Barcelona

Barcelona

date_rangeOceanis 35.1
€ 3500
Oceanis 35.1 Nemo

Barcelona

Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2018
3Kabiny 6 + 2Koje 1Toalety 10,45 mDługość
Sun Odyssey 54 DS
€ 5610
Sun Odyssey 54 DS Anna Katharina

Barcelona

Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2006
4Kabiny 8 + 2Koje 4Toalety 16,75 mDługość
Oceanis 43
€ 4100
Oceanis 43 Blauw

Barcelona

Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2009
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 13,1 mDługość
Oceanis 38
€ 3700
Oceanis 38 Simge

Barcelona

Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2016
3Kabiny 6 + 2Koje 1Toalety 11,5 mDługość

No reviews yet

Warto przyjechać tu i poznać miasto, które inspirowało jednych z najbardziej znanych malarzy i rzeźbiarzy XX wieku i które stanowi kolorową mozaikę różnych narodowości, tradycji i wpływów. Zwiedzanie Barcelony daje wgląd w prawdziwie hiszpańską część regionu morza Śródziemnego

Informacje ogólne

Drugie co do wielkości miasto Hiszpanii leży na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego nad Morzem Śródziemnym. Miejsce to przyciąga wielu gości, ponieważ pozornie wykluczające się elementy łączą się w nim w idealnie harmonizującą ze sobą całość. Barcelona jest ważnym centrum handlowym, kulturalnym oraz politycznym i co roku odwiedza ją wielu żeglarzy, który stanowią tylko część wszystkich przyjeżdżających tutaj turystów.

Podróż i dojazd

Do Barcelony bardzo łatwo jest się dostać, szczególnie jeśli podróżujecie do niej samolotem – na tutejszym lotnisku lądują samoloty wielu linii lotniczych. Począwszy od tanich linii, wszystkie większe linie lotnicze oferują loty do tego hiszpańskiego miasta, które rywalizuje nawet z Madrytem, który jest stolicą. Lotnisko leży w odległości zaledwie 10 km od centrum miasta, dzięki czemu transfer nie zajmuje dużo czasu. Większe grupy żeglarzy mogą wynająć autobus typu shuttle, taksówki są tutaj dosyć kosztowne.

Dzięki swojemu znaczeniu gospodarczemu Barcelona posiada doskonałą infrastrukturę, która zapewnia połączenia z innymi miastami Półwyspu Iberyjskiego. Jest kilka dróg, które prowadzą do miasta, jednak najbardziej lubiana jest droga C32, która prowadzi wzdłuż wybrzeża. Poza tym prowadzą tu drogi numer C33, C58 oraz E90 z północy, ze wschodu i z południowego zachodu. Jazda samochodem z Madrytu zajmuje około sześciu godzin, w zależności od tego, którą drogą jedziecie.                

Jest również wiele połączeń kolejowych i pociągi przyjeżdżają tu, przez Francję, z całej Europy. Z pewnością ucieszy was wiadomość, że w miasto ma dwa główne dworce kolejowe, są to Barcelona-Sants (położony na południowy zachód od centrum) i Barcelona Estancio De França, Avinguda Marquès de l´Argentera (bliżej starego miasta).

Dzięki licznym połączeniom promowym oraz kursującym do Barcelony statkom, grupy żeglarzy mogą dostać się do miasta drogą morską. W tętniącym życiem porcie Barcelony zatrzymują się statki kursujące z Balearów, Genui oraz z Rzymu.

Przed i po żegludze

Ponieważ miasto jest bardzo duże, trudno podczas jednej wizyty poznać je całe. Warto jednak wymienić przynajmniej kilka miejsc, które mogą stanowić dla was prawdziwą atrakcję. W pierwszej kolejności powinniście wybrać się na pieszy trakt La Rambla, gdzie znajdziecie liczne kawiarnie, restauracje, sklepy i galerie oraz stragany ulicznych sprzedawców.

Wycieczka do Barcelony nie byłaby kompletna, jeżeli nie wybralibyście się do muzeum Picassa, w którym mieści się jedna z największych kolekcji prac malarza. Warto też wspomnieć że budynek, w którym mieści się muzeum, to piękny, średniowieczny pałac, który został wybudowany w XV wieku.

Ci z was, którzy interesują się kulturą, powinni koniecznie wybrać się do parku Guell, który został zaprojektowany przez Antonio Gaudi. Z tego baśniowego parku rozciąga się wspaniały widok na całe miasto. Stamtąd możecie udać się do kościoła La Sagrada Familia, który zadziwia swoją architekturą i również został zaprojektowany przez Gaudi, a dzisiaj jest uważany za jego arcydzieło. Miłośnicy sztuki powinni koniecznie poznać muzeum sztuki współczesnej oraz muzeum Joana Miro, które z pewnością obudzi wasze zainteresowanie.

W roku 2002 Barcelona zdobyła odznaczenie miasta, w którym kuchnia jest najlepsza w całej Europie i z pewnością nie będziecie cierpieć tutaj głodu. Kuchnia katalońska kusi turystów smakami, które powstają dzięki podawaniu dużej ilości czosnku, oliwy z oliwek oraz ryb. Niecodzienne kombinacje smakowe takie jak pa amb tomaquet (chleb z ośmiornicą w sosie pomidorowym, oliwą z oliwek i solą) stanowią przysmak mieszkańców Barcelony i są podawane w każdej tutejszej restauracji.

Katalonia jest regionem winiarskim i oferuje różne odmiany tego wspaniałego napoju, w tym słynną cava, która jest winem musującym. Warto spróbować wyrabianego tutaj wina czarnego (vi negre), które jest słynne w całym regionie, a także za granicą.

W Barcelonie można robić ciekawe zakupy i z pewnością będziecie chcieli kupi tutaj coś więcej niż kilka pamiątek. Najlepiej jest zacząć wędrówkę po sklepach od traktu pieszego La Rambla, czeka was tutaj pięciokilometrowy ciąg sklepów. Miłośniczki mody znajdą tu z pewnością coś dla siebie, ponieważ w mieście ma swoje butiki wielu kreatorów mody, wśród nich Giorgio Armani, Burberry, Bally, oprócz tego znajdziecie tu sklepy miejscowych projektantów, wśród nich są Zara, Mango i Adolfo Dominguez.

 

Mapa dla Barcelona

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.