Czarnogóra / Kotor

Czarnogóra / Kotor

date_rangeOceanis 38
€ 1850
Oceanis 38 Lambada
Jacht żaglowyBez skipera2014
3Kabiny 6Koje 1Toalety 11,5 mDługość
Oceanis 41
€ 2050
Oceanis 41 Disco
Jacht żaglowyBez skipera2014
3Kabiny 6Koje 2Toalety 12,38 mDługość
Lucia 40
€ 3100
Lucia 40 Mawimbi
Jacht żaglowyBez skipera2017
4Kabiny 8 + 2Koje 4Toalety 11,73 mDługość
Oceanis 45
€ 2250
Oceanis 45 Rumba
Jacht żaglowyBez skipera2014
3Kabiny 6Koje 2Toalety 13,85 mDługość
Oceanis 41.1
€ 2150
Oceanis 41.1 Veda
Jacht żaglowyBez skipera2017
3Kabiny 6 + 2Koje 2Toalety 12,43 mDługość
Helia 44
€ 3400
Helia 44 Clione
Jacht żaglowyBez skipera2015
3Kabiny 6Koje 3Toalety 13,3 mDługość
Oceanis 48
€ 2750
Oceanis 48 Blues
Jacht żaglowyBez skipera2014
5Kabiny 10Koje 3Toalety 14,6 mDługość
LAVEZZI 40
€ 7360
LAVEZZI 40 lav 40
Jacht żaglowyBez skipera2009
6Kabiny 10Koje 2Toalety 11,9 mDługość
Oceanis 41
€ 2050
Oceanis 41 Reggae
Jacht żaglowyBez skipera2014
3Kabiny 6Koje 2Toalety 12,43 mDługość
Nautitech Open 40
€ 9595
Nautitech Open 40
Jacht żaglowyBez skipera2014
4Kabiny 8Koje 2Toalety 13,96 mDługość
Oceanis 48
€ 2750
Oceanis 48 Jazz
Jacht żaglowyBez skipera2014
4Kabiny 8Koje 4Toalety 14,6 mDługość
Oceanis 38
€ 1850
Oceanis 38 Salsa
Jacht żaglowyBez skipera2014
3Kabiny 6Koje 1Toalety 11,5 mDługość

No reviews yet

Niewiele miejsc nad Adriatykiem może dorównać swoim pięknem miasteczku Kotor, które leży ukryte wśród skalistego krajobrazu i niezwykle bujnej roślinności wraz ze średniowiecznymi zabytkami przypominającymi włoskie fortece.

Informacje ogólne
Chociaż niewiele osób podczas planowania żeglarskich wakacji bierze pod uwagę Czarnogórę, w tej części Adriatyku jest kilka miejsc które świetnie nadają się do żeglugi. Jednym z nich jest miasteczko Kotor ukryte w Zatoce Kotorskiej, który jest starą, zbudowaną w czasach panowania Republiki Weneckiej w odosobnionej zatoce osadą z imponującymi fortyfikacjami.
 
W minionym roku zwiększył się potencjał turystyczny Kotoru, a miasteczko zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego. A więc jeśli macie ochotę na nietypowe wakacje pod żaglami, dlaczego nie wybierzecie się do starożytnych brzegów Kotoru?
 
Podróż i dojazd 
Nowoczesność nie ominęła mieszkańców tego regionu i w odległości zaledwie 8 km od miasteczka znajduje się międzynarodowe lotnisko Tivat, na którym lądują samoloty linii Air Moldova, Jat Airways, Montenegro Airways, Moscovia Airways i Transaero, które zapewniają połączenia z miastami takimi jak Belgrad, Kopenhaga, Londyn, Moskwa, a nawet Paryż, dając grupom czarterujących jachty turystów z całej Europy szerokie możliwości wyboru. Alternatywę stanowi lotnisko w chorwackim Dubrowniku, które jest bardziej popularne i ma regularne loty do wielu europejskich stolic. To lotnisko leży w odległości 73 km od Kotoru i zapewnia również lepszą jakość usług.
 
