Malta

Malta

date_range

Historia i przepiękne krajobrazy – Malta jest najlepszym miejscem na rozpoczęcie podróży po Morzu Śródziemnym, nie tylko dlatego, że jest przedsmakiem tego, co czeka nas dalej, ale również ze względu na swoje centralne położenie i bliskość popularnych celów podróży w Afryce i w Europie.

Informacje ogólne

Przez tysiące lat Archipelag Maltański był ważnym portem przystankowym w każdej podróży przez Morze Śródziemne. Położona w pewnym oddaleniu od południowych wybrzeży Włoch grupa wysp ma bogatą historię. Taka pozycja geograficzna pomogła w rozwoju gospodarki i dzisiejsza Malta to tętniące życiem centrum turystyki, który o roku odwiedzają liczni turyści czarterujący jachty.

Ponieważ Maltę zasiedlało tyle kultur i ludów, jest nazywana największym na świecie muzeum na wolnym powietrzu. Na Malcie jest wszystko, począwszy od świątyń z okresu neolitu po zakon templariuszy. Stanowi to świetną lekcje dla każdego, kto chce poznać historie regionu Morza Śródziemnego.

Żeglarze czarterujący jachty, którzy odwiedzają Maltę, zwykle zatrzymują się w Golden Bay, znanej z pięknych plaż, oraz w Blue Grotto, słynącej z naturalnych formacji skalnych i głębokiej wody. Niektórzy preferują bardziej odosobnione miejsca, takie jak zatoka St. Thomas Bay, gdzie znajdują się spektakularne białe klify.

Zaletą jest tez bliskość popularnych celów turystycznych, takich jak Tunezja, Sycylia, Sardynia i Korsyka. Szczególnie odpowiada to żeglarzom, którzy chcą zwiedzić te miejsca bez konieczności dodatkowych, długich podróży.

Prawo i porządek publiczny

Jak w wielu innych krajach tego regionu, na Malcie panuje ciepły klimat. Lato jest gorące a pora sucha łagodna, dzięki czemu sezon czarterowania jachtów jest dłuższy, niż w innych miejscach. Przemysł jachtowy jest tutaj wysoce rozwinięty, dlatego nie ma problemu ze znalezieniem odpowiedniego jachtu.

Aby pływać jachtem, należy posiadać pozwolenie, ale Maltańczycy uznają licencje wystawiane w innych krajach. Osoba czarterująca jacht musi mieć ważny patent żeglarski lub licencję zgodna z rodzajem jachtu, który chce wynająć. Dotyczy to również łodzi motorowych.

Wjeżdżając do kraju należy mieć przy sobie ważny paszport i wizę, wystarczającą ilość pieniędzy na czas pobytu oraz bilet powrotny. Amerykanie są zwolnieni z obowiązku posiadania wizy, a obywatele państw Unii Europejskiej nie muszą posiadać biletu powrotnego. Na Malcie można zatrzymać się do 3 miesięcy, następnie wizę można przedłużyć.

 

Mapa dla Malta

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.