Flensburg

Flensburg

date_rangeHanse 400
€ 1235
Hanse 400 fresh!connection

Flensburg

Jacht żaglowyBez skipera2008
3Kabiny 6 + 1Koje 2Toalety 12,1 mDługość

No reviews yet

Miasto Flensburg powstało jako osada duńska i jest dzisiaj jednym z najciekawszych niemieckich portów nad Morzem Bałtyckim. Dzieje się tak dzięki jego zabytkowej architekturze oraz dzięki tradycjom żeglarskim. Miasto jest również centrum handlu i pamięta czasy Hanzy niemieckiej.

Informacje ogólne

Flensburg jest jednym z wysuniętych najbardziej na północ miast regionu Szlezwik – Holsztyn, leży również bardzo blisko granicy z Danią – centrum miasta znajduje sie tylko 7 km od duńskiej granicy. Wybrzeża tego obszaru tworzą Zatokę Flensburską, która jest częścią Zatoki Kilońskiej.
 
Miasto zostało założone przez osadników duńskich około roku 1200, wybrali oni to miejsce ze względu na osłonięte od silnych wiatrów położenie, dostęp do dróg handlowych oraz dużą ilość śledzi w tutejszych wodach. Flensburg jest też idealnym miejscem czarteru jachtów.

Podróż i dojazd

Można by się spodziewać, że do tak ważnego portu najwygodniej jest dostać się drogą morską, jednak większość czarterujących jachty turystów przyjeżdża tutaj samochodem. Flensburg leży przy autostradzie numer 7 z Hamburga, która prowadzi do Danii jako droga E45. Z Niemiec można wybrać się do Danii również autobusem i pociągiem.

Najbliższe lotnisko znajduje się w Kilonii, w odległości około 94 kilometrów autostradą, jednak obsługuje ono tylko loty krajowe. Dla załóg jachtów czarterowych, które przybywają z zagranicy, najbliższe lotnisko znajduje się w Hamburgu. W tym wypadku droga do Flensburga to 150 km tą samą autostradą nr 7, co trwa około półtorej godziny.

Przed i po żegludze

Wygląd miasta, szczególnie w jego zabytkowym centrum, przywodzi na myśl Hanzę niemiecką. Są tu ceglane kościoły, domy i muzea, które przyciągają czarterujących jachty turystów.
Do najczęściej odwiedzanych przez czarterujących jachty turystów należy Museumsberg Flensburg, Muzeum Nauki oraz Dom epoki lodowej, Phänomenta (interaktywne muzeum nauki) oraz bardzo popularne Muzeum Stoczni.

Jest tu również kilka kościołów, które warto zobaczyć: kościół św. Mikołaja, św. Marii Panny, św. Jana oraz Hellingandskirken ( duński kościół Ducha Świętego). Wszystkie te kościoły odznaczają się ciekawą architekturą i są położone w obrębie centrum.

Miasto jest nie tylko ośrodkiem czarteru jachtów, ale również mekką zakupów, do której przyjeżdżają goście z Danii i innych krajów Północy. Jak w większości starych historycznych miast, jest tutaj deptak, który nazywa się Holm, i przy którym znajdują się sklepy, kawiarnie i galerie.

Jeżeli chodzi o jedzenie, Flensburg bynajmniej nie jest tradycyjny i można tu zjeść w wielu restauracjach różnych krajów, począwszy od kuchni greckiej po włoską i od chińskiej po meksykańską. Jednak również kuchnia miejscowa jest jak najbardziej godna polecenia, szczególnie świeżo wędzone śledzie.

Wydarzenia i imprezy

W odróżnieniu od innych spokojnych miast, we Flensburgu organizowane są różnego rodzaju imprezy towarzyskie. Przybywających z zagranicy turystów jachtów czarterowych na pewno zainteresuje „wyścig jabłek” (w połowie października) podczas którego statki płyną do Glücksburg, gdzie załadowuje się jabłka, a następnie wracają i sprzedają je wprost z pokładu. Ciekawy może być również jarmark bożonarodzeniowy.
 

Mapa dla Flensburg

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.