Majorka / Ca’ n Pastilla

Majorka / Ca’ n Pastilla

date_range

No reviews yet

Braki resortu jeżeli chodzi o życie nocne w całości wynagradzają piękne plaże i spokojna atmosfera odosobnienia, która rok w rok zdaje się przyciągać duże ilości żeglarzy. Jest to miejsce idealne na nadmorskie wakacje wraz z rodziną.

Informacje ogólne

Zanim zajmiemy się opisem tego cichego, idyllicznego resortu czarteru jachtów warto wspomnieć, że chociaż znajduje się on na Majorce, nie należy absolutnie do pełnych dzikich rozrywek i imprez miejsc jakimi są inne miasta Balearów, jest to raczej coś w rodzaju spokojnego schronienia, gdzie można wybrać się na relaksujący pobyt z rodziną.

Ca’n Pastilla leży po wschodniej stronie zatoki Palma de Mallorca i jest ono spokojniejsze niż bardziej ożywiona część zachodnia, gdzie leży samo miasto Palma oraz cała gama innych resortów, bardziej nadających się dla najmłodszych turystów, którzy czarterują jachty.

Podróż i dojazd

Chociaż Ca’n Pastilla jest małe i znajduje się na uboczu rejsów jachtów czarterowych, leży zaraz obok lotniska Palma de Mallorca, dzięki czemu łatwo jest się tu dostać z każdej części Europy, zwłaszcza że lotnisko to jest bramą do Balearów i ich głównym portem lotniczym. Po wylądowaniu dojazd na plaże Ca’n Pastilla zabiera tylko 15 do 20 minut.

Miasteczko nie ma bezpośrednich połączeń promowych, ale port Palma de Mallorca znajduje się zaledwie 9 km stąd i oferuje liczne połączenia promowe na całym Morzu Śródziemnym, nie tylko w Hiszpanii, ale również z pozostałymi wyspami Balearów. Przybijają tu promy przybywające z Mahon, miasta Ibiza, Walencji, Denii i Barcelony, a podróżują nimi tłumy turystów.

Przed i po żegludze

Ogólnie przyjęło się, że wschodnia część Majorki jest bardziej brytyjska, podczas gdy część zachodnia jest odwiedzana głównie przez grupy turystów z Niemiec, którzy czarterują tu jachty. Nie ma tu jednak wiele do zwiedzania, ponieważ miasteczko składa się tylko z głównej ulicy, na której znajduje się mały kościół parafialny Sant Antonio de la Playa, a także z portu oraz yacht klubu mariny. Dzieje się tak, ponieważ do lat sześćdziesiątych było ono tylko senną wioską rybacką. Jednak w sąsiedniej Palma de Mallorca jest mnóstwo rzeczy, które warto zobaczyć.

Port jest odpowiednim miejscem, aby wybrać się do niego w poszukiwaniu dobrej restauracji. Znajdziecie tu restauracje, które specjalizują się w egzotycznej i smacznej kuchni katalońskiej, ale podają również dania kuchni międzynarodowej, coś dla żeglarzy, którzy tęsknią za smakami swoich rodzinnych stron. Potrawy z ryb, takie jak suszone sardynki podawane z paellą dobrze hormonizują ze śródziemnomorską atmosferą.

Jeżeli chodzi o rozrywki po zachodzie słońca, wiele restauracji położonych na promenadzie nocą zamienia się w bary, niektóre z nich w stylu zdecydowanie angielskim, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom wielu regularnie przybywających tu z Wielkiej Brytanii żeglarzy, którzy czarterują jachty.

Wydarzenia i imprezy

Mowi się, że plaże w Ca’n Pastilla należą do najlepszych w tej części Morza Śródziemnego, a rozciągają się one aż do miasta Palma i oferują liczne miejsca do opalania, a więc nie ma tutaj tłumów, są tylko ludzie, którzy mile spędzają czas. Młodsi i starsi goście mogą również dobrze się bawić w jednym z największych parków wodnych Europy, który znajduje się w pobliżu miasta. Za to nadmorska promenada jest świetnym miejscem na spacery i do jazdy na rowerze, a także na spokojną przechadzkę o zmroku.
 

Mapa dla Majorka / Ca’ n Pastilla

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.