Transport drogowy to miedzy innymi linie autobusowe z większości dużych miast Czarnogóry. Jest również możliwość przyjazdu w te strony samochodem, jednak ponieważ jest to region górzysty, większość dróg jest kręta i nie można po nich jeździć z prędkością przekraczającą 80 km/h. Dojazd z lotniska zapewniają autobusy i busy, jest też możliwość wynajęcia samochodu.
 
Jeśli chodzi o drogę morską jedyną możliwość stanowi czarter, ponieważ nie ma promów które zawijałyby do tak odosobnionego portu. Jednak dla tych żeglarzy, którzy przybywają w te strony jachtem, istnieją dobre warunki w tutejszych portach jachtowych. Głębokość wód zatoki pozwala również na regularne przystanki w tym porcie statkom rejsowym.
 
Przed i po żegludze 
To starodawne miasto jest z obu stron otoczone wysokimi górami, które opadają stromo ku błękitnym wodom zatoki tworząc naturalną barierę, która oddziela Kotor od reszty świata. Jedyna część, która nie jest chroniona ani przez góry ani przez wodę, jest chroniona przez wysokie mury, które Wenecjanie wybudowali tutaj z chwilą założenia miasteczka.
 
Stare miasto przypomina inne średniowieczne miasta nad Morzem Śródziemnym, jego ulice są bardzo wąskie i pokryte brukiem, czasem bardzo strome ponieważ dostosowują się do ukształtowania terenu. Czarterujący jachty goście mogą zwiedzić katedrę Św. Tryfona, słynne starożytne mury, które rozciągają się na 4,5 km, dwie wysepki przy wybrzeżu Perast oraz muzeum morskie.
 
Stare miasto nadal stanowi serce miasteczka, to tutaj znajduje się większość sklepów, barów, restauracji i zabytków. Tutaj znajdziecie również targ, na którym można kupić praktycznie wszystko. Jest również wiele butików, należy jednak wystrzegać się pułapek na turystów, to znaczy sklepów sprzedających podrobione ubrania i dodatki znanych marek.
 
Bardzo łatwo jest znaleźć miejsce na posiłek na mieście ponieważ jest tu bardzo wiele lokali, od bardzo eleganckich po bardzo niedrogie. Menu lokali są tak zróżnicowane jak oferta cenowa, od potraw kuchni międzynarodowej po kuchnię włoską i miejscową. Jak zwykle polecamy czarterującym jachty turystom potrawy z ryb, takie jak risotto z sepią.
 
Chociaż jest miastem tak starodawnym, Kotor ma ekscytujące zycie nocne, mimo że lokale w obrębie centrum miasta zamykają zgodnie z nakazem prawnym o dwunastej w nocy. W tedy też większość czarterujących jachty turystów przenosi się do licznych klubów położonych poza obrębem murów miasta lub nad brzegiem morza. 
 
Wydarzenia i imprezy
Kotor jest przede wszystkim miejscem, gdzie można pięknie się opalić. Są tu liczne plaże o złocistym piasku i wiele słonecznych dni, kiedy odbicie porośniętych zielenią gór połyskuje w intensywnie błękitnych wodach zatoki. Aby przyciągnąć jeszcze większość turystów, miejscowe władze organizują w ciągu lata całą serię imprez. Odbywa się tu Festiwal Letni oraz zimowy Karnawał, największy w Czarnogórze pokaz łodzi, Festiwal Teatru Alternatywnego Fiata i wiele innych.
 
Jeśli chodzi o rozrywki, najważniejsze miejsce zajmują sporty plażowe, można jednak również wybrać się na wycieczki łodzią, są też całodniowe wycieczki w głąb lądu oraz wokół miasta, są tu boiska do gry w piłkę nożną i korty tenisowe, można jeździć konno, na rowerze, wybierać się na wędrówki, a wszystko to w wyjątkowej atmosferze, która bardzo różni się od pozostałych wybrzeży Adriatyku. Dokładnie to, czego wam trzeba.
 

Mapa dla Czarnogóra / Kotor

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.