Tenerife / Santa Cruz de Tenerife

Tenerife / Santa Cruz de Tenerife

date_rangeBavaria Cruiser 45
€ 2205
Bavaria Cruiser 45 AQUILINA

Tenerife / Santa Cruz de Tenerife

Jacht żaglowyBez skipera2013
4Kabiny 8Koje 2Toalety 14,27 mDługość
Bavaria 37 Cruiser
€ 1309
Bavaria 37 Cruiser Tamajito

Tenerife / Santa Cruz de Tenerife

Jacht żaglowyBez skipera2006
3Kabiny 6Koje 1Toalety 11,35 mDługość
Oceanis 423
€ 1765
Oceanis 423 Pato Lucas (NORTE)

Tenerife / Santa Cruz de Tenerife

Jacht żaglowyBez skipera2003
4Kabiny 8Koje 3Toalety 12,64 mDługość
Oceanis 50 Family
€ 2925
Oceanis 50 Family Victoriano

Tenerife / Santa Cruz de Tenerife

Jacht żaglowyBez skipera2010
5Kabiny 10Koje 3Toalety 15,42 mDługość

No reviews yet

Krajobraz stolicy Wysp Kanaryjskich tworzą urocze małe uliczki i wąskie zaułki. Typowe dla tego miejsca są domy o imponujących fasadach i liczne zacienione place.

Informacje ogólne

Nazywane po prostu Santa Cruz miasto leży na największej z Wysp Kanaryjskich Tenerife i wraz z miastem Las Palmas jest stolicą archipelagu. Ciekawostką może być fakt, że Santa Cruz jest największą aglomeracją miejską Unii Europejskiej, która znajduje się poza obrębem Europy – jak wiadomo, Wysp Kanaryjskie leżą w pobliżu zachodniego wybrzeża Afryki, co stanowi ciekawe miejsce, do którego warto wybrać się na wakacje.

Samo miasto leży na wschodnim krańcu Teneryfy, nad samym brzegiem morza, dlatego oferuje przyjeżdżającym tutaj turystom jedne z najlepszych plaż i warunków do żeglugi w tej części Atlantyku. Ma również długą historię, która sięga czasów, kiedy wyspy zostały podbite przez królów Kastylii. Dzisiaj jest ono tętniącą życiem metropolią, w której nie brakuje ciekawych i wartych poznania miejsc i w której kwitnie życie kulturalne, a tradycje turystyczne są starannie pielęgnowane.

Podróż i dojazd

Ci z was, którzy nie mają nic przeciwko podróżowaniu do miejsca swoich wakacji samolotem, mają do wyboru dwa należące do Santa Cruz lotniska, jedno z nich w południowej części wyspy, drugie, położone bliżej miasta, znajduje się w części północnej i dopiero niedawno zostało otwarte dla operatorów międzynarodowych. Z lotniska można dojechać do centrum autobusem lub taksówką.

Innym sposobem, aby dostać się na wyspę, jest podróż drogą morską, czyli tak, jak podróżowali w tej strony dawni żeglarze. Zapewne ucieszy was wiadomość, że port Santa Cruz jest największym portem w regionie, dlatego jest tu wiele codziennych połączeń promowych. Podróż z Kadyksu na hiszpańskim lądzie stałym zajmuje dwa dni. Z tego właśnie powodu niewielu gości decyduje się na podróż promem. Większość przybywających tu gości przypływa promem z sąsiednich wysp.

Przed i po żegludze

Chociaż Santa Cruz jest miastem o długiej historii, nie brakuje w nim nowoczesnych budynków o ciekawej architekturze, które stanowią atrakcję turystyczną. Należą do nich audytorium Teneryfy, wieże Santa Cruz, forum sztuki Teneryfy oraz międzynarodowe centrum wystawowe i kongresowe.
Nie oznacza to jednak, że miejscowi odrzucają historię swojego miasta. Spacer po mieście pozwoli wam odkryć liczne muzea, wśród nich muzeum antropologiczne, muzeum historyczne, muzeum nauki oraz muzeum wojskowe, które jest szczególnie chętnie odwiedzane przez turystów płci męskiej.

Możliwości robienia w Santa Cruz zakupów można podzielić na trzy osobne kategorie: są to zakupy w małych sklepach, duże galerie handlowe oraz tradycyjne targi. Każda z tych opcji oferuje turystom coś innego. Małe sklepy znajdują się w starej dzielnicy miasta i można w nich kupić wszelkiego rodzaju pamiątki, galerie handlowe znajdują się w nowoczesnej części miasta, za to targi są ulokowane na placach centrum i można na nich kupić nie tylko świeże produkty spożywcze, są one jednocześnie atrakcją turystyczną. 

Santa Cruz kusi swoją kuchnią, która stanowi mieszankę potraw kanaryjskich, hiszpańskich, a także dań kuchni międzynarodowej. Ci z was, którzy cenią dobrą kuchnię z pewnością docenią kuchnię Wysp Kanaryjskich, do której przysmaków należą dania takie jak ostre kiełbaski (mojo) oraz przyrządzane na wiele różnych sposobów ryby. Większość restauracji ma dobre ceny, chociaż w okolicach portu jest kilka prawdziwych pułapek, które czyhają na turystów.

Wprawdzie życie nocne nie jest tu tak bujne i ekscytujące, jak w sąsiedniej La Laguna, która jest miastem uniwersyteckim, to jednak z pewnością znajdziecie tu bardzo dużą ilość miejsc, do których można wybrać się z przyjaciółmi po zmroku. Przemysłowa części miasta stanowi skupisko klubów, pubów oraz barów, gdzie można również coś zjeść. Większość z nich znajduje się na ulicy Antonio Dominguez oraz w okolicach portu, chociaż większość lokali w tej części miasta została zamknięta w późnych latach dziewięćdziesiątych.

Wydarzenia i imprezy

W wielu hiszpańskich miastach co roku obchodzony jest karnawał, tak dzieje się też w Santa Cruz. Wraz z podobną imprezą, która odbywa się w Kadyksie, jest to jedna z najbardziej znanych imprez karnawałowych w całej Hiszpanii i jeden z największych karnawałów świata. Obchody odbywają się co roku w lutym i większość ludzi przebiera się w tym czasie w fantazyjne kostiumy i bierze udział ulicznych paradach, co cieszy oko goszczących tutaj w tym czasie turystów.
 

Mapa dla Tenerife / Santa Cruz de Tenerife

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.