Heiligenhafen

Heiligenhafen

date_rangeSun Odyssey 40
€ 998
Sun Odyssey 40 Moulin Rouge
Jacht żaglowyBez skipera2002
3Kabiny 6 + 2Koje 1Toalety 12,2 mDługość
Belize 43
€ 2158
Belize 43 Runner
Jacht żaglowyBez skipera2001
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 13 mDługość
Sun Odyssey 36i
€ 1048
Sun Odyssey 36i Agios
Jacht żaglowyBez skipera2010
3Kabiny 6Koje 1Toalety 10,94 mDługość
X-Yacht 37
€ 1198
X-Yacht 37 eXess
Jacht żaglowyBez skipera2008
3Kabiny 6Koje 1Toalety 11,35 mDługość
Hanse 411
€ 1098
Hanse 411 2 Fast 4 You
Jacht żaglowyBez skipera2002
3Kabiny 6Koje 1Toalety 12,35 mDługość
Hanse 370
€ 1198
Hanse 370 Birk
Jacht żaglowyBez skipera2009
3Kabiny 6 + 1Koje 1Toalety 11,35 mDługość
Sunbeam 37
€ 1298
Sunbeam 37 Cash
Jacht żaglowyBez skipera2006
2Kabiny 4Koje 1Toalety 11,3 mDługość
Hanse 370
€ 1198
Hanse 370 Ronja
Jacht żaglowyBez skipera2009
3Kabiny 6Koje 1Toalety 11,35 mDługość
Oceanis 34
€ 1098
Oceanis 34 Sindbad
Jacht żaglowyBez skipera2010
3Kabiny 6Koje 1Toalety 10,34 mDługość
Sun Odyssey 43
€ 1398
Sun Odyssey 43 Baltic Sun
Jacht żaglowyBez skipera2004
4Kabiny 8Koje 2Toalety 13,21 mDługość
Bavaria 37 Cruiser
€ 1048
Bavaria 37 Cruiser Emilio
Jacht żaglowyBez skipera2007
3Kabiny 6Koje 2Toalety 11,35 mDługość
Bavaria 38 Cruiser
€ 1198
Bavaria 38 Cruiser Merlisto
Jacht żaglowyBez skipera2008
3Kabiny 6Koje 1Toalety 12,13 mDługość

No reviews yet

Miejsce, gdzie można podziwiać piękno niemieckiego Bałtyku bez konieczności przebywania w towarzystwie ogromnych tłumów, które można spotkać w miejscach takich jak wyspa Fehmarn. Ze swoimi bogatymi tradycjami morskimi Heiligenhafen ma wiele do zaoferowania wszystkim miłośnikom żeglarstwa, którzy szukają miejsca spokojnego, a jednocześnie barwnego.

Informacje ogólne

Na niemieckim wybrzeżu Bałtyku nie brakuje pięknych zakątków, w których żeglarze mogą mile spędzić czas na wodzie na wyczarterowanych jachtach, jednak jeśli chcecie uchwycić prawdziwą atmosferę tego regionu, musicie zatrzymać się w uroczej wiosce rybackiej Heiligenhafen.

Jest ona położona w północnej części Niemiec, niedaleko miejsca, gdzie obszar kraju graniczy ze Szwecją, na południowy zachód od wyspy Fehmarn, która jest kolejnym rajem dla żeglarzy. Region ten leży w południowej części Morza Bałtyckiego i dlatego cieszy się łagodnym klimatem, a ponieważ nie jest on miejscem aż tak popularnym jak wyspa Fehmarn, jest tu również mniej turystów.

Podróż i dojazd

To małe miasteczko rybackie jest odwiedzane przez wielu mieszkańców północnej części Europy, głównie przez szwedzkie i  holenderskie załogi czarterowanych jachtów, które przekraczają granicę w poszukiwaniu weekendowej rozrywki. Można się tu dostać na wiele sposobów, jednak najwygodniej jest lecieć samolotem. Najprostszym rozwiązaniem jest lot do lotniska w Lubece, które leży w odległości 88 km na południe i do którego prowadzi droga E47, którą odbywają się transfery. Ponieważ nie jest to duży resort czarteru jachtów, nie należy spodziewać się wielu różnych możliwości transferu z lotniska.

Inny sposób podróży to dojazd samochodem, tą samą drogą E47 którą dojeżdża się z lotniska i która prowadzi również na bardziej znaną wyspę Fehmarn, ulubione przez Niemców miejsce spędzania weekendów. Droga ta prowadzi do większych miast, takich jak Lubeka czy Kilonia (E45), i jest to forma dojazdu, która pozwala na swobodniejsze poruszanie się w regionie.
Istnieją również liczne połączenia promowe z innymi portami niemieckimi nad Morzem Bałtyckim, a także w Danii i Szwecji. Najbliższe połączenia promowe znajdują się w Puttgarden na wyspie Fehmarn oraz w Kilonii, która leży w odległości około 70 km od Heiligenhafen.

Przed i po żegludze

Całe miasteczko zostało zbudowane w dawnym niemieckim stylu architektonicznym, który zachowuje do dzisiaj i który jest niezwykle miły dla oka, ponieważ stanowi on wspomnienie minionych epok, ze swoimi ceglanymi domami i wystającymi ze ścian budynków drewnianymi belkami. Przekonacie się jednak, że nie ma tu zbyt wielu zabytków, które mogłyby zainteresować żeglujących turystów, zawsze jednak możecie wybrać się do Kilonii, w której poznacie świadectwa jej związanej z morzem historii.
Heiligenhafen jest znane z możliwości robienia w nim zakupów. Znajdziecie tu przede wszystkim liczne sklepy monopolowe, odwiedzane głównie przez gości z krajów północnoeuropejskich, gdzie alkohol jest droższy.

Przejeżdżają oni po prostu przez granicę, kupują w tych sklepach każdy rodzaj mocnych alkoholi, jaki uda im się dostać, oraz wino i piwo, a następnie udają się z powrotem do domu. Ponadto w centrum miasta i w okolicach nadbrzeża znajduje się wiele sklepów sprzedających pamiątki związane z morzem, gdzie turyści i miłośnicy żeglarstwa mogą znaleźć prawdziwe skarby. Jest tu również targ staroci, na którym można kupić wiele różnych artykułów z możliwością negocjacji cen.

W Heiligenhafen znajdziecie również wiele dobrych restauracji o cenach na każdą kieszeń. Na pewno nie będziecie tutaj głodni. Jest wiele miejsc, gdzie można zamówić kebab i pizzę, ale także eleganckie restauracje, w których można zjeść typowo niemieckie specjalności, na przykład słynnego schnitzla, a częściowo także pewnie potrawy z owoców morza.

Wydarzenia i imprezy

Najlepszy czas na wizytę w Heiligenhafen to bez wątpienia okres letni, kiedy tutejsze wybrzeża ożywają dzięki obecności jachtów czarterowych wraz z ich załogami. W tym czasie miasto obchodzi tak zwany Festiwal Portowy (10 lipca) oraz największą imprezę wędkarską w Niemczech, czerwcowy Festiwal Dorsza, nie mówiąc o największym wyścigu katamaranów w całych Niemczech, wyścigu wokół Fehmarn, który odbywa się w sierpniu. Z tymi wszystkimi atrakcjami na pewno nie będziecie się nudzić na tych uroczych brzegach niemieckiej części Bałtyku, jeżeli zdecydujecie się odwiedzić Heiligenhafen.
 

Mapa dla Heiligenhafen

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.