Fehmarn / Burgtiefe

Fehmarn / Burgtiefe

date_range
Dehler 35 SV
€ 1190
Dehler 35 SV Nautilus
Jacht żaglowyBez skipera2011
2Kabiny 6Koje 1Toalety 10,5 mDługość
X-Yacht 332
€ 1050
X-Yacht 332 endleX
Jacht żaglowyBez skipera1999
2Kabiny 4 + 2Koje 1Toalety 10,31 mDługość
Elan 431
€ 1720
Elan 431 Estima
Jacht żaglowyBez skipera1997
4Kabiny 8 + 1Koje 3Toalety 13,45 mDługość
X-Yacht 412
€ 1790
X-Yacht 412 Extra fast II
Jacht żaglowyBez skipera2003
4Kabiny 8 + 1Koje 2Toalety 12,51 mDługość
Harmony 47
€ 2240
Harmony 47 go rabbit go
Jacht żaglowyBez skipera2008
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 14,39 mDługość
X-Yacht 442
€ 2350
X-Yacht 442 HeXe
Jacht żaglowyBez skipera1997
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 13,5 mDługość
Salona 37
€ 1390
Salona 37 Offshore
Jacht żaglowyBez skipera2006
3Kabiny 6 + 2Koje 1Toalety 11,29 mDługość
X-Yacht 332
€ 1050
X-Yacht 332 RelaX
Jacht żaglowyBez skipera2000
2Kabiny 4 + 2Koje 1Toalety 10,31 mDługość
Salona 45
€ 2150
Salona 45 Simply fast
Jacht żaglowyBez skipera2004
4Kabiny 8 + 1Koje 2Toalety 13,55 mDługość
Salona 45
€ 2240
Salona 45 Special one
Jacht żaglowyBez skipera2005
4Kabiny 8 + 1Koje 2Toalety 13,55 mDługość

No reviews yet

Burgtiefe, mały, ale dobrze rozwinięty resort dla miłośników żeglarstwa, jest wystarczająco odosobnione, aby zagwarantować wam pełnię prywatności, a jednocześnie znajduje się na tyle blisko stolicy wyspy, że można tu zrobić zakupy, wybrać się do restauracji, a wieczorem do klubu. Goście niemieccy i przybywający tutaj z krajów skandynawskich co roku przyjeżdżają w te strony na wakacje.

Informacje ogólne

Burgtiefe, jeden z resortów czarteru jachtów na słynnej niemieckiej wyspie Fehmarn na Morzu Bałtyckim, to nic więcej jak tylko dużych rozmiarów marina, która zapewnia żeglarzom schronienie oraz wszelkiego rodzaju usługi. Leży ona nad jeziorem Burger w południowej części wyspy, zaledwie cztery kilometry od jej stolicy.

Kształt jeziora sprzyja cumowaniu jachtów, ponieważ są tu dwa wąskie cyple, które sięgają w morze po obu stronach jeziora, a pomiędzy nimi znajduje się wąskie wejście do portu, dzięki czemu niebezpieczne prądy nie mogą dostać się do wnętrza jeziora. Dzięki jego położeniu z Burgtiefe łatwo jest dojechać do innych ciekawych miejsc, takich jak południowa część Morza Duńskiego, Rostock czy Rugia.

Podróż i dojazd

Połączenie wyspy Fehmarn z lądem stałym Niemiec stanowi most, który powstał w roku 1963 i który ma długość prawie kilometra, a przebiega po nim zarówno droga samochodowa, jak i tory kolejowe. Właśnie tędy podróżuje większość turystów, którzy odwiedzają Burgtiefe.

W okolicy jest jednak kilka dużych miast, do których można lecieć samolotem, a następnie kontynuować podróż samochodem lub pociągiem. Do najbliższych z nich należą Hamburg, Kilonia i Lubeka, gdzie lądują samoloty z różnych części Europy. Wszystko zależy od tego, jak dużo czasu chce się poświęcić na transfer do resortu.

Można również podróżować drogą morską i zatrzymują się tu liczne promy z położonej dalej na północ duńskiej wyspy Lolland, oddalonej o 18 km. Podróż zajmuje 45 minut i z tego właśnie sposobu często korzystają turyści z Danii, którzy odwiedzają Fehmarn ze względu na jej plaże i piękną słoneczną pogodę.

Przed i po żegludze

W małym miasteczku Burgtiefe nie można wiele zobaczyć ani robić, jednak niewielka odległość do stolicy wyspy Burg auf Fehmarn gwarantuje, że nikt na pewno nie będzie się tu nudził. Jednak większość odwiedzających te strony gości przyjeżdża tu ze względu na plażę, która jest plażą długą i piękną i rozciąga się wzdłuż wybrzeża wyspy, a ponadto jest na tyle szeroka, że mogą zmieścić się na niej prawdziwe tłumy turystów. Do tego dochodzi ponad 2200 godzin słońca w ciągu roku, a więc jeszcze jeden powód, dla którego Burgtiefe jest tak popularne wśród Niemców i Skandynawów.

Inną atrakcją tej części wyspy jest duży obszar, jaki zajmują tutaj rezerwaty przyrody, które w większości przylegają do plaż, lub sięgają daleko w głąb lądu, na skaliste wzgórza, które są miejscem idealnym do wędrówek i wspinaczki. Rezerwaty zamieszkuje wiele gatunków ptaków, a więc są one miejscem idealnym dla wszystkich tych, którzy chętnie obserwują ptaki.

Chociaż w miasteczku jest kilka sklepów i supermarketów, w których żeglarze mogą uzupełnić swoje pokładowe zapasy, większość zakupów będziecie mogli zrobić na starym mieście w Burg auf Fehmarn. Tam też znajdziecie restauracje i wieczorne rozrywki. Pomyślcie o Burgtiefe jako o bazie wypadowej, z której będziecie mogli wybierać się na wycieczki po całej wyspie.

Wydarzenia i imprezy

Główną rozrywką w Burgtiefe jest żeglarstwo, a marina zajmuje znaczną część wybrzeża. Drugą co do popularności rozrywką jest oczywiście opalanie, ponieważ zewnętrzna strona wybrzeża to nie kończące się plaże, okolone błękitnymi wodami Bałtyku. Warto więc upewnić się, że macie ze sobą odpowiedni zapas kremu do opalania oraz bardzo wiele czasu, aby poznawać tutejsze wybrzeża.

 

Mapa dla Fehmarn / Burgtiefe

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.