Grenada

Grenada

date_range

Odkryj 1 porty - wypożyczenie łodzi Grenada

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Grenada GD GD
Grenada / St. George
Grenada / St. George
4 jachty
€ 4038

Grenada jest państwem wyspiarskim na wyspie Grenada i części wysp archipelagu Grenadyn, sama wyspa Grenada jest wysuniętą najdalej na południe częścią archipelagu Wysp Nawietrznych. Określenie korzenna wyspa Grenada zawdzięcza licznym odmianom przypraw, które są na niej uprawiane i eksportowane do wielu krajów świata. Załogi jachtów czarterowych odwiedzają te strony ze względu na plaże o srebrzystym piasku, porośnięte bujną roślinnością góry oraz osłonięte od wiatrów naturalne zatoki.

Informacje ogólne


W skład terytorium Grenady wchodzą wyspy Grenada, Carriacou i Mała Martynika, a wiec trzy największe wyspy oraz kilka mniejszych wysepek. Największa wyspa, Grenada, leży pomiędzy Trinidad i Tobago (na północny wschód) i Saint Vincent i Grenadynami (na południowy zachód).
Wyspa została odkryta przez Krzysztofa Kolumba w 1498 roku i zamieszkiwały ją wtedy ludy Indian Karaibskich. Kolumb nadal tej wyspie nazwę Concepcion, jednak z chwilą, gdy po Francuzach władzę przejęli Brytyjczycy, zaczęto używać nazwy Grenada. 


Pod względem geologicznym są to wyspy wulkaniczne o żyznej glebie. Wnętrze wyspy jest górzyste i porośnięte bujną roślinnością, wśród której w kilku miejscach huczą niezwykle piękne wodospady. Miejsca te zapewniają czarterującym jachty turystom drogi niezapomnianych wycieczek  w głąb lądu.


Panuje tu klimat tropikalny, zwykle gorący i wilgotny a w porze chłodnej temperatury spadają i często padają deszcze. Nadejście pory suchej zwiastują wiejące nad wyspą monsuny. Czasami wybrzeża nękają silne huragany, w ciągu ostatnich 50 lat tylko trzy huragany nawiedziły wyspę, każdy z nich spowodował jednak zniszczenia.


Przeważająca część ludności zamieszkuje wyspę Grenada skupiając się w większych miastach, w tym Saint George’s, Grenville y Gouyave. Jeśli chodzi o pozostałe wyspy, największym ośrodkiem miejskim jest Hillsborough na Carriacou.


Prawo i porządek publiczny


Przekraczając granice wód terytorialnych należy wywiesić flagę Q oraz przygotować dokumenty jachtu i załogi. Aby ułatwić turystom przekraczanie granicy kraju, Grenada wprowadziła jeden formularz, który stanowi połączenie kontroli urzędu imigracyjnego, odprawy celnej i portowej i który można ściągnąć z Internetu.

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii i jej terytoriów zależnych, państw karaibskich (z wyjątkiem Kuby), większości krajów Europejskich, Korei Południowej i Japonii nie potrzebują wizy aby wjechać do Grenady. Wszyscy jednak są obowiązani posiadać paszport ważny przez co najmniej trzy kolejne miesiące. Skiperzy muszą również mieć przy sobie licencję zezwalającą na żeglugę, która jest wydawana przy wjeździe do kraju i pozostaje ważna przez rok. 


Jeśli chodzi o ograniczenia w żegludze, warto wiedzieć, że jachtom nie zezwala się na zarzucanie kotwicy naprzeciw hoteli w południowej części Grand Anse Beach. Łowienie krabów oraz łowienie ryb z harpunem jest dozwolone tylko dla posiadaczy pozwolenia, które otrzymują wyłącznie miejscowi.

Mapa dla Grenada

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.