Guadeloupe / Point-a-Pitre

Guadeloupe / Point-a-Pitre

date_range
Lagoon 380 S2
€ 3360
Lagoon 380 S2 Platin
Jacht żaglowyBez skipera2012
4Kabiny 8 + 1Koje 2Toalety 11,55 mDługość
Lagoon 52S
€ 6720
Lagoon 52S
Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2016
6Kabiny 13 + 1Koje 6Toalety 15,84 mDługość
Lagoon 450
€ 4480
Lagoon 450 Calcedoine
Jacht żaglowyBez skipera2011
4Kabiny 8 + 2Koje 4Toalety 13,96 mDługość
Saba 50
€ 6320
Saba 50 Christophine
Jacht żaglowyBez skipera2016
5Kabiny 10Koje 5Toalety 14,98 mDługość
Lagoon 400
€ 3360
Lagoon 400 Cornaline
Jacht żaglowyBez skipera2011
4Kabiny 8Koje 4Toalety 11,97 mDługość
Nautitech 441
€ 3840
Nautitech 441 Cristal
Jacht żaglowyBez skipera2011
4Kabiny 10 + 2Koje 4Toalety 13,47 mDługość
Lagoon 400
€ 3360
Lagoon 400 Diams
Jacht żaglowyBez skipera2012
4Kabiny 8Koje 4Toalety 11,97 mDługość
Lagoon 450
€ 4480
Lagoon 450 Domolite
Jacht żaglowyBez skipera2012
4Kabiny 8 + 2Koje 4Toalety 13,96 mDługość
Lagoon 500
€ 6160
Lagoon 500 Eclarite
Jacht żaglowyBez skipera2013
4Kabiny 8 + 2Koje 4Toalety 15,54 mDługość
Lagoon 421
€ 3680
Lagoon 421 Esperite
Jacht żaglowyBez skipera2013
4Kabiny 8Koje 4Toalety 12,61 mDługość
Lagoon 380
€ 2800
Lagoon 380 Eugenite
Jacht żaglowyBez skipera2013
4Kabiny 8Koje 2Toalety 11,6 mDługość
Neel 45
€ 3600
Neel 45 Galene
Jacht żaglowyBez skipera2013
3Kabiny 10Koje 2Toalety 13,4 mDługość

No reviews yet

Miasto, które przetrwało kilka trzęsień ziemi – ta nowoczesna metropolia stanowi połączenie obu części wyspy i cieszy się popularnością wśród żeglarzy, ze względu na jego piękny port…

Informacje ogólne

Na wyspie Gwadelupie, która jest zamorskim departamentem Francji oraz częścią Małych Antyli, leży miasto Pointe-à-Pitre, które jest dużym ośrodkiem miejskim i jest uważane za stolicę gospodarczą, chociaż nie administracyjną – tą rolę pełni Basse-Terre. Dzięki takim zaletom miasto staje się ciekawym miejscem podróży dla wielu żeglarskich załóg.

Chociaż nie ma co do tego pewności, uważa się, że nazwa miasta pochodzi od nazwiska holenderskiego żeglarza, który jako pierwszy osiedlił się na cyplu znajdującym się naprzeciw wysepki Hogs i położonym nieco na południe od dzisiejszego miasta. Ponieważ nosił on nazwisko Pitre, nazwa miasta oznacza dosłownie „Cypel Pitre'a”. Inne, późniejsze próby wytłumaczenia nazwy odwoływały się do hiszpańskiego słowa pitera, które oznacza miejsce, w którym rosną agawy, z których wyrabiano tutaj liny.

Podróż i dojazd

Miasto jest głównym ośrodkiem gospodarczym Gwadelupy, co z pewnością ma swoje zalety, takie jak własne lotnisko, położone w odległości 3 kilometrów na północ od centrum Pointe-à-Pitre i nosi tą samą nazwę, co miasto, chociaż czasem jest nazywane La Raizet. Stanowi ono główne lotnisko linii Air Caraibes i jest największym z sześciu portów lotniczych archipelagu. Można się tu dostać samolotami linii Air France, Air Canada, American Eagle i Corsair.

