Majorka / Puerto de Alcúdia

Majorka / Puerto de Alcúdia

date_range

No reviews yet

Arabowie nazywali swoją osadę na północnowschodnim wybrzeżu Majorki Al-Kudia. Osada ta powstała w miejscu, gdzie kiedyś znajdowało się rzymskie miasto Pollentia.

Informacje ogólne

Ten resort, w którym czarteruje się jachty, znajduje się na północnym krańcu Majorki. Podczas gdy inne resorty na wschodnim i południowym wybrzeżu, takie jak Cala d’Or, El Arenal czy Porto Colom były wcześniej rybackimi wioskami, Puerto Alcudia jest miastem, którego historia sięga czasów średniowiecznych, o czym świadczy jego architektura.

Miasto leży w zatoce Alcudia i obecne są w nim wpływy arabskie i rzymskie, samo miasto od czasów starożytnych zmieniło się w ośrodek turystyki. Chociaż resort ten jest położony na terenie zupełnie płaskim, jest tutaj kilka jezior oraz kanał, gdzie turyści mogą wybrać się na wycieczkę.

Podróż i dojazd

Dokładna odległość do stolicy Majorki Palma de Mallorca to 52 km, i jest to mniej więcej ta sama odległość, co z resortu do lotniska. Dojazd do miasta może jednak zająć trochę czasu ze względu na stan dróg, a także na duży ruch na drogach, należy więc zarezerwować na dojazd nawet godzinę czasu, niezależnie od tego, czy jedziecie autobusem, czy taksówką.

Zaletą jest fakt, że można tu dotrzeć również statkiem. Jeżeli jeszcze nie wyczarterowaliście jachtu, możecie wykupić bilet na prom z Barcelony lub Ciutadelli, miasta na sąsiedniej wyspie Minorce. Palma de Mallorca oferuje znacznie więcej połączeń z miastami na wybrzeżu Hiszpanii oraz na Balearach.

Przed i po żegludze

Wielu gości uważa Puerto Alcudia za idealne miejsce na wakacje z rodziną ze względu na dobrą jakość tutejszych plaż i obsługi oraz atmosferę tego miejsca. W starożytności miasto nazywało się Pollentia, dzisiaj można w nim podziwiać całkowicie odnowione wąskie średniowieczne uliczki, w których znajdziecie sklepy, restauracje i kawiarnie. Do najciekawszych miejsc, które stanowią największą atrakcję dla zagranicznych turystów, są dobrze zachowane pozostałości starego mostu, a także ruiny dawnego teatru.

Chociaż w Puerto Alcudia są liczne sklepy, oferowane w nich towary nie są najwyższej jakości, możecie więc zapomnieć o luksusowych zakupach. Jednak na odbywającym się w każdy wtorek i w każdą niedzielę targu można napotkać bardzo korzystne okazje. Z reguły sprzedaje się tu owoce, warzywa oraz wyroby rękodzielnicze. W sąsiednim Sineu (położonym 30 km na południe) targ odbywa się w środy i jest on uważany za najlepszy targ sprzedający tradycyjne majorkańskie wyroby, warto więc wybrać się tam wraz z załogą.

Chociaż Majorka stanowi serce kultury Hiszpanii, zdziwi was ilość lokali, w których podawane jest tradycyjne angielskie śniadanie, a to ze względu na ogromne ilości odwiedzających te miejsca Brytyjczyków, którzy wybierają Majorkę na wakacje. Wśród dań miejscowych restauracji znajdziecie również specjalności meksykańskie, włoskie, chińskie i tureckie, są tu także liczne fastfoody.

Dla czarterujących jachty turystów, którzy szukają rozrywek po zmroku, mamy dobre wiadomości. Puerto Alcudia stanowi centrum życia nocnego północnej części wyspy, jest tu więc wiele do zobaczenia i do zrobienia. Działa tu jeden duży klub oraz kilka mniejszych i wszystkie są otwarte przez całą noc. Ponadto w okolicach portu znajdziecie wiele barów z muzyką na żywo i karaoke. Nie można jednak porównywać tego miejsca z bardziej ożywionymi i głośniejszymi resortami w południowej części wyspy.

Wydarzenia i imprezy

Odwiedzający to miasto goście w pierwszej kolejności wybierają się na plażę, dlatego oferowane tutaj usługi są naprawdę najlepszej jakości, a plaża kusi złocistym piaskiem, wyposażeniem do uprawiania sportów wodnych, które można tu wynająć, opieką ratownika, a nawet możliwością wypożyczenia paralotni. Na lądzie można grać w golfa na tutejszym polu golfowym, jeździć gokartem lub jeździć po mieście i jego okolicach rowerem.
 

Mapa dla Majorka / Puerto de Alcúdia

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.