Volos

Volos

date_range


Oceanis 381
€ 1630
Oceanis 381 Kleo
Jacht żaglowyBez skipera2000
3Kabiny 6Koje 2Toalety 11,75 mDługość
Bavaria 49 Cruiser
€ 1900
Bavaria 49 Cruiser Kos 49.3
Jacht żaglowyBez skipera2004
5Kabiny 10Koje 3Toalety 15,4 mDługość
Bavaria Cruiser 41
€ 2630
Bavaria Cruiser 41 Sil 5
Jacht żaglowyBez skipera2014
3Kabiny 6Koje 2Toalety 12,35 mDługość
Bavaria 51 Cruiser
€ 3550
Bavaria 51 Cruiser Sil 4
Jacht żaglowyBez skipera2009
5Kabiny 10Koje 3Toalety 15,5 mDługość
Bavaria 46
€ 2540
Bavaria 46
Jacht żaglowyBez skipera2005
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 14,48 mDługość
Bavaria Cruiser 46
€ 3540
Bavaria Cruiser 46 Silsix
Jacht żaglowyBez skipera2017
4Kabiny 8Koje 2Toalety 14,27 mDługość

No reviews yet

Położone na jednej z wysp Tesalii miasto Wolos to także trzeci co do wielkości port kraju, który cieszy się ogromną popularnością wśród czarterujących jachty turystów ponieważ znajduje się w Polowie drogi między Atenami a Salonikami, czyli dwoma dużymi ośrodkami czarteru jachtów.

Informacje ogólne
 
Miasto Wolos powstało w miejscu starożytnych miast Demetrias, Pegasae i Jolkos i już w czasach starożytnych było niezwykle ważnym ośrodkiem miejskim i jednym z miast, w których odbywały się igrzyska olimpijskie.
 
Historia miasta to przynależność do Bizancjum, następnie do Imperium Osmańskiego, aby od roku 1881 stać się ponownie częścią Grecji. Od samego początku powstawały w mieście budowle wznoszone przez kolejnych panujących władców i dzisiaj można oglądać liczne zabytki, które są świadectwem burzliwych dziejów tego miejsca.
 
Podróż i dojazd
 
Lotnisko Wolos znajduje się w odległości 30 km od miasta i lądują na nim samoloty większości linii lotniczych Europy a zwłaszcza tych niemieckich, ponieważ miejsce to jest chętnie odwiedzane przez Niemców. Obecnie planowana jest rozbudowa lotniska oraz budowa linii kolejowej łączącej lotnisko z miastem.
 
Dla tych, którzy chcą podróżować do Wolos drogą lądową istnieją połączenia autobusowe z Aten oraz z innych miast Europy. Jeżeli podróżujecie drogą morską, macie do dyspozycji promy, które kursują do i z różnych miast greckich, w większości położonych na pobliskich wyspach, takich jak Skiathos, Skopelos i Alonissos.
 
Przed i po żegludze
 
Główne atrakcje turystyczne Wolos to Muzeum Archeologiczne Athanasakeion, Plac St. Nikolaos, katedra miejska św. Mikołaja, który jest też patronem miasta, park nadmorski, kościół Agios Konstantinos oraz promenada miejska.
 
Ogromną atrakcją dla czarterujących tu jachty turystów jest plaża publiczna Alykes, gdzie znajdziecie również otwarte do wieczora sympatyczne kafejki. Warto również wybrać się na wycieczkę do pobliskich gór, do miasteczek Portaria i Makrynitsa, gdzie będziecie mogli podziwiać wspaniałe widoki oraz kilka zabytków architektury.
 
Niestety większość domów w stylu neoklasycystycznym zastąpiły budynki powstałe w okresie szybkiego rozwoju ekonomicznego w dwudziestym wieku, a część została zniszczona podczas silnego trzęsienia ziemi, które dotknęło miasto w roku 1955. Jest jednak wystarczająco dużo zabytków które pozwolą wam wyobrazić sobie jak Wolos wyglądało dawniej.
 
Wydarzenia i imprezy
 
W mieście jest wiele kin, których repertuar warto poznać jeśli macie mniej zajęty zwiedzaniem dzień lub po prostu wieczorem. Warto wspomnieć również o licznych barach, pubach i klubach gdzie można spędzić z przyjaciółmi bardziej rozrywkowy wieczór.
 
Oprócz tego można się opalać, co jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu wśród mieszkańców. Oczywiście ci z was, którzy uwielbiają spędzać czas nad wodą mogą uprawiać sporty wodne lub wybrać się do miejscowego Aquaparku, aby spędzić tam pełen zabaw dzień z dziećmi lub samemu z partnerem.
 

Mapa dla Volos

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.