Ibiza / Eivissa

Ibiza / Eivissa

date_range


Pershing 9x
€ 101640
Pershing 9x Baloo III

Ibiza / Eivissa

Jacht motorowyZe skiperem i załogą2018
4Kabiny 8 + 1Koje 28,09 mDługość
Alegria 67
€ 42000
Alegria 67 Chiloe

Ibiza / Eivissa

Jacht żaglowyBez skipera2022
6Kabiny 12Koje 6Toalety 20,36 mDługość
Lagoon 400-S2
€ 6600
Lagoon 400-S2 Esmeralda

Ibiza / Eivissa

Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2017
4Kabiny 8Koje 4Toalety 11,97 mDługość
Astrea 42
€ 7600
Astrea 42 Grace

Ibiza / Eivissa

Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2019
4Kabiny 8Koje 4Toalety 12,58 mDługość
Astrea 42
€ 7600
Astrea 42 Libertad VII

Ibiza / Eivissa

Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2018
4Kabiny 8 + 3Koje 4Toalety 12,58 mDługość
Pershing 5X
€ 23289
Pershing 5X Magna

Ibiza / Eivissa

Jacht motorowyZe skiperem i załogą2018
2Kabiny 4Koje 2Toalety 16,51 mDługość
Saona 47
€ 9600
Saona 47 Nocrala

Ibiza / Eivissa

Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2018
3Kabiny 6 + 2Koje 3Toalety 13,94 mDługość
Lagoon 620
€ 15700
Lagoon 620 ZS (Model Lagoon 62)

Ibiza / Eivissa

Jacht żaglowyBez skipera2015
4Kabiny 8Koje 4Toalety 18,9 mDługość

No reviews yet

Ibiza, klejnot Morza Śródziemnego, słynie z tętniącego życia nocnego. Dla żeglarzy, jej przystanie oferują usługi wysokiej jakości, łatwy dostęp do przepięknych plaż oraz mnóstwo restauracji i sklepów.

Informacje ogólne

Puerto La Sabina jest portem dostępu do hiszpańskiej wyspy Formentera, która należy do archipelagu Balearów, leżącego w zachodniej części Morza Śródziemnego. La Sabina jest głównym i jedynym portem wyspy oraz tętniącym życiem portem jachtowym, który przyciąga wielu turystów. Czarterują oni tutaj jachty ze względu na piękną pogodę i otoczenie.

La Sabina lezy w odległości zaledwie 3 km od stolicy wyspy miasta Sant Francisc i jest pierwszą miejscowością, jaką powinniście zwiedzić, przybywając na Formenterę. Historia tego miejsca sięga czasów, kiedy było to jedynie miejsce postoju łodzi rybackich. Dzisiaj zostało ono zmienione w nowoczesną marinę, która w okresie letnim przyciąga entuzjastów czarteru jachtów ze wszystkich stron świata.

Podróż i dojazd

Jak już wspominaliśmy, jedynym sposobem, aby dostać się na Formenterę jest droga morska i większość czarterujących jachty turystów przypływa tutaj promem. Oczywiście wielu żeglarzy wybiera to miejsce jako swoją bazę do eksploracji Balearów, ponieważ jest ono mniej zatłoczone i leży z dala od imprezujących tłumów, które zapełniają cale kilometry plaż na pozostałych wyspach.

Oczywiście można dolecieć do każdej innej wyspy Balearów samolotem, a następnie wsiąść na prom, który kursuje miedzy Ibizą i Formenterą trzy lub cztery razy dziennie. Poza tym jedynym sposobem dotarcia tutaj jest przypłyniecie własną łodzią i rzeczywiście można tutaj zobaczyć okazałe jachty wraz z załogami, chociaż miasteczko to jest uważane za siedzibę neo-hippisow.

Przed i po żegludze

La Sabina nie jest klasycznym resortem czarteru jachtów, ma jednak swój niezaprzeczalny urok. Resort składa się z zaledwie kilku budynków położonych wzdłuż mariny. Są tu atrakcje takie jak zalewy solne tuż obok La Sabina, jeziora Estany Pudent i Estany des Peix. Chociaż opary siarki sprawiają, że unosi się tu ciężki zapach, to jeżeli ma się szczęście można tutaj zobaczyć flamingi. Jest tutaj również dawny obóz koncentracyjny Es Campanment, gdzie trzymani byli więźniowie w czasie hiszpańskiej wojny domowej.

Jedzenie tutaj to przede wszystkim kuchnia hiszpańska, a restauracje nad brzegiem morza podają tapas i dania rybne. Więcej restauracji znajduje się wokół lagun wewnątrz wyspy i są one cenione przez brytyjskich, niemieckich, a nawet francuskich turystów.

Życie nocne można najlepiej opisać jednym słowem: jest ono niezwykle barwne. Nocą spokojne miasteczko budzi się do życia dzięki tłumom czarterujących jachty turystów oraz szukających rozrywki młodych ludzi, którzy zbierają się na zaimprowizowanych na plaży imprezach z muzyką na żywo i dużą ilością alkoholu. Jest też kilka spokojniejszych miejsc nad wodą, gdzie można bawić się w bardziej stonowanej atmosferze.

