Niemcy

Niemcy

date_range

Odkryj 4 porty - wypożyczenie łodzi Niemcy

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Niemcy DE DE
Müritz-Morcze / Buchholz
Müritz-Morcze / Buchholz
26 jachty
€ 973
Brandenburg an der Havel
Brandenburg an der Havel
22 jachty
€ 495
Rügen / Lauterbach
Rügen / Lauterbach
15 jachty
€ 926
Hennigsdorf
Hennigsdorf
15 jachty
€ 315

Warnemünde jest największym portem niemieckim dla statków liniowych nad Morzem Bałtyckim, a także uroczym miejscem aby spędzić kilka tygodni opalając się i żeglując. Jest on łatwo dostępny i popularny, a jednoczenie zachowuje swój średniowieczny urok.

Informacje ogólne

Warnemünde zmieniło się z małej i spokojnej wioski rybackiej w najważniejszy dzisiaj port dla statków pasażerskich, a jego historia sięga trzynastego wieku. To miejsce w północnowschodniej części niemieckiego Morza Bałtyckiego jest dzisiaj dużym ośrodkiem czarteru jachtów i miejscem popularnym nie tylko wśród żeglarzy, ale także wśród gości, którzy chcą spędzić trochę czasu nad morzem.

Od trzynastego do dziewiętnastego wieku ta rybacka wioska była tylko małą osadą i służyła pobliskiemu miastu Rostock jako port dostępu do Morza Bałtyckiego, jednak dzisiaj większa część dochodów pochodzi z turystyki, a tylko niewielka część z tutejszej stoczni. Stało się to możliwe dzięki idealnemu ukształtowaniu ujścia rzeki Warnow, którego estuarium pozwala statkom na dostęp do lądu.

Podróż i dojazd

Największym najbliżej położonym międzynarodowym lotniskiem, z którego korzystają przybywający tutaj goście, jest lotnisko w Hamburgu, które leży w odległości niecałych 200 km stąd. istnieją różne sposoby dojazdu z lotniska do Warnemünde, najpopularniejszy z nich to jazda autobusem typu shuttle, zwykłym autobusem lub wypożyczonym samochodem. Jest również połączenie kolejowe, które zapewnia częste kursy do resortu przez Rostock, a jazda pociągiem trwa około dwóch godzin. W Rostocku jest też mniejsze lotnisko, jednak niewiele linii lotniczych oferuje do niego połączenia właśnie ze względu na to, że jest ono lotniskiem tak małym.

Droga lądowa to możliwość jazdy pociągiem, autobusem lub samochodem autostradą A19, która prowadzi z południa prosto do Warnemünde. Od strony wschodniej i zachodniej najłatwiej jest dojechać tu autostradą A20. Należy przy tym pamiętać, że autostrady te są płatne, dlatego warto mieć przy sobie gotówkę.

Można się tu również dostać promem i istnieje kilka połączeń z Danii, Szwecji i Finlandii, ponieważ Warnemünde należy do portów granicznych Niemiec, i jest portem dla statków pasażerskich.

Przed i po żegludze

Do najciekawszych miejsc w Warnemünde należy stara latarnia morska, która znajduje się niedaleko nadmorskiej promenady. Jest ona dzisiaj nadal czynna, chociaż została zbudowana w roku 1897. Innym ciekawym budynkiem jest Teepott (co oznacza dzbanek do herbaty), przykład niemieckiej architektury z lat sześćdziesiątych. Aby dobrze się tu bawić, musicie wybrać się z załogą do Alte Strom (szyli starego kanału), który stanowi cos w rodzaju promenady, przy której znajdują się restauracje, kawiarnie oraz targ.

Tutejsze restauracje oferują ogromny wybór dań z owoców morza, pamięta się jednak również o tradycyjnej kuchni niemieckiej. Wzdłuż wybrzeża jest kilka modnych lokali, które kuszą gości nie tylko wspaniałą kuchnią, ale także pięknym widokiem. Są tu również restauracje mniej kosztowne, nie ma więc obawy, że wydacie wszystkie pieniądze na jedzenie.

Życie nocne jest tutaj kolorowe i bogate, o co dbają liczne bary i puby, w których turyści wypijają ogromne ilości piwa. Jest też kilka klubów i dyskotek, które wypełniają noce głośną muzyką. Są to najlepsze miejsca, aby bawić się przez całą noc wraz z przyjaciółmi, którzy czarterują z wami jacht.

Wydarzenia i imprezy

W Warnemünde można robić dwie rzeczy: żeglować i opalać się. Ponieważ to właśnie tutaj znajdują się najdłuższe piaszczyste plaże niemieckiej części Morza Bałtyckiego, na pewno nie zabraknie wam okazji, aby pięknie się opalić, można się też wybierać na różnie rejsy, a żeglugę ułatwiają odpływy, które tworzą idealne warunki żeglarskie dla miłośników jachtów. Do innych popularnych tutaj sportów należy kitesurfing i nurkowanie.

 

GoodNiemcy
1304.37 / 5
Good

130 reviews dla Niemcy
Najnowszy przez "Reik" na 01 Aug 2020
Zalecenia
  • : - 2.97
    "The administration of Yatch charter was excellent, the admin on the marina was extremely poor. A sai..."
    Czytaj więcej
  • : - 4.97
    "Der Wechsel zu einer neuen Mitarbeiterin in der Marina war zwingend notwendig und hat uns positiv üb..."
    Czytaj więcej

Mapa dla Niemcy

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.