Czarnogóra / Porto Montenegro

Czarnogóra / Porto Montenegro

date_range
Lagoon 39
€ 2750
Lagoon 39 Salty Dog
Jacht żaglowyBez skipera2016
4Kabiny 8 + 4Koje 2Toalety 11,74 mDługość

No reviews yet

Porto Montenegro cieszy się niezwykle korzystnym położeniem w jednym z najbardziej malowniczych regionów Czarnogóry – w zatoce Kotorskiej i został stworzony przez grupę firm z różnych stron świata na potrzeby turystyki luksusowej i tych jej klientów, którzy lubią żeglugę i jachty.

Informacje ogólne
Wybudowany na miejscu dawnej stoczni okrętowej i bazy wojskowej Porto Montenegro był pomysłem kilku zagranicznych i miejscowych biznesmenów, którzy marzyli o stworzeniu luksusowej mariny i miejsca do życia w tym przepięknym i bardzo odosobnionym zakątku Adriatyku, który jednocześnie jest jedną z najczystszych części morza Śródziemnego. 
 
Miejsce to znajduje się niedaleko Tivat, kolejnego nadmorskiego miasta Czarnogóry nad brzegiem Zatoki Kotorskiej. Również to miasteczko cieszy się popularnością wśród żeglarzy ponieważ jest świetną nadmorską bazą do rejsów po Adriatyku. 
 
Podróż i dojazd
Najważniejszą drogą dojazdu do Porto Montenegro jest podróż samolotem ponieważ ośrodek ten ma własne lotnisko międzynarodowe o nazwie Tivat International, które znajduje się w odległości 10 minut drogi samochodem czyli zaraz obok ośrodka, na tym samym wybrzeżu. Jest to największe lotnisko kraju i oferuje codzienne połączenia z Belgradem oraz wiele samolotów czarterowych, które lądują tu w sezonie letnim.
 
Drogą lądową można  tu dojechać słynną Autostradą Adriatycką, dwupasmową autostradą, która przebiega wzdłuż wybrzeża Czarnogóry. Stanowi ona również drogę dojazdu do Budva i Sutomore, kolejnych ciekawych miejsc które warto w tym kraju odwiedzić. 
Inny sposób dojazdu to podróż drogą morską, ponieważ Porto Montenegro jest portem granicznym, a więc dysponuje odpowiednią infrastrukturą aby moc przyjmować przybywające do niego statki i przeprowadzać ich odprawę. 
 
Przed i po żegludze
W okolicach Porto Montenegro można bardzo wiele zobaczyć i robić, dlatego też cały region Zatoki Kotorskiej został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO i uznany za położony najdalej na południu fiord Europy. Jak wiadomo fiord jest typem zatoki odznaczającym się wyjątkowo dużą głębokością wody, dlatego tutejsza marina uważana jest za idealny port nie tylko dla mniejszych jednostek pływających, ale również dla jachtów o długości przekraczającej 30 metrów. 
 
Architektura Porto Montenegro została zaprojektowana na wzór szykownej atmosfery włoskich miast po drugiej stronie Adriatyku, takich jak Wenecja, a w zatoce Kotorskiej Perast, co oznacza że w czasie waszych wakacji będziecie tu mogli obejrzeć wiele ciekawych rzeczy. Jeśli interesują was raczej zabytki, wybierzcie się do Tivat i zwiedzcie letnią rezydencję Buca z jej renesansową architekturą, Ostrvo Cvijeca (kwiatową wyspę) oraz piaszczystą plaże Plavi Horizonti oraz Ogród Botaniczny, w którym rosną egzotyczne rośliny, które marynarze przywozili tu ze swoich morskich podróży.
 
Ponieważ ośrodek czarteru jachtów Porto Montenegro jest przeznaczony dla gości o wysokich oczekiwaniach, znajdziecie tu doskonale restauracje, to samo dotyczy również lokali nocnych oraz sklepów. Restauracje które podają słynne dania międzynarodowych kuchni, szykowne butiki najbardziej znanych i ekskluzywnych domów mody oraz eleganckie bary i kluby gdzie można spędzać czas w towarzystwie bogatych ludzi z całej Europy to tylko część rzeczy, które czekają was w Porto Montenegro.
 
Wydarzenia i imprezy
Dzięki temu że jest tu bardzo aktywny klub żeglarski, teatr, klub sportowy a wokół przepiękne krajobrazy, można powiedzieć, że Porto Montenegro ma bardzo wiele do zaoferowania jesli chodzi o imprezy i rozrywkę, nigdy więc nie będziecie się tutaj nudzić. Wokół ośrodka mają powstać pola golfowe, dzięki którym potencjał turystyczny i atrakcyjność tego miejsca jeszcze wzrośnie.
 

Mapa dla Czarnogóra / Porto Montenegro

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.