Innym lubianym sposobem podróżowania do wyspy jest podróż statkiem. Do tutejszego portu codziennie zawijają duże statki liniowe, którymi na wybrzeża Karaibów dostają się tysiące turystów. Również liczni przewoźnicy promowi oferują rejsy pomiędzy wyspami, dzięki czemu można poznać sąsiednie wyspy, wybierając się tam na jednodniową wycieczkę. Można przy tym wybierać pomiędzy szybkimi i nowoczesnymi promami, które wygodne i klimatyzowane, lub starszymi, ale pełnymi nostalgicznego uroku statkami.

Przed i po żegludze

Niestety wraz z rozwojem gospodarczym Pointe-à-Pitre straciło swój kolonialny, francuski urok. Tylko nielicznym zabytkowe budynkom udało się przetrwać liczne nieszczęścia, jakie gnębiły miasto w przeszłości, a były to przede wszystkim trzęsienia ziemi i pożary, co niejednokrotnie zmuszało miejscowych do odbudowywania wszystkiego z gruzów. Nawet słynna miejska katedra została odbudowana aż dwa razy. Do innych miejsc, które przyciągają turystów, należy tętniący życiem główny plac miasta, noszący nazwę Place de la Victoire.

Atrakcją jest też nadbrzeże, na którym znajdują się liczne sklepy, restauracje i butiki, nie mówiąc o atmosferze egzotyki, która powstaje dzięki przewijającym się przez to miejsce tłumom, intensywnym kolorom i aromatom. W centrum jest również kilka muzeów, w których można dowiedzieć się czegoś więcej o Gwadelupie z czasów kolonialnych. Należy do nich Musee Saint-John Perse i Musee Victor Schoelcher. Za miastem można podziwiać fort Fleur D’Epee, który został zbudowany w XVIII wieku.

Jeżeli chodzi o jedzenie, króluje tutaj kuchnia francuska z widocznymi wpływami kuchni kreolskiej, który stanowi miłą odmianę dla licznych turystów. Do ulubionych potraw odwiedzających te strony gości należą różne dania rybne lub jagnięce żeberka, które przyrządza się z dodatkiem aromatycznych ziół i przypraw. Ceny są tutaj w większości przypadków na średnim poziomie, jednak jak w każdym mieście są tutaj również eleganckie restauracje, w których łatwo jest przepłacić nawet za zwykły posiłek.

Jeżeli chodzi o zakupy, Pointe-à-Pitre ma bardzo dobre i długotrwałe tradycje, oprócz tego że zakupy stanowią ulubioną rozrywkę odwiedzających miasto turystów. Na pierwszym miejscu są oczywiście ubrania i dodatki, jednak kupuje się tutaj również dużo biżuterii i perfum (których duża część pochodzi z Francji). Dwie najważniejsze dla miłośników zakupów ulice to Rosebleu i Rue Frebault. Aby kupić artykuły bardziej typowe, jak upominki, najlepiej jest wybrać się na nadbrzeże.

Wydarzenia i imprezy

W Pointe-à-Pitre odbywają się liczne święta, wszystkie związane z kreolskimi tradycjami miasta. W styczniu i w lutym obchodzony jest karnawał, którego uroczystości odbywają się w weekendy i towarzyszy im głośna muzyka i kolorowe kostiumy. W marcu można wziąć udział w wyścigu jachtów Gardel Trophy Race, w kwietniu odbywa się festiwal ryb i morza, w czerwcu mistrzostwa świata w jeździe na skuterach wodnych, w sierpniu słynny, trwający pięć dni festiwal kulinarny kobiet, za to w grudniu można wybrać się na festiwal jazzowy.

 

Mapa dla Guadeloupe / Point-a-Pitre

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.