Norwegia

Norwegia

date_range

Odkryj 1 porty - wypożyczenie łodzi Norwegia

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Norwegia NO NO
Bergen
Bergen
7 jachty
€ 3410

Wbrew panującej powszechnie opinii, Norwegia jest świetnym miejscem na letnie wakacje, pełnym słońca i pięknej pogody, szczególnie na wschodnim i północnym wybrzeżu, gdzie znajdują się również jedne z najpiękniejszych fiordów świata. Norwegia zapewnia również bardzo dobrą infrastrukturę żeglarską i liczne przyjazne żeglarzom porty wzdłuż całego wybrzeża.

Informacje ogólne

Norwegia zajmuje zachodnią część Półwyspu Skandynawskiego i jest niewątpliwie krajem bardzo malowniczym, w którym znajdują się jedne z najbardziej spektakularnych fiordów i wybrzeży północnej Europy, co sprawia, że jest ona wspaniałym miejscem do czarteru jachtów i żeglugi z rodziną i przyjaciółmi. Przeważają tu krajobrazy górzyste, a góry wznoszą się wysoko nad poziom morza i są porośnięte gęstymi lasami, co nadaje im dziki i piękny wygląd i przyciąga turystów.

Najbardziej atrakcyjnym miejscem jest grupa wysp, które rozciągają się wzdłuż zachodniego wybrzeża półwyspy i sięgają aż do Przylądka Północnego i stanowią nie tylko ogromny obszar do eksplorowania wybrzeży, ale również chronią tutejsze wody przed pływami morskimi i wiatrami z otwartego morza i zapewniają liczne miejsca do zarzucenia kotwicy jachtu. Jednym z najważniejszych portów w tej części wybrzeża jest Bergen.

Wybrzeża wschodnie i południowe są o wiele częściej odwiedzane przez żeglarzy i znajdują się tam liczne porty. Ilość komercyjnych portów jachtowych jest niewielka, są tu za to prywatne mariny i porty w każdym miejscu wybrzeża, gdzie można zarzucić kotwicę i uzupełnić zapasy, a dodatkową zaletą jest to, że cumowanie w porcie z reguły jest bezpłatne, co pozwoli wam zachować duża część waszego budżetu.

Dzięki długim tradycjom morskim są tu również liczne dobrze wyposażone warsztaty naprawcze w portach takich jak Oslo, Stavager, Haugesund, Aesund, Stord i Bergen na południu oraz Harstad, Bodo i Tromso na północy. Chociaż południowa część kraju jest łatwiej dostępna i liczba odwiedzających ją turystów wzrasta z roku na rok, również część północna nadaje się do turystyki i czarteru jachtów, przy tym lata są tutaj bardziej suche, tereny mniej zaludnione, a dzień trwa dłużej dzięki bliskości koła polarnego.

Prawo i porządek publiczny

Jak inne kraje Północy, również Norwegia nie jest członkiem Unii Europejskiej, przystąpiła za to do Układu z Schengen, który pozwala obywatelom krajów tego układu na swobodne podróżowanie bez konieczności posiadania wizy, niezależnie od długości pobytu. Obywatele innych krajów, takich jak Australia, Kanada, Japonia, Monako, Czarnogóra, Nowa Zelandia, Serbia, Seszele czy Stany Zjednoczone, również nie mają obowiązku posiadania wizy. Goście z tych krajów muszą jednak mieć przy sobie paszport.

Jachty przybywające z innych krajów muszą natychmiast zgłosić się do portu granicznego, jednak zasady są trochę luźniejsze dla jachtów przybywających z sąsiednich krajów Północy. Skiper jachtu czarterowego musi przedstawić dokumenty jachtu, listę członków załogi oraz paszporty. Przynajmniej jeden członek załogi musi posiadać licencję na obsługę radia VHF, taką licencję musi dodatkowo posiadać również skiper. Kontrola celna odbywa się przy kei w głównym porcie i dopiero po jej zakończeniu można zacumować jacht.

Posiadanie broni palnej należy zgłosić przy odprawie i okazać odpowiednie pozwolenie. Są tu też rygorystyczne zasady dotyczące dozwolonej ilości alkoholu i tytoniu, którą można mieć przy sobie przy wjeździe do kraju, a także co do artykułów spożywczych, takich jak owoce, warzywa oraz nabiał. Wszystkie jachty mogą pozostawać na wodach terytorialnych przez rok, po upłynięciu tego okresu czasu żeglujący goście muszą zapłacić podatek VAT w wysokości 25%.
 

Mapa dla Norwegia

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.