Majorka / Porto Colom

Majorka / Porto Colom

date_range

No reviews yet

VeryGoodMajorka / Porto Colom
14.63 / 5
Very Good

1 review dla Majorka / Porto Colom
Najnowszy przez "Thomas" na 27 Aug 2022
Zalecenia
  • 3.67
    "Рыбацкая уютная деревушка"

Naturalne wybrzeże, zabytkowe miasto i świetne restauracje sprawiają, że Porto Colom jest idealnym miejscem na zacumowanie jachtu i kilkudniowy pobyt. Jest również głównym portem dostępu dla jachtów czarterowych, które przypływają na Majorkę i/lub na Baleary. Czarterem jachtów zajmuje się Veritas Yachting, agencja, która ma swoje biuro w Porto Colom.

Informacje ogólne

Chociaż Porto Colom nie jest tak popularny jak Palma, C’an Pastilla czy El Arenal, jest on głównym resortem czarteru jachtów na południowowschodnim wybrzeżu Majorki. Leży on w dystrykcie Felanitx, w odległości około 65 km od głównego miasta wyspy, Palma de Mallorca.

Cały ten region to górzyste krajobrazy, które łagodnie opadają ku morzu, tworząc liczne zatoki i miejsca postoju, a także jeden z największych i najbezpieczniejszych naturalnych portów Majorki. Dzisiaj zatoka Porto Colom jest wykorzystywana głównie przez jachty prywatne, dlatego ruch na jej wodach nie jest zbyt duży.

Podróż i dojazd

Międzynarodowe lotnisko Son Sant Joan znajduje sie w odległości 65km na południe, dzięki czemu transfer z lotniska jest bardzo łatwy, chociaż tutejsze drogi i duży ruch samochodowy sprawiają, że dojazd trwa nieco dłużej niż powinien. Przekonacie się, że nie ma zbyt wielu możliwości dojazdu drogą lądową, są to głównie autobusy i taksówki, a także przypadkowe wypożyczalnie samochodów.

Marina nie ma bezpośrednich połączeń promowych, a najbliższy port, do którego przybijają promy to Palma de Mallorca, która ma połączenia z lądem stałym Hiszpanii oraz z innymi wyspami Balearów. Jedynym sposobem, aby dostać się do porto Porto Colom bezpośrednio i drogą morską, jest żegluga jachtem czarterowym.

Przed i po żegludze

Jak większość resortów czarteru jachtów na Majorce, Porto Colom ma bardzo dobre plaże, a najważniejsza z nich, Cala Marcal, znajduje się w odległości zaledwie 500 m od centrum miasta. Najważniejszą częścią miasta, której zawdzięcza ono swój rozwój gospodarczy, który nastąpił w XIX wieku, jest jego port. W tamtym okresie był on używany do przewozu wina z sąsiedniego Felanitx do Francji, jednak choroba winorośli położyła kres temu zajęciu, w związku z czym miejscowi musieli powrócić do rybołówstwa jako źródła utrzymania.

Do dzisiaj na tutejszych wodach można oglądać liczne łodzie rybackie, a rybacy mieszkają w malowniczych, kolorowych chatach na północnym krańcu nadbrzeża, które bardzo różnią się od hoteli i apartamentów turystycznych przeznaczonych dla żeglarzy, którzy czarterują jachty. Tutaj znajduje się również zbudowany z piaskowca kościół Sant Jaume I. Oprócz tego w Porto Colom nie ma zbyt wielu atrakcji turystycznych.
Aby zrobić zakupy, należy wybrać się do portu, gdzie znajdują się liczne sklepy z pamiątkami dla turystów oraz dwa duże supermarkety, w których można uzupełnić zapasy jachtu.

Ponieważ cały ten region ma długie tradycje rybackie, jedzenie w Porto Colom na pewno przypadnie wam do gustu. Nieliczne restauracje miasteczka, które znajdują się w marinie oraz w hotelach podają smaczne potrawy z ryb oraz dania kuchni włoskiej i międzynarodowej, na wypadek gdybyście nie zdecydowali się na kuchnię miejscową.

Niestety brakuje tutaj zupełnie życia nocnego, w każdym razie takiego, jakie zapewne znacie z innych resortów nad Morzem Śródziemnym. Większość lokali znajduje się w obrębie hoteli, jest też kilka angielskich pubów przeznaczonych dla żeglarzy przybywających z Wielkiej Brytanii.

Wydarzenia i imprezy

Największą zaletą i najsilniejszym magnesem dla tłumów jest odznaczona Błękitną Flagą plaża, która jest oczyszczana co noc, pilnowana przez ratowników i idealna dla dzieci, ponieważ łagodnie opada ku morzu, dzięki czemu woda przy brzegu jest płytka. Inne atrakcje tego miejsca to pole golfowe, park wodny, bary karaoke, a także wycieczki wzdłuż wybrzeża.

 

Mapa dla Majorka / Porto Colom

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.