Ibiza / Eivissa

Ibiza / Eivissa

date_range


Princess V58
€ 3729
Princess V58
Jacht motorowyBez skipera2016
3Kabiny 5Koje 2Toalety 17,73 mDługość
Lagoon 620
€ 32000
Lagoon 620 Tou Tou
Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2017
4Kabiny 8 + 2Koje 4Toalety 18,2 mDługość
Sunseeker Predator 82
€ 33838
Sunseeker Predator 82 Just Smile
Jacht motorowyZe skiperem i załogą2014
4Kabiny 8Koje 24 mDługość
Pershing 45
€ 11830
Pershing 45 ESTERIKA
Jacht motorowyZe skiperem i załogą2015
2Kabiny 4Koje 2Toalety 14,2 mDługość
Sunseeker Predator 82
€ 7653
Sunseeker Predator 82 Georgia
Jacht motorowyBez skipera2016
4Kabiny 8Koje 4Toalety 25 mDługość
Sunseeker Predator 75
€ 20930
Sunseeker Predator 75 ICE BEE II
Jacht motorowyZe skiperem i załogą2001
3Kabiny 6Koje 4Toalety 23,32 mDługość
Alfamarine 60
€ 18130
Alfamarine 60 SUGAR DADDY
Jacht motorowyZe skiperem i załogą2017
4Kabiny 6Koje 3Toalety 18,9 mDługość
Sun Odyssey 54 DS
€ 4735
Sun Odyssey 54 DS Anna Katharina
Jacht żaglowyBez skipera2006
4Kabiny 8 + 2Koje 4Toalety 16,75 mDługość
Sunseeker Predator 82
€ 64750
Sunseeker Predator 82 ARIYAS
Jacht motorowyBez skipera2016
4Kabiny 8Koje 4Toalety 24 mDługość
Sessa C52
€ 16940
Sessa C52 BARUNA
Jacht motorowyBez skipera2014
3Kabiny 6Koje 2Toalety 16 mDługość
Chaparral 250 Signature
€ 5530
Chaparral 250 Signature CHAPPY 1
Jacht motorowyZe skiperem i załogą2016
1Toalety 8,23 mDługość
Sunseeker Thunderhawk 43
€ 8330
Sunseeker Thunderhawk 43 Falco
Jacht motorowyZe skiperem i załogą2015
1Kabiny 2Koje 1Toalety 13,41 mDługość

No reviews yet

La Sabina jest miejscem letniego wypoczynku wielu neo-hippisow, jak również wielu zamożnych żeglarzy, którzy przybywają tu w poszukiwaniu odosobnionej atmosfery i uroczego krajobrazu do żeglugi. Do La Sabina można dostać się wyłącznie łodzią, co jeszcze bardziej podnosi jej urok odosobnionego portu Balearów.

Informacje ogólne

Puerto La Sabina jest portem dostępu do hiszpańskiej wyspy Formentera, która należy do archipelagu Balearów, leżącego w zachodniej części Morza Śródziemnego. La Sabina jest głównym i jedynym portem wyspy oraz tętniącym życiem portem jachtowym, który przyciąga wielu turystów. Czarterują oni tutaj jachty ze względu na piękną pogodę i otoczenie.

La Sabina lezy w odległości zaledwie 3 km od stolicy wyspy miasta Sant Francisc i jest pierwszą miejscowością, jaką powinniście zwiedzić, przybywając na Formenterę. Historia tego miejsca sięga czasów, kiedy było to jedynie miejsce postoju łodzi rybackich. Dzisiaj zostało ono zmienione w nowoczesną marinę, która w okresie letnim przyciąga entuzjastów czarteru jachtów ze wszystkich stron świata.

Podróż i dojazd

Jak już wspominaliśmy, jedynym sposobem, aby dostać się na Formenterę jest droga morska i większość czarterujących jachty turystów przypływa tutaj promem. Oczywiście wielu żeglarzy wybiera to miejsce jako swoją bazę do eksploracji Balearów, ponieważ jest ono mniej zatłoczone i leży z dala od imprezujących tłumów, które zapełniają cale kilometry plaż na pozostałych wyspach.

Oczywiście można dolecieć do każdej innej wyspy Balearów samolotem, a następnie wsiąść na prom, który kursuje miedzy Ibizą i Formenterą trzy lub cztery razy dziennie. Poza tym jedynym sposobem dotarcia tutaj jest przypłyniecie własną łodzią i rzeczywiście można tutaj zobaczyć okazałe jachty wraz z załogami, chociaż miasteczko to jest uważane za siedzibę neo-hippisow.

Przed i po żegludze

La Sabina nie jest klasycznym resortem czarteru jachtów, ma jednak swój niezaprzeczalny urok. Resort składa się z zaledwie kilku budynków położonych wzdłuż mariny. Są tu atrakcje takie jak zalewy solne tuż obok La Sabina, jeziora Estany Pudent i Estany des Peix. Chociaż opary siarki sprawiają, że unosi się tu ciężki zapach, to jeżeli ma się szczęście można tutaj zobaczyć flamingi. Jest tutaj również dawny obóz koncentracyjny Es Campanment, gdzie trzymani byli więźniowie w czasie hiszpańskiej wojny domowej.

Jedzenie tutaj to przede wszystkim kuchnia hiszpańska, a restauracje nad brzegiem morza podają tapas i dania rybne. Więcej restauracji znajduje się wokół lagun wewnątrz wyspy i są one cenione przez brytyjskich, niemieckich, a nawet francuskich turystów.

Życie nocne można najlepiej opisać jednym słowem: jest ono niezwykle barwne. Nocą spokojne miasteczko budzi się do życia dzięki tłumom czarterujących jachty turystów oraz szukających rozrywki młodych ludzi, którzy zbierają się na zaimprowizowanych na plaży imprezach z muzyką na żywo i dużą ilością alkoholu. Jest też kilka spokojniejszych miejsc nad wodą, gdzie można bawić się w bardziej stonowanej atmosferze.

Wydarzenia i imprezy

W tym małym resorcie poza sezonem czarteru jachtów niewiele się dzieje. Jednak w okresie letnim La Sabinę wypełniają turyści. Jeżeli wybieracie się tutaj latem, warto jest przyjechać koło 16 lipca, kiedy miejscowi świętują dzień patronki miasteczka Virgen del Carmen i organizują na jej cześć wiele kolorowych fiestas.

Oprócz żeglugi oraz atmosfery bohemy artystycznej, po której dawno nie ma już śladu na Riwierze Francuskiej i Włoskiej, można się tutaj opalać na pięknych plażach, za to błota z zalewów solnych mają właściwości terapeutyczne, dlatego też widzi się tu czarterujących jachty turystów, którzy pokryci od stóp do głów czarnym szlamem wygrzewają się w słońcu.

Mapa dla Ibiza / Eivissa

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.