Greifswald

Greifswald

date_range


Bavaria 34 Cruiser
€ 998
Bavaria 34 Cruiser Babsi
Jacht żaglowyBez skipera2009
2Kabiny 4Koje 1Toalety 10,71 mDługość
Oceanis 37
€ 1148
Oceanis 37 Aladin
Jacht żaglowyBez skipera2010
3Kabiny 6Koje 1Toalety 11,47 mDługość
Bavaria 46 Cruiser
€ 1748
Bavaria 46 Cruiser Juwel
Jacht żaglowyBez skipera2006
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 14,2 mDługość
Bavaria 38 Cruiser
€ 1198
Bavaria 38 Cruiser Käte
Jacht żaglowyBez skipera2008
3Kabiny 6Koje 1Toalety 12,13 mDługość
Bavaria 37 Cruiser
€ 1048
Bavaria 37 Cruiser Milonga
Jacht żaglowyBez skipera2007
3Kabiny 6Koje 2Toalety 11,35 mDługość
Dufour 43 C
€ 1298
Dufour 43 C Starlight
Jacht żaglowyBez skipera1999
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 13,4 mDługość

No reviews yet

Greifswald to stare, należące niegdyś do Hanzy niemieckiej miasto o bogatym życiu kulturalnym, które leży w regionie pomorskim w Niemczech i oferuje dobre warunki do żeglugi. Dlatego też liczni miłośnicy żeglarstwa przybywają tutaj w sezonie letnim, aby cieszyć się ciekawym życiem kulturalnym i piękną pogodą.

Informacje ogólne

Greifswald to jeszcze jedno wspaniałe miejsce w niemieckiej części wybrzeża Morza Bałtyckiego, stanowiące część regionu Meklemburgii-Pomorza Przedniego w północnowschodnich Niemczech. Miasto może poszczycić się bogatą historią oraz niezwykle prężną gospodarką, również jeżeli chodzi o turystykę.

Należące niegdyś do Hanzy niemieckiej miasto dostało się pod panowanie szwedzkie w latach 1648 – 1815, następnie, po Drugiej Wojnie Światowej, znalazło się w obszarze wpływów Związku Radzieckiego, co przyczyniło się do jego stopniowego upadku. Po zjednoczeniu Niemiec przeprowadzono tu ogromne inwestycje, aby miasto mogło powrócić do wyglądu, jaki miało w okresie świetności tego regionu.

Samo miasto leży na południowym krańcu Zatoki Gryfijskiej, nad przepływającą przez nie rzeką Reką. Cały ten region charakteryzuje się niską rzeźbą terenu i nie brakuje w nim nadbałtyckich plaż. Wszystkiego dopełnia port oraz marina, która przyciąga żeglarzy.
 
Podróż i dojazd

Do Greifswaldu, jak zresztą do większości miast na wybrzeżu Bałtyku, łatwo jest dojechać, a najbardziej popularnym sposobem dojazdu jest podróż samochodem. Dla tych gości, którzy podróżują samolotem, ale chcą uniknąć długich transferów z większych lotnisk, istnieje możliwość przesiadki w Dortmundzie, Dusseldorfie, Norymberdze lub Stuttgarcie na loty do lotniska, które znajduje się na sąsiedniej wyspie Uznam. Stamtąd można dostać się do Greifswaldu taksówką.

Podróż pociągiem z Greifswaldu do Berlina zajmuje około trzech godzin i jest niedroga, dlatego też wielu turystów, którzy nie chcą jechać tutaj samochodem, korzysta z tego właśnie sposobu podróży. Ci, którzy jadą samochodem, powinni podążać drogą 251 z północy, która prowadzi ze Stralsundu, jeżeli przyjeżdżacie ze wschodu należy jechać drogą L26, z południa E251 oraz L261 z zachodu.

Jeżeli chcecie dopłynąć do Greifswaldu jachtem, co robi większość turystów przybywających z krajów Północy, należy wsiąść na prom, który kursuje do portu Sassnitz na wyspie Rugii, a następnie jechać samochodem do Greifswaldu. W tutejszym porcie zatrzymują się promy ze Skandynawii i Litwy.

Przed i po żegludze

Największą chyba atrakcją Greifswaldu jest jego uniwersytet, który sprawił, że miasto stało się znane nawet poza swoim regionem. Historia tej uczelni, a także historia Hanzy niemieckiej, definiuje dzisiejsze miasto. Oczywiście turystów, którzy czarterują jachty, interesuje głównie region żeglarski pomiędzy Rugią a wyspą Uznam na północnym, nadbałtyckim wybrzeżu Niemiec. Do pozostałych atrakcji turystycznych należy kościół Św. Mikołaja, liczący sobie osiemset lat klasztor Eldena oraz muzeum Pomorza. Pasjonaci historii powinni też odwiedzić wioskę rybacką Wieck.
Aby pamiętać to miasto, warto kupić pamiątki z Greifswaldu. Najlepszym miejscem na takie zakupy jest położony w centrum miasta trakt pieszy, który nosi nazwę Lange Strasse, a także galeria handlowa Dompassage, również w centrum miasta. W galerii znajdziecie również wszelkiego rodzaju artykuły, od markowych ubrań po artykuły sportowe.

Jeżeli chodzi o jedzenie w restauracjach, miejscowa kuchnia stanowi interesującą mieszankę wpływów kuchni niemieckiej, europejskiej oraz śródziemnomorskiej. Ponieważ jest to region nadbałtycki, zdecydowanie warto zamawiać tu dania rybne, dzięki którym będziecie mogli w pełni poznać smaki kuchni gryfijskiej. Większość restauracji znajduje się w centrum miasta oraz nad brzegami rzeki Reki.

Jednak podczas wakacji w Niemczech nie może zabraknąć piwa i wieczorami będziecie mogli zamówić w otwartych do późnych godzin miejscowych lokalach „metr piwa”. Do niektórych z tych piwiarni dosyć trudno jest trafić, ponieważ znajdują się one w piwnicach, jednak jeśli już do nich traficie, możecie być pewni dobrej zabawy dla całej załogi.

Wydarzenia i imprezy

Jak można spodziewać się po mieście uniwersyteckim, w Greifswald organizuje się liczne wydarzenia kulturalne. Do największych atrakcji należą Festiwal Bacha oraz Festiwal Bałtyku, który stanowi serię letnich koncertów oraz występów teatralnych i baletowych pod gołym niebem. Poza tym są też Wieczory Jazzowe Eldena, organizowane latem w opactwie Eldena i przyciągające licznych miłośników muzyki. Jednak być może najważniejszą imprezą dla miłośników żeglugi jachtowej jest festiwal wędkarski Gaffelrigg, który jest największym tego typu festiwalem w zachodniej części Pomorza Przedniego i którego częścią są regaty statków historycznych.
 

Mapa dla Greifswald

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.