Wypożyczalnia łodzi Skiathos

Wypożyczalnia łodzi Skiathos

Rejs po wyspach Sporady z wyczarterowanym jachtem

date_range

Bali 4.3
€ 4030
Bali 4.3

Skiathos

Jacht żaglowyBez skipera2017
6Kabiny 12Koje 6Toalety 12,6 mDługość
Oceanis 50 Family
€ 1820
Oceanis 50 Family Aria

Skiathos

Jacht żaglowyBez skipera2011
5Kabiny 10Koje 3Toalety 15,42 mDługość
Bavaria Cruiser 46
€ 2978
Bavaria Cruiser 46

Skiathos

Jacht żaglowyBez skipera2021
4Kabiny 8 + 1Koje 3Toalety 14,27 mDługość
Bavaria Cruiser 46
€ 2978
Bavaria Cruiser 46

Skiathos

Jacht żaglowyBez skipera2021
4Kabiny 8 + 1Koje 3Toalety 14,27 mDługość
Bali Catspace
€ 3510
Bali Catspace

Skiathos

Jacht żaglowyBez skipera2020
4Kabiny 10Koje 4Toalety 12,33 mDługość
Sun Odyssey 440
€ 2475
Sun Odyssey 440

Skiathos

Jacht żaglowyBez skipera2021
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 13 mDługość
Excess 11
€ 3445
Excess 11

Skiathos

Jacht żaglowyBez skipera2022
4Kabiny 8Koje 2Toalety 11,33 mDługość
Bavaria Cruiser 46
€ 2978
Bavaria Cruiser 46

Skiathos

Jacht żaglowyBez skipera2020
4Kabiny 8 + 2Koje 3Toalety 14,27 mDługość
Lagoon 42
€ 4120
Lagoon 42 MAROU

Skiathos

Jacht żaglowyBez skipera2020
6Kabiny 10Koje 2Toalety 12,94 mDługość
Oceanis 46.1
€ 2745
Oceanis 46.1

Skiathos

Jacht żaglowyBez skipera2021
5Kabiny 10Koje 2Toalety 14,6 mDługość
Sun Odyssey 439
€ 2070
Sun Odyssey 439

Skiathos

Jacht żaglowyBez skipera2015
4Kabiny 8Koje 2Toalety 13,34 mDługość
Sun Odyssey 490
€ 3375
Sun Odyssey 490

Skiathos

Jacht żaglowyBez skipera2021
5Kabiny 10 + 2Koje 3Toalety 14,8 mDługość

No reviews yet

Mała ale popularna wśród turystów wyspa Skiathos to greckie klimaty, którymi można rozkoszować się z zachowaniem umiaru. Mili ludzie, wspaniałe warunki oraz szacunek dla tradycji żeglarskich to tylko niektóre zalety wyspy.

Informacje ogólne
Grecka wyspa Skiathos leży na Morzu Egejskim i należy do archipelagu Sporadów. Skiathos jest wyspą położoną najdalej na zachód i najbliżej lądu stałego Grecji ze wszystkich wysp Sporadów. Ze swoją powierzchnią poniżej 50 km kwadratowych Skiathos nie należy do największych wysp regionu, ale dzięki ponad sześćdziesięciu pięknym plażom należy do wysp cieszących się największą popularnością wśród czarterujących jachty turystów.

Wyspa ma zwarty, lekko podłużny kształt na osi południowo-zachodniej i północno-wschodniej, ale jest tu też wiele wąskich, małych zatok, cypli i półwyspów oraz kilka wysepek, co sprawia, że jest to dobre miejsce do żeglugi. Największe miasto wyspy to Skiathos, które jest również największą atrakcją turystyczną i ma największą liczbę mieszkańców.

Podróż i dojazd
Lotnisko znajduje sie w mieście Chora i obsługuje wszystkie wyspy archipelagu Sporadów. Nazywa się lotniskiem Skiathos i lądują na nim samoloty greckich linii lotniczych Olympic Airways oraz wielu innych europejskich linii lotniczych, którzy oferują loty raz lub dwa razy w tygodniu. Po przybyciu na wyspę można na niej zostać lub kontynuować podróż jachtem.
 
W regionie jest wiele połączeń wodolotem, z których korzystają nie tylko turyści, ale również miejscowi i są one głównym sposobem podróżowania miedzy wyspami. Przewoźnikiem jest firma Hellenic Seaways, prowadzi ona połączenia ze Skiathos do Salonik, Volos oraz Agios Konstantinos.
Niestety nie da się dojechać na wyspę samochodem, chociaż oczywiście istnieje możliwość przetransportowania go tutaj. Jednak samo poruszanie się samochodem po wyspie jest trudne, ponieważ tutejsze drogi są wąskie i kręte (szczególnie w miastach), a najbardziej popularnym sposobem poruszania się po nich są motorynki i rowery.

Przed i po żegludze
Największym miastem na wyspie jest Chora, miasto o zabytkowej architekturze, którego budynki są zbudowane na planie urbanistycznym przypominającym amfiteatr, osłonięte zboczem wzgórza. Zdziwi was zapewne całkowity brak wiosek na wyspie – są tu wyłącznie osady nadbrzeżne, które powstały, aby wyjść na przeciw potrzebom turystów. W większości z nich znajdują się nowoczesne hotele, restauracje, bary i sklepy, położone tak blisko 60 plaż wyspy, że można iść do nich z plaży na nogach.

Zobaczycie tutaj domy o białych ścianach, wąskie brukowane uliczki i malownicze ogrody kwiatowe, ale warto też wybrać się na zwiedzanie tutejszych kościołów, na przykład kościoła Trzech Świętych Hierarchów lub Matki Boskiej Limnia, gdzie znajduje się głowa pisarza Alexandrosa Papadiamandisa. Z zamku rozciąga się panoramiczny widok na morze we wszystkich kierunkach, za to na półwyspie Bourtzi, który dzieli zatokę na dwie części, znajdują się liczne fortyfikacje obronne.

Tutejsze życie nocne cieszy się pewną sławą i czarterujący jachty turyści przyjeżdżają tutaj rok w rok, zamieniając wyspę w tętniący życiem ośrodek rozrywki. Bary i kluby podtrzymują głośną i rozrywkową atmosferę tutejszych wieczorów.

Jeżeli chodzi o kuchnię, Grecja ma wspaniałe tradycje kulinarne i szczyci się swoimi zwyczajami żywieniowymi, które są być może lekko przesadzone, ale na pewno bardzo zdrowe. Potrawy lokalnej kuchni podają liczne restauracje wyspy. Dla tych z was, którzy nie przepadają za grecką kuchnią są tu też restauracje międzynarodowe.

Wydarzenia i imprezy
Ponieważ Skiathos ma wiele plaż, można sobie wyobrazić, że ulubioną rozrywką wakacyjną na wyspie jest opalanie. Najbardziej popularne miejsca na wyspie to Koukounaries, Banana Beach (plaża nudystów), Vromolimnos, Platanias, Achladies i Megali Ammos, wszystkie odwiedzane przez wielu turystów,  którzy czarterują tu jachty.

Mapa dla Skiathos

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.