Gwadelupa

Gwadelupa

date_range

Francuski departament Gwadelupa przyciąga większość turystów odwiedzających Karaiby nie tylko dzięki swoim plażom i ciepłym wodom, ale również przez zachowany do dzisiaj kolonialny styl, oraz fascynującą, dziką dżunglę w głębi wyspy.

Informacje ogólne

Obmywana ciepłymi wodami Karaibów, archipelag Gwadelupy stanowi idealne miejsce na wakacje na jachcie czarterowym, o jakich marzyliście. Gwadelupa jest departamentem Francji i leży we wschodniej części Karaibów, na południowy wschód od Portoryko. Swoim specyficznym kształtem wyspa przypomina motyla.

Pierwszym Europejczykiem, który tutaj przybył, był w 1493 roku Krzysztof Kolumb, który nazwał wyspę Santa Maria de Guadalupe de Extremadura. Od 1635 roku wyspa była kolonizowana prze Francuzów, z którymi przez cale wieki walczyli o nią Brytyjczycy. Chodziło głównie o zyski z dochodowego handlu cukrem (destylarnie rumu do dziś są głównym filarem gospodarki, oprócz turystyki i czarteru jachtów).

Archipelag Gwadelupy tworzą wyspy Basse-Terre, Grande-Terre (które rozdziela słona rzeka, a właściwie wąski przesmyk morski), La Désirade, Les Saintes oraz Marie-Galante. Turysta czarterujący jachty może podziwiać dzikie krajobrazy wulkaniczne Basse-Terre oraz wzniesienia i równiny krajobrazu Grande-Terre.

Najważniejsze miasta to Pointe-a-Pitre, centrum finansowe wyspy, znane z życia nocnego Gosier, St. Francois, St. Anne ze swoimi plażami, Morne-a-l’Eau and Anse-Bertrand. Równie ciekawym miejscem są niezwykle wodospady w dżungli na Basse-Terre, niektóre z nich prawie niedostępne, jednak wszystkie warte poznania.

Prawo i porządek publiczny

Ponieważ Gwadelupa jest departamentem Francji, obowiązuje tutaj prawo francuskie. Nie ma wielu ograniczeń jeżeli chodzi o czartery jachtów, a licencja wymagana jest tylko na łodzie motorowe o silniku większym niż 4.5 kW.

Również wjazd do kraju nie stanowi trudności, Francuzi nie musza mieć przy sobie nawet paszportu, wystarcza ważny dowód osobisty. Pozostali goście zobowiązani są mieć przy sobie ważny paszport i bilet powrotny.

Zasady dotyczące połowu ryb są nieco bardziej restrykcyjne, dlatego należy zwracać na nie szczególną uwagę. Pewne gatunki, takie jak homary, jeżowce, żółwie i ślimaki morskie są pod ochroną lub mają okresy ochronne. Informacji na ten temat mogą udzielić władze portowe. Istnieje również ograniczenie połowu do 3 ryb na osobę dla większości gatunków, jedynym wyjątkiem są zawody rybackie. Zabroniony jest również połów w sieci i w nocy przy sztucznym oświetleniu.

 

Mapa dla Gwadelupa

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.