Rügen / Lauterbach

Rügen / Lauterbach

date_rangeBavaria Cruiser 45
€ 1550
Bavaria Cruiser 45
Jacht żaglowyBez skipera2011
4Kabiny 8Koje 2Toalety 13,5 mDługość
Delphia 28
€ 866
Delphia 28
Jacht żaglowyBez skipera2011
2Kabiny 4Koje 1Toalety 8,83 mDługość
Bavaria 34 Cruiser
€ 950
Bavaria 34 Cruiser A
Jacht żaglowyBez skipera2009
2Kabiny 4Koje 1Toalety 10,71 mDługość
Bavaria 32 Cruiser
€ 809
Bavaria 32 Cruiser
Jacht żaglowyBez skipera2011
2Kabiny 4Koje 1Toalety 9,99 mDługość
Bavaria 31 Cruiser
€ 899
Bavaria 31 Cruiser
Jacht żaglowyBez skipera2009
2Kabiny 4Koje 1Toalety 9,6 mDługość
Bavaria 30 Cruiser
€ 875
Bavaria 30 Cruiser J
Jacht żaglowyBez skipera2006
2Kabiny 4Koje 1Toalety 9,15 mDługość
Hanse 315
€ 959
Hanse 315 M
Jacht żaglowyBez skipera2006
2Kabiny 4Koje 1Toalety 9,45 mDługość
Bavaria Cruiser 36
€ 999
Bavaria Cruiser 36
Jacht żaglowyBez skipera2011
3Kabiny 6Koje 1Toalety 11,3 mDługość
Bavaria Cruiser 40
€ 1299
Bavaria Cruiser 40
Jacht żaglowyBez skipera2011
3Kabiny 6Koje 2Toalety 12,25 mDługość
Lagoon 400
€ 2499
Lagoon 400 Seal
Jacht żaglowyBez skipera2011
4Kabiny 8Koje 2Toalety 11,97 mDługość
Bavaria Cruiser 36
€ 999
Bavaria Cruiser 36 Wi
Jacht żaglowyBez skipera2011
3Kabiny 6Koje 1Toalety 11,3 mDługość
Bavaria Cruiser 40
€ 1299
Bavaria Cruiser 40
Jacht żaglowyBez skipera2011
3Kabiny 6Koje 2Toalety 12,25 mDługość

No reviews yet

Lauterbach leży na wyspie Rugii, która jest znanym większości Niemców letnim resortem wakacyjnym, i jest miejscem przeznaczonym wyłącznie dla żeglarzy, ponieważ port i jego marina stanowią najważniejszą część miasta.

Informacje ogólne

Lauterbach jest jednym z resortów czarteru jachtów na wyspie Rugii w południowej części Morza Bałtyckiego, małym miasteczkiem w południowowschodniej części wyspy, które szczyci się tym, że znajduje się tutaj  nowoczesna marina, która jest również głównym powodem, dla którego Lauterbach jest odwiedzany przez turystów.

Przez większą część roku Lauterbach jest miejscem spokojnym, które ożywa latem, odwiedzane przez gości, którzy szukają miejsca postoju dla swoich jachtów, tym bardziej że wszystkie pozostałe miejsca na Rugii bardzo szybko się zapełniają. W odległości jednego kilometra od Lauterbach leży miasteczko Putbus.

Podróż i dojazd

Wyspa Rugia jest miejscem, które wybierają na wakacje liczni turyści, i to nie tylko z Niemiec, ale również z innych krajów. Większość gości przybywa tutaj samochodem, przejeżdżając przez most w Stralsundzie, który łączy Rugię z niemieckim lądem stałym. Głowna droga to E251, która prowadzi prosto do Bergen, które jest stolicą wyspy Rugii. Aby dojechać do Lauterbach, należy zjechać na drogę L301, która prowadzi do Putbus, a następnie kierować się na wschód, aby dotrzeć do Lauterbach, które leży na samym wybrzeżu.

Można również dojechać tutaj pociągiem, tym bardziej że miasto Putbus jest znane ze swojego Racing Roland, czyli odcinka kolei, który prowadzi wprost do portu w Lauterbach, co oznacza, że jeśli wybierzecie podróż pociągiem, dojedziecie nim wprost nad wodę.

Ponieważ Rugia jest popularnym ośrodkiem turystyki, można się tu dostać samolotem podróżując do jednego z lotnisk znajdujących się w dużych miastach takich jak Berlin czy Hamburg, trzeba się wtedy jednak liczyć z czasem transferu sięgającym trzech godzin.

Połączenie drogą morską stanowi kilka promów, które łączą wyspę z krajami Północy. Macie tutaj do wyboru połączenie z Trelleborg w Szwecji, Gedser w Danii, z Kłajpedą na Litwie, a nawet z rosyjskim Sankt Petersburgiem. Dojazd do przystani promowej z innych części wyspy odbywa się drogą kolejową.

Przed i po żegludze

Chociaż samo miasto Lauterbach nie przedstawia sobą żadnej atrakcji historycznej ani kulturalnej, braki te są wynagrodzone przez sąsiedni Putbus. Do najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych przez turystów atrakcji należą tutejszy cyrk oraz teatr. Co ciekawe, miasto Putbus zostało w całości wybudowane przez niemieckiego księcia w roku 1833 i jest przy tym uważane ze pewnego rodzaju eksperyment architektoniczny, dlatego na pewno warto je odwiedzić.

Za miastem rozciąga się piękna wyspa oraz rezerwat ptaków w Vilm, do którego można wybrać się również jachtem, co nie powinno Stanowic trudności dla żadnego żeglarza. Okolica ta jest uważana za jeden z najdzikszych i najbardziej nienaruszonych zakątków Niemiec i była kiedyś miejscem, w którym znajdowały się domy letnie wysoko postawionych polityków DDR, jedyni, którzy posiadali pozwolenie, aby budować domy na wyspie.

Możliwości robienia na wyspie zakupów są delikatnie mówiąc skromne, jednak łatwy dostęp i niewielkie odległości do innych miast na wyspie, takich jak Bergen, z pewnością sprawią, że nie wrócicie z waszej podróży w te strony bez przynajmniej kilku pamiątek.

Wydarzenia i imprezy

Można śmiało powiedzieć, że żeglarstwo należy do ulubionych rozrywek w Lauterbach, a świadczy o tym pokaźnych rozmiarów marina. Jednak czeka tutaj na was jeszcze znacznie więcej. Oczywiście jest tu przede wszystkim wiele piaszczystych plaż, jednak jeżeli wybierzecie się w głąb lądu, napotkacie wiele ciekawych, zabytkowych miejsc, a także liczne tereny sportowe. Czarterujący jachty żeglarze mogą tu spędzić wspaniałe wakacje żeglując wzdłuż południowych wybrzeży Bałtyku. W czerwcu odbywają się tu regaty „Wokół Vilm”, a w lipcu Goor Cup.
 

Mapa dla Rügen / Lauterbach

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.