Niemcy

Niemcy

date_range

Odkryj 15 porty - wypożyczenie łodzi Niemcy

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Niemcy DE DE
Werder Havel
Werder Havel
32 jachty
€ 845
Rügen / Lauterbach
Rügen / Lauterbach
21 jachty
€ 808
Müritz / Rechlin
Müritz / Rechlin
19 jachty
€ 860
Brandenburg an der Havel
Brandenburg an der Havel
15 jachty
€ 852
Heiligenhafen
Heiligenhafen
14 jachty
€ 948
Saar / Merzig
Saar / Merzig
12 jachty
€ 1421
Fehmarn / Burgtiefe
Fehmarn / Burgtiefe
10 jachty
€ 1050
Zehdenick
Zehdenick
9 jachty
€ 1534
Flensburg
Flensburg
8 jachty
€ 948
Fürstenberg an der Havel
Fürstenberg an der Havel
7 jachty
€ 900
Greifswald
Greifswald
6 jachty
€ 948
Hennigsdorf
Hennigsdorf
5 jachty
€ 850
Kiel
Kiel
2 jachty
€ 736
Laboe
Laboe
1 Jacht
€ 1431
Berlin / Köpenick
Berlin / Köpenick
1 Jacht
€ 2085

Warnemünde jest największym portem niemieckim dla statków liniowych nad Morzem Bałtyckim, a także uroczym miejscem aby spędzić kilka tygodni opalając się i żeglując. Jest on łatwo dostępny i popularny, a jednoczenie zachowuje swój średniowieczny urok.

Informacje ogólne

Warnemünde zmieniło się z małej i spokojnej wioski rybackiej w najważniejszy dzisiaj port dla statków pasażerskich, a jego historia sięga trzynastego wieku. To miejsce w północnowschodniej części niemieckiego Morza Bałtyckiego jest dzisiaj dużym ośrodkiem czarteru jachtów i miejscem popularnym nie tylko wśród żeglarzy, ale także wśród gości, którzy chcą spędzić trochę czasu nad morzem.

Od trzynastego do dziewiętnastego wieku ta rybacka wioska była tylko małą osadą i służyła pobliskiemu miastu Rostock jako port dostępu do Morza Bałtyckiego, jednak dzisiaj większa część dochodów pochodzi z turystyki, a tylko niewielka część z tutejszej stoczni. Stało się to możliwe dzięki idealnemu ukształtowaniu ujścia rzeki Warnow, którego estuarium pozwala statkom na dostęp do lądu.

Podróż i dojazd

Największym najbliżej położonym międzynarodowym lotniskiem, z którego korzystają przybywający tutaj goście, jest lotnisko w Hamburgu, które leży w odległości niecałych 200 km stąd. istnieją różne sposoby dojazdu z lotniska do Warnemünde, najpopularniejszy z nich to jazda autobusem typu shuttle, zwykłym autobusem lub wypożyczonym samochodem. Jest również połączenie kolejowe, które zapewnia częste kursy do resortu przez Rostock, a jazda pociągiem trwa około dwóch godzin. W Rostocku jest też mniejsze lotnisko, jednak niewiele linii lotniczych oferuje do niego połączenia właśnie ze względu na to, że jest ono lotniskiem tak małym.

Droga lądowa to możliwość jazdy pociągiem, autobusem lub samochodem autostradą A19, która prowadzi z południa prosto do Warnemünde. Od strony wschodniej i zachodniej najłatwiej jest dojechać tu autostradą A20. Należy przy tym pamiętać, że autostrady te są płatne, dlatego warto mieć przy sobie gotówkę.

Można się tu również dostać promem i istnieje kilka połączeń z Danii, Szwecji i Finlandii, ponieważ Warnemünde należy do portów granicznych Niemiec, i jest portem dla statków pasażerskich.

Przed i po żegludze

Do najciekawszych miejsc w Warnemünde należy stara latarnia morska, która znajduje się niedaleko nadmorskiej promenady. Jest ona dzisiaj nadal czynna, chociaż została zbudowana w roku 1897. Innym ciekawym budynkiem jest Teepott (co oznacza dzbanek do herbaty), przykład niemieckiej architektury z lat sześćdziesiątych. Aby dobrze się tu bawić, musicie wybrać się z załogą do Alte Strom (szyli starego kanału), który stanowi cos w rodzaju promenady, przy której znajdują się restauracje, kawiarnie oraz targ.

Tutejsze restauracje oferują ogromny wybór dań z owoców morza, pamięta się jednak również o tradycyjnej kuchni niemieckiej. Wzdłuż wybrzeża jest kilka modnych lokali, które kuszą gości nie tylko wspaniałą kuchnią, ale także pięknym widokiem. Są tu również restauracje mniej kosztowne, nie ma więc obawy, że wydacie wszystkie pieniądze na jedzenie.

Życie nocne jest tutaj kolorowe i bogate, o co dbają liczne bary i puby, w których turyści wypijają ogromne ilości piwa. Jest też kilka klubów i dyskotek, które wypełniają noce głośną muzyką. Są to najlepsze miejsca, aby bawić się przez całą noc wraz z przyjaciółmi, którzy czarterują z wami jacht.

Wydarzenia i imprezy

W Warnemünde można robić dwie rzeczy: żeglować i opalać się. Ponieważ to właśnie tutaj znajdują się najdłuższe piaszczyste plaże niemieckiej części Morza Bałtyckiego, na pewno nie zabraknie wam okazji, aby pięknie się opalić, można się też wybierać na różnie rejsy, a żeglugę ułatwiają odpływy, które tworzą idealne warunki żeglarskie dla miłośników jachtów. Do innych popularnych tutaj sportów należy kitesurfing i nurkowanie.

 

GoodNiemcy
2474.43 / 5
Good

247 reviews dla Niemcy
Najnowszy przez "Reimer" na 19 Jul 2019
Zalecenia
  • : - 4.97
    "Der Wechsel zu einer neuen Mitarbeiterin in der Marina war zwingend notwendig und hat uns positiv üb..."
    Czytaj więcej
  • : - 4.03
    "Leider nur ein kleines Büro ohne Wartebereich was bei Regen(wie in unserem Fall) echt schlecht ist. ..."
    Czytaj więcej

Mapa dla Niemcy

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.