Holandia

Holandia

date_range

Odkryj 5 porty - wypożyczenie łodzi Holandia

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Holandia NL NL
Drachten
Drachten
64 jachty
€ 120
Lemmer
Lemmer
23 jachty
€ 700
Woudsend
Woudsend
15 jachty
€ 920
Breskens
Breskens
2 jachty
€ 2245
Stavoren
Stavoren
1 Jacht
€ 1137

W Niderlandach nigdy nie jest się zbyt daleko od wody i można się tu rozkoszować jednymi z najpiękniejszych wybrzeży Morza Północnego, a także żeglować po bezpiecznych wodach IJsselmeer. Jest to kraj o silnych tradycjach morskich i świetnie rozwiniętej infrastrukturze jeżeli chodzi o czartery jachtów.

Informacje ogólne

Niderlandy są miejscem, które warto odwiedzić z wielu powodów. Oprócz tego, że jest jednym z najgęściej zaludnionych i najbardziej płaskich państw Europy, Holandia (tak się najczęściej mówi o Niderlandach) to znacznie więcej niż miejsce, gdzie współistnieją tulipany, wiatraki oraz słynna dzielnica czerwonych latarni Amsterdamu. Jest to miejsce o tętniącym życiu kulturalnym, bogatych tradycjach i pięknych krajobrazach, które oferuje również doskonałe możliwości żeglugi na jachtach czarterowych, ponieważ będąc w Holandii nigdy nie jest się zbyt daleko od wody.

Najbardziej popularnym miejscem żeglugi jest Ijsselmeer, które zajmuje dużą powierzchnię w środkowej części kraju. Jezioro było kiedyś połączone z morzem (nazywano je wtedy Zuiderzee), dzisiaj jest zamknięte zaporą i stanowi ośrodek żeglarstwa dla miejscowych i zagranicznych gości. Część zachodnia (Monnickendam) jest głębsza i mogą po niej pływać jachty kilowe, za to część południowa (Lelystad, Lemmer, Makkum) jest płytsza i mogą się po niej poruszać łodzie o mniejszym zanurzeniu. Również wybrzeże Morza Północnego jest otwarte dla żeglugi, jednak stanowi ona tutaj większe wyzwanie ze względu na silne pływy morskie, piaszczyste mielizny oraz wiatry od morza.

Innym świetnym miejscem do żeglugi jest położona w południowozachodniej części kraju Zelandia, a także Wyspy Fryzyjskie, gdzie od strony wschodniej, nad Morzem Wattowym, znajduje się wiele dobrze osłoniętych portów. Reasumując można powiedzieć, że kraj, którego tak dużą część stanowią wody, musi mieć silne tradycje morskie, a w związku z tym ma również dobrą infrastrukturę żeglarską. Wzdłuż wybrzeży i nad licznymi jeziorami znajdziecie wiele portów jachtowych i małych przystani.

Prawo i porządek publiczny

Chociaż Holandia należy do Unii Europejskiej i do Układu z Schengen, przy wjeździe do kraju należy mieć przy sobie paszport ważny przez co najmniej 3 miesiące. Od obywateli większości krajów Europy nie jest wymagana wiza, jeżeli zatrzymują się na okres nie przekraczający 3 miesięcy. To samo dotyczy gości ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii.

Jeżeli przypływacie tu jachtem, skiper musi wciągnąć flagę kwarantanny i skontaktować się z kapitanem portu zarówno po przybyciu do kraju, jak i w chwili, kiedy opuszcza się jego wody. Zasada ta jest rygorystycznie przestrzegana przez holenderskie władze. Urząd celny wystawia skiperowi jachtu czarterowego certyfikat wjazdu do kraju, który jest ważny najdłużej przez 12 miesięcy, w czasie których jacht może przekraczać granicę kraju dowolną ilość razy. Ponadto należy wypełnić formularz wjazdu do kraju w trzech egzemplarzach (formularz Układu z Schengen).

Skiper musi mieć przy sobie oryginalne dokumenty jachtu, polisę ubezpieczeniową oraz licencję radiową. Przynajmniej jeden członek załogi musi dodatkowo posiadać certyfikat pozwalający na obsługę radia VHF. Od właścicieli jachtów z krajów Unii Europejskiej wymagany jest również dowód zapłaty podatku VAT, jednak zasada ta nie dotyczy jachtów czarterowych.

Jeżeli chodzi o ograniczenia, najważniejsze z nich dotyczy broni palnej. Można ją wprawdzie przewozić, konieczne jest jednak pozwolenie, którego kopię należy mieć przy sobie przez cały czas. Również pistolety sygnalizacyjne objęte są pewnymi ograniczeniami. Na przykład, pewien rodzaj rakietnicy wymaga pozwolenia, które zostało wystawione w kraju pochodzenia. Ponadto zabronione jest przywożenie do kraju świeżego mięsa.
 

VeryGoodHolandia
74.53 / 5
Very Good

7 reviews dla Holandia
Najnowszy przez "Marcin" na 21 May 2022
Zalecenia
  • : - 4.85
    "Super Betreuung und Ansprechbarkeit(24/7) durch den Vercharterer. Schnelle und unbürokratische Hilfe in jeder Situation, Der Vercharter meines Vertrauens "
  • : - 4.83
    "Schon vor dem Empfang im Hafen muss vorab das perfekte Management sehr lobend erwähnt werden. Sowohl..."
    Czytaj więcej

Mapa dla Holandia

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.