Ibiza / Eivissa

Ibiza / Eivissa

date_range


Privilège 615
€ 15375
Privilège 615 Audaz

Ibiza / Eivissa

Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2007
4Kabiny 8Koje 5Toalety 18,5 mDługość
Lagoon 380
€ 4995
Lagoon 380 Elan

Ibiza / Eivissa

Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2005
4Kabiny 10Koje 2Toalety 11,6 mDługość
Sunseeker Predator 82
€ 64750
Sunseeker Predator 82 ARIYAS

Ibiza / Eivissa

Jacht motorowyBez skipera2016
4Kabiny 8Koje 4Toalety 24 mDługość
Sessa C52
€ 16940
Sessa C52 BARUNA

Ibiza / Eivissa

Jacht motorowyBez skipera2014
3Kabiny 6Koje 2Toalety 16 mDługość
Lagoon 400-S2
€ 7030
Lagoon 400-S2 Esmeralda

Ibiza / Eivissa

Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2017
4Kabiny 8Koje 4Toalety 11,97 mDługość
Astrea 42
€ 8030
Astrea 42 Grace

Ibiza / Eivissa

Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2019
4Kabiny 8Koje 4Toalety 12,58 mDługość
Lagoon 400
€ 5405
Lagoon 400 Nusa Kami

Ibiza / Eivissa

Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2010
4Kabiny 10Koje 4Toalety 11,97 mDługość
PRINCESS V70
€ 41930
PRINCESS V70 RUBY TUESDAY

Ibiza / Eivissa

Jacht motorowyBez skipera2017
3Kabiny 6Koje 3Toalety 22 mDługość
Saona 47
€ 10030
Saona 47 Nocrala

Ibiza / Eivissa

Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2018
3Kabiny 6 + 2Koje 3Toalety 13,94 mDługość
Pershing 90
€ 84070
Pershing 90 INSPIRATION

Ibiza / Eivissa

Jacht motorowyBez skipera2017
4Kabiny 8Koje 3Toalety 27,5 mDługość
Sunseeker Camargue 44
€ 7623
Sunseeker Camargue 44 la gata

Ibiza / Eivissa

Jacht motorowyBez skipera2010
1Kabiny 1Koje 1Toalety 14,14 mDługość
Jeanneau 51
€ 4235
Jeanneau 51 love love

Ibiza / Eivissa

Jacht żaglowyBez skipera2000
3Kabiny 6Koje 4Toalety 15,38 mDługość

No reviews yet

La Sabina jest miejscem letniego wypoczynku wielu neo-hippisow, jak również wielu zamożnych żeglarzy, którzy przybywają tu w poszukiwaniu odosobnionej atmosfery i uroczego krajobrazu do żeglugi. Do La Sabina można dostać się wyłącznie łodzią, co jeszcze bardziej podnosi jej urok odosobnionego portu Balearów.

Informacje ogólne

Puerto La Sabina jest portem dostępu do hiszpańskiej wyspy Formentera, która należy do archipelagu Balearów, leżącego w zachodniej części Morza Śródziemnego. La Sabina jest głównym i jedynym portem wyspy oraz tętniącym życiem portem jachtowym, który przyciąga wielu turystów. Czarterują oni tutaj jachty ze względu na piękną pogodę i otoczenie.

La Sabina lezy w odległości zaledwie 3 km od stolicy wyspy miasta Sant Francisc i jest pierwszą miejscowością, jaką powinniście zwiedzić, przybywając na Formenterę. Historia tego miejsca sięga czasów, kiedy było to jedynie miejsce postoju łodzi rybackich. Dzisiaj zostało ono zmienione w nowoczesną marinę, która w okresie letnim przyciąga entuzjastów czarteru jachtów ze wszystkich stron świata.

Podróż i dojazd

Jak już wspominaliśmy, jedynym sposobem, aby dostać się na Formenterę jest droga morska i większość czarterujących jachty turystów przypływa tutaj promem. Oczywiście wielu żeglarzy wybiera to miejsce jako swoją bazę do eksploracji Balearów, ponieważ jest ono mniej zatłoczone i leży z dala od imprezujących tłumów, które zapełniają cale kilometry plaż na pozostałych wyspach.

Oczywiście można dolecieć do każdej innej wyspy Balearów samolotem, a następnie wsiąść na prom, który kursuje miedzy Ibizą i Formenterą trzy lub cztery razy dziennie. Poza tym jedynym sposobem dotarcia tutaj jest przypłyniecie własną łodzią i rzeczywiście można tutaj zobaczyć okazałe jachty wraz z załogami, chociaż miasteczko to jest uważane za siedzibę neo-hippisow.

Przed i po żegludze

La Sabina nie jest klasycznym resortem czarteru jachtów, ma jednak swój niezaprzeczalny urok. Resort składa się z zaledwie kilku budynków położonych wzdłuż mariny. Są tu atrakcje takie jak zalewy solne tuż obok La Sabina, jeziora Estany Pudent i Estany des Peix. Chociaż opary siarki sprawiają, że unosi się tu ciężki zapach, to jeżeli ma się szczęście można tutaj zobaczyć flamingi. Jest tutaj również dawny obóz koncentracyjny Es Campanment, gdzie trzymani byli więźniowie w czasie hiszpańskiej wojny domowej.

Jedzenie tutaj to przede wszystkim kuchnia hiszpańska, a restauracje nad brzegiem morza podają tapas i dania rybne. Więcej restauracji znajduje się wokół lagun wewnątrz wyspy i są one cenione przez brytyjskich, niemieckich, a nawet francuskich turystów.

Życie nocne można najlepiej opisać jednym słowem: jest ono niezwykle barwne. Nocą spokojne miasteczko budzi się do życia dzięki tłumom czarterujących jachty turystów oraz szukających rozrywki młodych ludzi, którzy zbierają się na zaimprowizowanych na plaży imprezach z muzyką na żywo i dużą ilością alkoholu. Jest też kilka spokojniejszych miejsc nad wodą, gdzie można bawić się w bardziej stonowanej atmosferze.

Wydarzenia i imprezy

W tym małym resorcie poza sezonem czarteru jachtów niewiele się dzieje. Jednak w okresie letnim La Sabinę wypełniają turyści. Jeżeli wybieracie się tutaj latem, warto jest przyjechać koło 16 lipca, kiedy miejscowi świętują dzień patronki miasteczka Virgen del Carmen i organizują na jej cześć wiele kolorowych fiestas.

Oprócz żeglugi oraz atmosfery bohemy artystycznej, po której dawno nie ma już śladu na Riwierze Francuskiej i Włoskiej, można się tutaj opalać na pięknych plażach, za to błota z zalewów solnych mają właściwości terapeutyczne, dlatego też widzi się tu czarterujących jachty turystów, którzy pokryci od stóp do głów czarnym szlamem wygrzewają się w słońcu.

Powiązane artykuły

Ibiza i Formentera – wyspy z klasą i szykiem

Ibiza i Formentera – wyspy z klasą i szykiem

Dawna mekka hipisów Ibiza szybko stała się punktem spotkań międzynarodowej śmietanki towarzyskiej. Dzisiaj jest uważana za wyspę dobrej zabawy. Po całonocnej imprezie w klubie, można wybrać się jachtem na Isla Espalmador, która leży na północ od Formentery. Tutaj, wśród wody błękitnej niczym na Karaibach i wśród białego piasku plaż, można wypocząć lub pogłębić nowe znajomości.

Mapa dla Ibiza / Eivissa

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.