Hiszpania

Hiszpania

date_range

Odkryj 20 porty - wypożyczenie łodzi Hiszpania

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Hiszpania ES ES
Majorka / Palma de Mallorca
Majorka / Palma de Mallorca
144 jachty
€ 868
Minorka / Mahón
Minorka / Mahón
27 jachty
€ 1071
Tenerife / Las Galletas
Tenerife / Las Galletas
26 jachty
€ 1645
Ibiza / San Antonio
Ibiza / San Antonio
21 jachty
€ 1630
Majorka / Puerto Portals
Majorka / Puerto Portals
17 jachty
€ 8550
Ibiza / Eivissa
Ibiza / Eivissa
17 jachty
€ 4235
Majorka / Cala D'Or
Majorka / Cala D'Or
14 jachty
€ 3430
Tenerife / Puerto Deportivo Radazul
Tenerife / Puerto Deportivo Radazul
13 jachty
€ 2465
Vigo
Vigo
12 jachty
€ 720
Gran Canaria / Las Palmas de Gran Canaria
Gran Canaria / Las Palmas de Gran Canaria
11 jachty
€ 2256
Majorka / El Arenal
Majorka / El Arenal
9 jachty
€ 1530
Lanzarote / Arrecife
Lanzarote / Arrecife
8 jachty
€ 2763
Majorka / Puerto Pollensa
Majorka / Puerto Pollensa
7 jachty
€ 2520
Majorka / Puerto Adriano
Majorka / Puerto Adriano
6 jachty
€ 4730
Barcelona
Barcelona
4 jachty
€ 3325
Tenerife / Santa Cruz de Tenerife
Tenerife / Santa Cruz de Tenerife
3 jachty
€ 2205
1 Jacht
€ 2700
Villajoyosa
Villajoyosa
1 Jacht
€ 4800
Gran Canaria / Puerto de Mogan
Gran Canaria / Puerto de Mogan
1 Jacht
€ 3060
Valencia
Valencia
1 Jacht
€ 6150

Oprócz portów na wybrzeżu Morza Śródziemnego Hiszpania oferuje wiele miejsc do czarterowania jachtów również na Balearach, takich jak wyspy Majorka czy Minorka.

Informacje ogólne

Hiszpania zajmuje większą część Półwyspu Iberyjskiego i jest ostatnim kawałkiem Europy kontynentalnej. Jest także uważana za jeden z najbardziej egzotycznych krajów w Europie. Dzielący Półwysep Iberyjski z Portugalia Hiszpanie wyznają pełen relaksu styl życia, co bardzo odpowiada wielu żeglującym turystom.

Bliskość kontynentu afrykańskiego sprawia, ze Arabowie odegrali znacząca rolę w historii Hiszpanii, co jest widoczne po dzień dzisiejszy. Równie ważny był okres panowania kolonialnego, w swoim okresie świetności Hiszpania posiadała kolonie w Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej, w Azji oraz na Filipinach. Pamiątki z tamtego okresu do dzisiaj są widoczne w hiszpańskich miastach, takich jak Barcelona czy Walencja – kipiące życiem centra kulturalne w okresie letnim przyciągające rzesze turystów.

Mimo ze wybrzeże Morza Śródziemnego cieszy się ogromna popularnością, w letnich miesiącach również hiszpańskie wyspy są mekką bawiących się turystów. Począwszy od Ibizy, która stała się celem numer jeden młodzieży z całego świata, również Majorka, Minorka i Wyspy Kanaryjskie stanowią idealne miejsce na wakacje.                                                                                               

Prawo i porządek publiczny

Jeżeli zdecydowaliście się odwiedzić Hiszpanie i pływać jachtem, oto kilka podstawowych zasad. Po pierwsze, pozwolenia wymaga żegluga każdym jachtem o długości przekraczającej 4 metry lub wyposażonym w silnik o mocy większej niż 10 kW. Dla turystów czarterujących jacht oznacza to konieczność okazania patentu lub jego ekwiwalentu dokumentującego posiadanie odpowiedniego doświadczenia żeglarskiego w jednostce władz portowych. Na podstawie takich dokumentów władze te wystawiają hiszpański dokument będący ich odpowiednikiem, i umożliwiający legalną żeglugę. Niektóre firmy oferujące czartery jachtów mogą na życzenie załatwić konieczne formalności, jeżeli odpowiednio wcześniej dostarczymy im konieczne dokumenty. Żegluga własną łodzią zobowiązuje do posiadania ubezpieczenia.

Łodzie motorowe osiągające duże szybkości stanowią osobna kategorię, dlatego ich obsługa nakłada na kapitana obowiązek przedstawienia planów rejsu odwiedzanego regionu.

Mimo ze Hiszpania jest oblegana przez turystów, zasady regulujące przekraczanie granic kraju są bardzo swobodne. Obywatele Islandii, Norwegii, Szwajcarii oraz krajów Unii Europejskiej mogą wjechać do kraju bez paszportu, niezależnie od celu i czasu trwania ich pobytu.
 

VeryGoodHiszpania
2264.65 / 5
Very Good

226 reviews dla Hiszpania
Najnowszy przez "Laurent" na 23 Apr 2022
Zalecenia
  • : - 5.00
    "Wir wurden nach der Ankunft gleich in Empfang genommen, als ein Mitarbeiter Kapazitäten hatte. Check..."
    Czytaj więcej
  • : - 4.40
    "superfreundlich, zuvorkommend. Bei technischen Fragen zur Yacht war immer ein Deutschsprachiger Mita..."
    Czytaj więcej

Powiązane artykuły

Ibiza i Formentera – wyspy z klasą i szykiem

Ibiza i Formentera – wyspy z klasą i szykiem

Dawna mekka hipisów Ibiza szybko stała się punktem spotkań międzynarodowej śmietanki towarzyskiej. Dzisiaj jest uważana za wyspę dobrej zabawy. Po całonocnej imprezie w klubie, można wybrać się jachtem na Isla Espalmador, która leży na północ od Formentery. Tutaj, wśród wody błękitnej niczym na Karaibach i wśród białego piasku plaż, można wypocząć lub pogłębić nowe znajomości.

Palma de Mallorca – Główny ośrodek żeglugi jachtowej zachodniej części Morza Śródziemnego

Palma de Mallorca – Główny ośrodek żeglugi jachtowej zachodniej części Morza Śródziemnego

Palma de Mallorca jest jednym z najważniejszych ośrodków całego Morza Śródziemnego jeżeli chodzi o żeglugę jachtową. Wzdłuż Paseo Maritimo, jednego z największych bulwarów nadmorskich Balearów, znajdują się liczne porty jachtowe. Międzynarodowe agencje czarterujące jachty oraz agencje ubezpieczeniowe mają swoje biura nad samym brzegiem morza. Ponadto Palma de Mallorca należy do najbardziej dynamicznie rozwijających się miast południowej Europy, oferuje ono śródziemnomorską atmosferę i życie kulturalne, a także dobre możliwości zakupów oraz bogate życie nocne.

Mapa dla Hiszpania

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.