Majorka / Puerto Pollensa

Majorka / Puerto Pollensa

date_range

Oceanis 38
€ 2520
Oceanis 38 MOIN

Majorka / Puerto Pollensa

Jacht żaglowyBez skipera2014
3Kabiny 6Koje 1Toalety 11,5 mDługość
Lagoon 40
€ 3450
Lagoon 40 THOR

Majorka / Puerto Pollensa

Jacht żaglowyBez skipera2020
5Kabiny 9Koje 2Toalety 11,97 mDługość
Elan Impression 50
€ 3750
Elan Impression 50 NAVIGATOR

Majorka / Puerto Pollensa

Jacht żaglowyBez skipera2018
4Kabiny 8Koje 3Toalety 15,2 mDługość
Oceanis 45
€ 3050
Oceanis 45 AVALON

Majorka / Puerto Pollensa

Jacht żaglowyBez skipera2018
3Kabiny 6Koje 2Toalety 13,85 mDługość
Elan Impression 45
€ 2850
Elan Impression 45 FREEDOM

Majorka / Puerto Pollensa

Jacht żaglowyBez skipera2016
3Kabiny 6Koje 2Toalety 13,85 mDługość
Oceanis 41.1
€ 3020
Oceanis 41.1 Passepartout

Majorka / Puerto Pollensa

Jacht żaglowyBez skipera2020
3Kabiny 6Koje 1Toalety 12,43 mDługość
Dufour 460 Grand Large
€ 3550
Dufour 460 Grand Large RUBIN

Majorka / Puerto Pollensa

Jacht żaglowyBez skipera2016
4Kabiny 8Koje 4Toalety 14,15 mDługość

No reviews yet

Sielski ale nie prowincjonalny, popularny ale nie zatłoczony, i piękny bez żadnego ale Port de Pollenca daje szansę spędzenia wakacji na Balearach z dala od tłumów głośnych turystów, imprez oraz luksusu na pokaz. Jest to po prostu spokojna wioska rybacka, gdzie można spędzić relaksujący urlop z rodziną

Informacje ogólne

Jest pewna znana z doświadczenia zasada, że w każdym miejscu, gdzie morze styka się z pasmem gór, krajobrazy są niezwykle piękne. Nigdzie stwierdzenie to nie wydaje się być bardziej prawdziwe niż w miasteczku Port de Pollenca na Majorce, która jest największą wyspą Balearów. Miasteczko leży w spokojnej zatoce u stóp łańcucha górskiego Tramuntana.

Leżąca na północnym krańcu Majorki mała wioska rybacka Port de Pollenca jest znana ze spokojnej atmosfery i piaszczystych plaż, obok których rozciąga się nadmorska promenada. Na niej można wieczorem spotkać turystów i miejscowych, którzy wybierają się na spacer, co jest panującym tu od dziesięcioleci zwyczajem.

Podróż i dojazd

Cała wyspa Majorka jest obsługiwana przez lotnisko o nazwie Palma-San Juan, które w okresie letnim należy do najbardziej ruchliwych w Europie, mimo że sama wyspa wcale nie jest duża. Jest to trzecie co do wielkości lotnisko w Hiszpanii i leży ono w odległości niecałych 70 km na południowy zachód od Port de Pollenca. Lądują tu samoloty wszystkich większych europejskich linii lotniczych, a wyspę szczególnie chętnie odwiedzają turyści brytyjscy i niemieccy.

Dojazd do Pollenca drogą lądową prowadzi przez największe miasto wyspy, Palma de Mallorca. Większość przybywających do miasteczka turystów woli zatrzymać się najpierw w Palma, a następnie jechać dalej do innych miast na wyspie. Jeżeli zdecydujecie się na jazdę samochodem, musicie udać się na północny wschód drogą Ma-13, a następnie zjechać na MA-2220, która prowadzi do Pollenca.

Ci z was, którzy wolą podróżować drogą morską, mogą wybrać się tutaj promem z Palma de Mallorca, a także z Port d’Alcudia, który znajduje się o wiele bliżej miasta, tylko kilka kilometrów wzdłuż wybrzeża. Pollenca jest też pierwszym portem na wyspie dla gości, którzy żeglują z Barcelony.

Przed i po żegludze

Port de Pollenca jest znane ze swojej spokojnej, idealnej na wakacje z rodziną atmosfery i możecie odnieść wrażenie, że nie ma tu zbyt wielu rozrywek. Jednak miasteczko ma bogate życie kulturalne, głównie dzięki wielu malarzom, którzy od dawna przybywają tu w poszukiwaniu inspiracji. Będziecie mogli zwiedzić muzeum Pollenca, Casa Museu Dionis Bennassar oraz Museu Marti Visenç.

Miejsca ciekawe historycznie to kościoły Pollenca oraz prowadzący do miasta most z czasów rzymskich, który został zbudowany w roku 123 p.n.e. Oprócz tego miłośnicy żeglarstwa mogą wybrać się do jednej z licznych galerii, które prowadzą stałe ekspozycje obrazów i regularnie organizują wystawy.

Ponieważ Pollenca jest miastem turystycznym, jest tu ponad 100 restauracji i kawiarni, w których można niemal każdą potrawę, od kuchni chińskiej po szwajcarską. Oczywiście jako turyści z pewnością  będziecie chcieli spróbować specjalności kuchni lokalnej. Warto zamówić pa amb oli (jest to chleb z oliwą, pozostałość zwyczajów z czasów rzymskich), coca (miejscowy odpowiednik pizzy), tumbet (ratatouille z ziemniakami) oraz pyszną lechona (pieczone prosię).

Chociaż w tutejszych sklepach znajdziecie wszystko, co tylko będziecie chcieli kupić, warto spróbować kilku rodzajów win wyrabianych przez miejscowych winiarzy, ponieważ region ten jest znany z uprawy winorośli oraz wyrobu win ekologicznych przeznaczonych na eksport.

Wydarzenia i imprezy

Oprócz opalania i sportów wodnych, tak popularnych w każdym resorcie czarteru jachtów, Port de Pollenca oferuje również interesujące zajęcia związane z lądem, jak na przykład obserwowanie ptaków, które dzisiaj być może nie jest aż tak popularne, choć nadal ma swoich zwolenników, a także i przede wszystkim jazda na rowerze oraz wędrówki piesze w głąb lądu Majorki.

Pollenca jest starodawnym miastem, które jest silnie związane z tradycją, i dlatego przez cały rok obchodzi się tu liczne święta religijne, dni patronów, parady karnawałowe i inne uroczystości. Z pewnością natraficie na jedną z tych imprez, niezależnie od tego, kiedy wybierzecie się na rejs w te strony.
 

Mapa dla Majorka / Puerto Pollensa

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.