Wypożyczalnia łodzi Skiathos

Wypożyczalnia łodzi Skiathos

Rejs po wyspach Sporady z wyczarterowanym jachtem

date_rangeBavaria 32
€ 688
Bavaria 32
Jacht żaglowyBez skipera2002
2Kabiny 4 + 2Koje 1Toalety 10,3 mDługość
Bavaria 39 Cruiser
€ 1011
Bavaria 39 Cruiser
Jacht żaglowyBez skipera2006
3Kabiny 6 + 1Koje 2Toalety 12,14 mDługość
Bavaria 36
€ 728
Bavaria 36
Jacht żaglowyBez skipera2005
3Kabiny 6 + 2Koje 1Toalety 11,4 mDługość
Bavaria 42 Cruiser
€ 842
Bavaria 42 Cruiser
Jacht żaglowyBez skipera2006
3Kabiny 6Koje 2Toalety 12,99 mDługość
Bavaria Cruiser 45
€ 1210
Bavaria Cruiser 45 Anna Maria
Jacht żaglowyBez skipera2012
4Kabiny 8Koje 3Toalety 14,27 mDługość
Oceanis 50 Family
€ 2273
Oceanis 50 Family Aria
Jacht żaglowyBez skipera2011
5Kabiny 10Koje 3Toalety 15,42 mDługość
Bali 4.0
€ 3270
Bali 4.0 Blue Dream II
Jacht żaglowyBez skipera2016
4Kabiny 8Koje 4Toalety 12,19 mDługość
Lagoon 400
€ 2091
Lagoon 400 Pathos
Jacht żaglowyBez skipera2010
4Kabiny 8 + 2Koje 4Toalety 11,97 mDługość
Bavaria Cruiser 46
€ 2723
Bavaria Cruiser 46
Jacht żaglowyBez skipera2020
4Kabiny 8 + 2Koje 3Toalety 14,27 mDługość
Bavaria Cruiser 51
€ 2360
Bavaria Cruiser 51
Jacht żaglowyBez skipera2015
5Kabiny 10Koje 3Toalety 15,57 mDługość
Bali 4.1
€ 3720
Bali 4.1
Jacht żaglowyBez skipera2018
4Kabiny 8 + 2Koje 12,35 mDługość
Bavaria 46 Cruiser
€ 1384
Bavaria 46 Cruiser
Jacht żaglowyBez skipera2007
4Kabiny 8 + 1Koje 2Toalety 14,2 mDługość

No reviews yet

Mała ale popularna wśród turystów wyspa Skiathos to greckie klimaty, którymi można rozkoszować się z zachowaniem umiaru. Mili ludzie, wspaniałe warunki oraz szacunek dla tradycji żeglarskich to tylko niektóre zalety wyspy.

Informacje ogólne
Grecka wyspa Skiathos leży na Morzu Egejskim i należy do archipelagu Sporadów. Skiathos jest wyspą położoną najdalej na zachód i najbliżej lądu stałego Grecji ze wszystkich wysp Sporadów. Ze swoją powierzchnią poniżej 50 km kwadratowych Skiathos nie należy do największych wysp regionu, ale dzięki ponad sześćdziesięciu pięknym plażom należy do wysp cieszących się największą popularnością wśród czarterujących jachty turystów.

Wyspa ma zwarty, lekko podłużny kształt na osi południowo-zachodniej i północno-wschodniej, ale jest tu też wiele wąskich, małych zatok, cypli i półwyspów oraz kilka wysepek, co sprawia, że jest to dobre miejsce do żeglugi. Największe miasto wyspy to Skiathos, które jest również największą atrakcją turystyczną i ma największą liczbę mieszkańców.

Podróż i dojazd
Lotnisko znajduje sie w mieście Chora i obsługuje wszystkie wyspy archipelagu Sporadów. Nazywa się lotniskiem Skiathos i lądują na nim samoloty greckich linii lotniczych Olympic Airways oraz wielu innych europejskich linii lotniczych, którzy oferują loty raz lub dwa razy w tygodniu. Po przybyciu na wyspę można na niej zostać lub kontynuować podróż jachtem.
 
W regionie jest wiele połączeń wodolotem, z których korzystają nie tylko turyści, ale również miejscowi i są one głównym sposobem podróżowania miedzy wyspami. Przewoźnikiem jest firma Hellenic Seaways, prowadzi ona połączenia ze Skiathos do Salonik, Volos oraz Agios Konstantinos.
Niestety nie da się dojechać na wyspę samochodem, chociaż oczywiście istnieje możliwość przetransportowania go tutaj. Jednak samo poruszanie się samochodem po wyspie jest trudne, ponieważ tutejsze drogi są wąskie i kręte (szczególnie w miastach), a najbardziej popularnym sposobem poruszania się po nich są motorynki i rowery.

Przed i po żegludze
Największym miastem na wyspie jest Chora, miasto o zabytkowej architekturze, którego budynki są zbudowane na planie urbanistycznym przypominającym amfiteatr, osłonięte zboczem wzgórza. Zdziwi was zapewne całkowity brak wiosek na wyspie – są tu wyłącznie osady nadbrzeżne, które powstały, aby wyjść na przeciw potrzebom turystów. W większości z nich znajdują się nowoczesne hotele, restauracje, bary i sklepy, położone tak blisko 60 plaż wyspy, że można iść do nich z plaży na nogach.

Zobaczycie tutaj domy o białych ścianach, wąskie brukowane uliczki i malownicze ogrody kwiatowe, ale warto też wybrać się na zwiedzanie tutejszych kościołów, na przykład kościoła Trzech Świętych Hierarchów lub Matki Boskiej Limnia, gdzie znajduje się głowa pisarza Alexandrosa Papadiamandisa. Z zamku rozciąga się panoramiczny widok na morze we wszystkich kierunkach, za to na półwyspie Bourtzi, który dzieli zatokę na dwie części, znajdują się liczne fortyfikacje obronne.

Tutejsze życie nocne cieszy się pewną sławą i czarterujący jachty turyści przyjeżdżają tutaj rok w rok, zamieniając wyspę w tętniący życiem ośrodek rozrywki. Bary i kluby podtrzymują głośną i rozrywkową atmosferę tutejszych wieczorów.

Jeżeli chodzi o kuchnię, Grecja ma wspaniałe tradycje kulinarne i szczyci się swoimi zwyczajami żywieniowymi, które są być może lekko przesadzone, ale na pewno bardzo zdrowe. Potrawy lokalnej kuchni podają liczne restauracje wyspy. Dla tych z was, którzy nie przepadają za grecką kuchnią są tu też restauracje międzynarodowe.

Wydarzenia i imprezy
Ponieważ Skiathos ma wiele plaż, można sobie wyobrazić, że ulubioną rozrywką wakacyjną na wyspie jest opalanie. Najbardziej popularne miejsca na wyspie to Koukounaries, Banana Beach (plaża nudystów), Vromolimnos, Platanias, Achladies i Megali Ammos, wszystkie odwiedzane przez wielu turystów,  którzy czarterują tu jachty.

Mapa dla Skiathos

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.