Kuba

Kuba

date_range

Odkryj 1 porty - wypożyczenie łodzi Kuba

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Kuba CU CU
Cienfuegos
Cienfuegos
5 jachty
€ 2055

Na Kubie znajdziecie niezwykle piękne krajobrazy i spuściznę kulturową o ogromnej wartości i znaczeniu. Żeglując wśród raf koralowych i piaszczystych plaży, łatwo jest zapomnieć o problemach życia codziennego.

Informacje ogólne

Istnieje tyle legend związanych z Kubą, ze najlepszym sposobem aby ją poznać, jest wybranie się tutaj wraz z załogą, aby przekonać się osobiście, czym jest ten kraj. Kuba to nie tylko sama wyspa Kuba, ale również Isla de la Juventud i kilka innych archipelagów otaczających mniejszych wysp.

Chociaż Kuba leży w odległości zaledwie 145 km od wybrzeży Stanów Zjednoczonych, nie ma tutaj nic amerykańskiego, może oprócz starych samochodów z lat pięćdziesiątych, które do dziś widać na kubańskich ulicach. Wszystko inne na Kubie jest dowodem wpływów hiszpańskich, z ogromną ilością budynków architektury kolonialnej, które tak podobają się turystom.

Przed wyprawą Kolumba w 1492 roku Kuba była zamieszkiwana przez rdzenne ludy indiańskie, które po zdobyciu wyspy przez Hiszpanów zostały zniewolone. W tym samym czasie na wyspę przywożono afrykańskich niewolników, którzy pracowali na plantacjach trzciny cukrowej, kawy i tytoniu. Kuba uzyskała niepodległość w 1868 roku, po 400 latach hiszpańskiego panowania. Rewolucja Kubańska była przyczyną zerwania stosunków ze Stanami Zjednoczonymi

Kuba jest częścią Karaibów i wspaniałym miejscem dla miłośników żeglarstwa. Ma bardzo długą linię wybrzeża i wiele wysp, które łączą się z sąsiednimi archipelagami. To właśnie tym miejscem zachwycał się Ernest Hemingway i tutaj zdecydował się osiedlić.

 Prawo i porządek publiczny

Oprócz rumu, cygar i świetnej muzyki spotkacie na Kubie ciepłych i gościnnych ludzi, którzy radzą sobie mimo kłopotów, w jakich znajduje się ich kraj. Wszyscy turyści muszą posiadać wizę, która jest wystawiana na lotnisku po przyjeździe na Kubę. Niektóre linie lotnicze wymagają wizy jeszcze przed lotem, dlatego lepiej jest postarać się o nią wcześniej.
Wiza jest ważna przez 30 dni i za opłatą może zostać przedłużona o kolejne 30. Wyjeżdżając z Kuby należy zapłacić podatek turystyczny, z którego jesteśmy zwolnieni, jeżeli opuszczamy wyspę nie samolotem, lecz jachtem.

Ważną kwestią jest żegluga w stronę wybrzeży Stanów Zjednoczonych. Ponieważ Floryda jest tak blisko, możecie mieć ochotę popłynąć tam jachtem. Jednak przekraczanie granicy miedzy Kubą a Stanami Zjednoczonymi jest drażliwym i trudnym tematem, dlatego lepiej zrezygnować z takich wycieczek, ponieważ mogą one zakończyć się nawet konfiskatą jachtu przez amerykańskie władze. Najlepiej jest najpierw wybrać się na Bahamy, a dopiero potem na Kubę lub do Stanów.
 

Mapa dla Kuba

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.