Czarnogóra / Bar

Czarnogóra / Bar

date_range
Sun Odyssey 45.1
€ 1632
Sun Odyssey 45.1 Andrea
Jacht żaglowyBez skipera1998
4Kabiny 8 + 1Koje 2Toalety 14,15 mDługość
Sun Odyssey 439
€ 2087
Sun Odyssey 439 Luna
Jacht żaglowyBez skipera2013
4Kabiny 8Koje 2Toalety 13,34 mDługość
Oceanis 45
€ 2130
Oceanis 45 Stella
Jacht żaglowyBez skipera2014
4Kabiny 8 + 1Koje 2Toalety 13,85 mDługość
Bavaria 50 Cruiser
€ 1891
Bavaria 50 Cruiser Dami
Jacht żaglowyBez skipera2006
5Kabiny 10 + 1Koje 3Toalety 15,4 mDługość

No reviews yet

Bar jest uważany za najważniejszy nadmorski ośrodek Czarnogóry oraz miejsce spotkań tych turystów, którzy chcą uniknąć tłumów nad Adriatykiem we Włoszech i w Chorwacji. Bar jest miejscem o długiej historii, jest w nim wiele zabytków, piękne otoczenie i gościnni mieszkańcy, dlatego koniecznie powinniście wybrać się tutaj na następne wakacje.

Informacje ogólne
Ten starożytny port znany jest pod wieloma nazwami: miejscowi mówią na niego Bar, Włosi nazywają go Antibari (ponieważ leży dokładnie po drugiej stronie Adriatyku naprzeciwko włoskiego miasta Bari), dla Albańczyków jego nazwa brzmi Tivari, dla Greków Antivarion, a starożytni Rzymianie nazywali go Antibarium. Jednak jak by go nie nazwać, ten stary port ma bogatą historię i jest miejscem, w którym stykają się ze sobą różne wpływy kulturowe i narodowościowe.
 
Długa historia tego miejsca została naznaczona długimi okresami panowania różnych cywilizacji, z których wiele pozostawiło wiele znaczących śladów, które można oglądać do dzisiaj. Dzisiaj miejsce to jest przykładem, jak wspaniale historia może koegzystować z nowoczesnością, a człowiek ze środowiskiem naturalnym.
 
Podróż i dojazd
Planując podróż do Bar warto wiedzieć, że międzynarodowe lotnisko w Podgorica  znajduje się w odległości 45 km na północny wschód w głąb lądu i aby tam dojechać samochodem należy liczyć około 50 min. Najlepszym rozwiązaniem jest wypożyczyć samochód lub jechać jednym z obsługujących tą linię autobusów.
 
Serbskie koleje zapewniają pociągi dzienne i nocne z miejscowości Novi Sad, które zatrzymują się również w Belgradzie, Nis i w Podgoricy. Latem na potrzeby licznych turystów kursuje pociąg z Moskwy przez Kijów i Budapeszt. 
 
Ponieważ Bar jest uważany za bliźniacze miasto Bari, ma połączenie promowe z drugim brzegiem Adriatyku, dzięki czemu można dostać się do Bar drogą morską. Są również promy do położonego w północnej części Adriatyku włoskiego miasta Ancona, kursują one dwa razy w tygodniu. 
 
Przed i po żegludze
Zwiedzanie miasta Bar powinno zacząć się od zwiedzenia starego miasta, czyli Stari Bar. Chociaż zabytkowa forteca jest w dużym stopniu zniszczona, nadal wywiera ogromny wpływ na wyobraźnię i sprawia duże wrażenie na odwiedzających ją gościach, którzy podziwiają stąd piękno krajobrazu Montenegro. Miejsce to na przestrzeni wieków było siedzibą wielu ludów, z których wszystkie pozostawiły tu swój ślad, tak samo jak w innych częściach miasta Bar.
 
Wymienimy tylko kilka spośród licznych miejsc, które warto zobaczyc w Bar: kościół Tricanch, pozostałości klasztoru Benedyktynów Matki Boskiej z Ratac, forteca Nahaj, która służyła Wenecjanom i Turkom, najstarsze drzewo oliwne świata, port miasta Bar oraz przepiękne plaże w Susanj.
Żeglarze z pewnością ucieszy wiadomość, że to właśnie tutaj znajduje się największe jezioro na Bałkanach, Skadar, które zajmuje obszar od 350 do 500 metrów kwadratowych, w zależności od pory roku. Jest to region do którego warto wybrać się na osobny wyjazd, można jednak również wybrać się na jednodniową wycieczkę, aby wyjechać na chwilę z Bar.
 
Nie myślcie jednak, że Bar jest jeszcze jednym średniowiecznym miastem na wybrzeży Adriatyku. Jako główny port morski Czarnogóry miasto zostało poddane szeroko zakrojonemu procesowi modernizacji, podczas którego wybudowano wiele nowoczesnych budynków, szerokich bulwarów oraz liczne miejsca parkingowe. 
 
Wydarzenia i imprezy
Do ulubionych zajęć gości odwiedzających Bar należy opalanie, ponieważ w obrębie miasta i w jego okolicach jest wiele pięknych plaż, wśród nich wyróżnia się Sutomore, piaszczysta plaża która ma 9 km długości. Na plażach znajdują się liczne bary i miejsca gdzie można uprawiać sporty i spędzić czas w miły sposób, dobrze się bawiąc.
 
Wśród licznych imprez, które organizuje się w Bar w ciągu całego roku, wyróżnia się „Lato z gwiazdami”, cykl koncertów organizowanych w lipcu i sierpniu, Gry Sportowe w Crmnica, Dni Zagradje, Festiwal Oliwny, Festiwal Wina w grudniu oraz Międzynarodowy Festiwal Telewizji. Jak widzicie miejscowe władze starają się zorganizować latem wiele imprez, aby zapewnić rozrywkę odwiedzającym te strony tłumom turystów. 
 

Mapa dla Czarnogóra / Bar

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.