Polishkeyboard_arrow_down
  • English
  • French
  • German
  • Italian
  • Russian
  • Spanish
Malta

Malta

date_rangeJeanneau 53
€ 2703
Jeanneau 53 Big Fella Thanks
Jacht żaglowyBez skipera2014
5Kabiny 10 + 3Koje 4Toalety 16,06 mDługość
Bavaria 50 Cruiser
€ 1920
Bavaria 50 Cruiser Jeannine
Jacht żaglowyBez skipera2008
5Kabiny 10 + 2Koje 3Toalety 15,4 mDługość
Bavaria Cruiser 36
€ 1149
Bavaria Cruiser 36 Kiwi
Jacht żaglowyBez skipera2013
3Kabiny 6Koje 1Toalety 11,4 mDługość
Bavaria Cruiser 45
€ 2358
Bavaria Cruiser 45 Outlander
Jacht żaglowyBez skipera2018
4Kabiny 8Koje 2Toalety 14,27 mDługość
Bavaria 46 Cruiser
€ 1638
Bavaria 46 Cruiser Chloe
Jacht żaglowyBez skipera2007
4Kabiny 8Koje 2Toalety 14,2 mDługość
Oceanis 50 Family
€ 2321
Oceanis 50 Family In Compliance
Jacht żaglowyBez skipera2012
6Kabiny 10 + 3Koje 4Toalety 15,42 mDługość
Bavaria 50 Cruiser
€ 1920
Bavaria 50 Cruiser Leading Lady
Jacht żaglowyBez skipera2008
5Kabiny 10 + 2Koje 3Toalety 15,4 mDługość
Beneteau Cyclades 50.5
€ 2198
Beneteau Cyclades 50.5 Moonbreeze
Jacht żaglowyBez skipera2009
6Kabiny 10 + 3Koje 3Toalety 15,62 mDługość
Dufour 520 Grande Large
€ 3304
Dufour 520 Grande Large Warriors Tale
Jacht żaglowyBez skipera2018
5Kabiny 10Koje 3Toalety 15,2 mDługość
Oceanis 48
€ 2498
Oceanis 48 Wayward Prince
Jacht żaglowyBez skipera2016
5Kabiny 10Koje 3Toalety 14,6 mDługość
Dufour 520 Grande Large
€ 3413
Dufour 520 Grande Large Captain Redbeard
Jacht żaglowyBez skipera2019
5Kabiny 10Koje 3Toalety 15,2 mDługość
Bali 4.1
€ 3656
Bali 4.1 Double Five
Jacht żaglowyBez skipera2019
4Kabiny 8 + 2Koje 12,35 mDługość

No reviews yet

Dzięki swojej okazałej historii i centralnemu położeniu w basenie Morza Śródziemnego, Malta jest znana jako niedrogie a za to bardzo ciekawe miejsce spędzania wakacji, które odwiedzają turyści z całej Europy i z Bliskiego Wschodu. Jest to miejsce idealne na pełne kulturalnych wrażeń wakacje.

Informacje ogólne

Leżąca pośrodku Morza Śródziemnego Malta przez wieki była punktem strategicznym, o który walczyły między sobą różne potęgi tego regionu. Dzisiaj, dzięki swojemu położeniu, klimatowi i historii Malta jest popularnym ośrodkiem czarteru jachtów.

Nazywana największym na świecie muzeum na wolnym powietrzu Malta ma wiele miejsca dla wszystkich tych, którzy  interesują się sportem, ponieważ wiele sportów można tutaj uprawiać na wolnym powietrzu, jest również wiele historycznych miejsc, które można zwiedzić.

Podróż i dojazd

Na wyspie znajduje się międzynarodowe lotnisko, Malta ma też własne linie lotnicze Air Malta, które oferują loty z Europy, północnej Afryki oraz Bliskiego Wschodu. Lotnisko leży niedaleko miasta Luqa i lądują na nim również samoloty wielu tanich linii lotniczych.

Innym sposobem, aby dostać się na wyspę, jest podróż promem. Najbliższe porty znajdują się we włoskich miastach takich jak Katania i Pozzallo, Livorno, Salerno, Rzym, Palermo, Genua. Szybkie statki docierają na wyspę w czasie krótszym niż dwie godziny, są one jednak droższe i podróż nimi jest mniej wygodna. Większość czarterujących jachty turystów przybywa na Maltę większymi promami, które przewożą również samochody i ciężarówki.

Przed i po żegludze

Pierwszym miastem, które powinniście zwiedzić, jest stolica  wyspy Valletta, w której zobaczycie wiele starodawnych kościołów, pałaców, fortów i ciekawych muzeów. Inne warte zobaczenia miejsca to świątynie z epoki kamienia łupanego Hagar Quin oraz Mnajdra, małe miasteczko Melliena, gdzie znajdują się najlepsze plaze wyspy, zatoka Golden Bay, która jak sama nazwa wskazuje, stanowi idealne miejsce, aby zacumować w niej wasz jacht czarterowy, Blue Grotto, które jest serią jaskiń i naturalnych formacji skalnych, oraz zatoka Saint Thomas Bay, która jest punktem widokowym na morze.

Jak można się spodziewać, w miejscowej kuchni bardzo silne są wpływy kuchni włoskiej. Tutejsza specjalność to gotowany królik (fenek) oraz pewien rodzaj ciastek (pastizzi). Są one uważane za przysmak i podawane na specjalne okazje. Na co dzień jada się dania rybne i warzywne. Restauracje dla turystów oferują ogromny wybór takich dań i naprawdę warto spróbować ich wszystkich – kuchnia śródziemnomorska jest nie tylko bardzo smaczna, ale również zdrowa.

Ci z was, którzy poszukują dobrej zabawy nocą, na pewno znajdą ją w Paceville, na północ od St. Julian. Wstęp do wszystkich barów, pubów i klubów jest wolny i w weekendy zbierają się tu również miejscowi, którzy przychodzą na drinka lub na imprezę. Warto spróbować maltańskiego piwa, które nazywa się Cisk oraz produkowanych tutaj win, które są dobre i niedrogie.

Wydarzenia i imprezy

Imprezy na Malcie odbywają sie w ciągu całego roku i obejmują najróżniejsze aspekty kultury i rozrywki: w sierpniu odbywa sie festiwal muzyki, we wrześniu festiwal wina, również we wrześniu pokaz łodzi i międzynarodowy pokaz lotniczy, oprócz tego inscenizacje historyczne (przez cały rok), a nawet festiwal sztuki cukierniczej, który może być interesujący dla tych czarterujących jachty turystów, którzy chcieliby poznać kilka oryginalnych przepisów.

Jeżeli chodzi o sposoby spędzania czasu wolnego, na Malcie nie można sie nudzić. W marinach i portach można znaleźć wszystko, co jest potrzebne do uprawiania sportów takich jak nurkowanie, jazda skuterem wodnym i na nartach wodnych, windsurfing i oczywiście żegluga, i na pewno nie będziecie na wodzie sami. Warto wspomnieć, że w okresie od kwietnia do listopada organizowane są tutaj liczne regaty, z których najbardziej znane to regaty Comino w czerwcu oraz wyścig łodzi rybackich Malta-Syrakuzy w lipcu.

Na lądzie można robić równie wiele, a nawet więcej. Malta jest znana ze swoich pól golfowych i kortów tenisowych, za to najchętniej oglądanym publicznie sportem na wyspie jest jazda konna. A pod koniec dnia turyści, którzy czarterują tu jacht, mogą wybrać się na chwilę relaksu do Spa.
 

Mapa dla Malta

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.