Wydarzenia i imprezy

W tym małym resorcie poza sezonem czarteru jachtów niewiele się dzieje. Jednak w okresie letnim La Sabinę wypełniają turyści. Jeżeli wybieracie się tutaj latem, warto jest przyjechać koło 16 lipca, kiedy miejscowi świętują dzień patronki miasteczka Virgen del Carmen i organizują na jej cześć wiele kolorowych fiestas.

Oprócz żeglugi oraz atmosfery bohemy artystycznej, po której dawno nie ma już śladu na Riwierze Francuskiej i Włoskiej, można się tutaj opalać na pięknych plażach, za to błota z zalewów solnych mają właściwości terapeutyczne, dlatego też widzi się tu czarterujących jachty turystów, którzy pokryci od stóp do głów czarnym szlamem wygrzewają się w słońcu.

Jednotygodniowa przygoda na czarterowanym jachcie z Ibiza

Stójcie w gotowości! Przygotujcie się na niezapomnianą podróż na czarterowanym jachcie, która rozpoczyna się na słonecznych, piaszczystych brzegach Ibiza. Ta tygodniowa przygoda to podróż dookoła wschodniej strony Ibiza, z przystankiem na sielankowych "Ses Illes" Formentery i popularnej plaży Ses Saline. Wszyscy na pokład, kompani!

Dzień 1: Z Ibiza do Cala Llonga (15 nm)

Wypływamy z Ibiza w sobotni wieczór, kierując się do Cala Llonga. Ta piękna zatoka oferuje czyste wody, idealne na orzeźwiający poranny kąpiel czy snorkeling. Pamiętajcie o śledzeniu prognozy pogody i dostosowaniu planu żeglugi!

Dzień 2: Z Cala Llonga do Santa Eulalia (10 nm)

Następny przystanek: Santa Eulalia! Znane ze swoich piaszczystych plaż i malowniczego portu, to miasto oferuje przerwę od odosobnionych zatok. Po zakotwiczeniu, zwiedźcie tętniący życiem deptak pełen lokalnych kawiarni i restauracji. Hej, czas na urlop na lądzie!

Dzień 3: Z Santa Eulalia do Cala Nova (10 nm)

Opuszczając komforty Santa Eulalia, płyniemy na północ w kierunku piaszczystej zatoki Cala Nova. Napawajcie się słońcem, ciesząc się spokojem turkusowej wody. Ale uważajcie na płytkie głębokości przy wjeździe do zatoki!

Dzień 4: Z Cala Nova do Portinatx (15 nm)

Kontynuujcie swoją przygodę na czarterowanym jachcie do Portinatx. Cieszcie się podróżą wzdłuż wybrzeża, wciągając w siebie bryzę i podziwiając krystalicznie czyste wody. Po przybyciu, nie zapomnijcie zakotwiczyć i cieszyć się oszałamiającym widokiem zachodu słońca!

Dzień 5: Z Portinatx do plaży Ses Salines, Ibiza (20 nm)

Wróćcie na południe, kierując się do słynnej plaży Ses Salines. Zakotwiczcie przed barem Sa Trinxa, aby przeżyć prawdziwe doświadczenie plaży na Ibiza. Czas rozpuścić włosy i nacieszyć się atmosferą imprezy!

Dzień 6: Z plaży Ses Salines do Ses Illetes, Formentera (15 nm)

Pomachajcie na pożegnanie Ibiza i wypłyńcie w stronę Formentery. Zakotwiczcie przy Ses Illetes, rajskim miejscu znanym z plaż przypominających te na Karaibach. Zatoka jest dobrze chroniona, ale uważajcie na piaszczyste dno, które może wpłynąć na uchwyt waszej kotwicy.

Dzień 7: Z Ses Illetes, Formentera do Ibiza (15 nm)

W ostatni dzień pora podnieść kotwicę i wrócić do Ibiza. Pożegnajcie się z zapierającymi dech w piersiach widokami na brzeg Formentery, zanim dotrzecie do Ibiza w piątkowy wieczór, kończąc tym samym niezapomnianą przygodę na czarterowanym jachcie.

Podsumowanie trasy

DzieńPunkt startowyDestynacjaDystans (nm)
1IbizaCala Llonga15
2Cala LlongaSanta Eulalia10
3Santa EulaliaCala Nova10
4Cala NovaPortinatx15
5PortinatxPlaża Ses Salines, Ibiza20
6Plaża Ses Salines, IbizaSes Illetes, Formentera15
7Ses Illetes, FormenteraIbiza15


A One-Week Charter Yacht Adventure from Ibiza

 

Powiązane artykuły

Ibiza i Formentera – wyspy z klasą i szykiem

Ibiza i Formentera – wyspy z klasą i szykiem

Dawna mekka hipisów Ibiza szybko stała się punktem spotkań międzynarodowej śmietanki towarzyskiej. Dzisiaj jest uważana za wyspę dobrej zabawy. Po całonocnej imprezie w klubie, można wybrać się jachtem na Isla Espalmador, która leży na północ od Formentery. Tutaj, wśród wody błękitnej niczym na Karaibach i wśród białego piasku plaż, można wypocząć lub pogłębić nowe znajomości.

Mapa dla Ibiza / Eivissa

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.