Lefkas / Nidri

Lefkas / Nidri

date_range

Oceanis 35.1
€ 1620
Oceanis 35.1 Sirena

Lefkas / Nidri

Jacht żaglowyBez skipera2017
2Kabiny 4 + 2Koje 1Toalety 10,45 mDługość
Bavaria 30 Cruiser
€ 1116
Bavaria 30 Cruiser Xenia

Lefkas / Nidri

Jacht żaglowyBez skipera2006
2Kabiny 4 + 1Koje 1Toalety 9,45 mDługość
Sun Odyssey 389
€ 1763
Sun Odyssey 389 Maluna

Lefkas / Nidri

Jacht żaglowyBez skipera2017
2Kabiny 4 + 3Koje 1Toalety 11,35 mDługość
Bavaria Cruiser 46
€ 2382
Bavaria Cruiser 46 Samo

Lefkas / Nidri

Jacht żaglowyBez skipera2015
4Kabiny 8Koje 3Toalety 14,2 mDługość
Dufour 350 Grand Large
€ 1640
Dufour 350 Grand Large Erato

Lefkas / Nidri

Jacht żaglowyBez skipera2017
3Kabiny 6 + 2Koje 1Toalety 10,28 mDługość
Bavaria Cruiser 37
€ 1706
Bavaria Cruiser 37 Helena

Lefkas / Nidri

Jacht żaglowyBez skipera2016
2Kabiny 4 + 1Koje 1Toalety 11,3 mDługość
Bavaria Cruiser 46
€ 2667
Bavaria Cruiser 46 Leos II

Lefkas / Nidri

Jacht żaglowyBez skipera2020
4Kabiny 8 + 1Koje 3Toalety 14,2 mDługość
Sun Odyssey 419
€ 2124
Sun Odyssey 419 Rallou

Lefkas / Nidri

Jacht żaglowyBez skipera2018
3Kabiny 6 + 2Koje 2Toalety 12,76 mDługość
Bavaria Cruiser 33
€ 1449
Bavaria Cruiser 33 Dione

Lefkas / Nidri

Jacht żaglowyBez skipera2015
2Kabiny 4Koje 1Toalety 9,99 mDługość
Bavaria Cruiser 40
€ 1963
Bavaria Cruiser 40 Erinika

Lefkas / Nidri

Jacht żaglowyBez skipera2013
3Kabiny 6 + 2Koje 2Toalety 12,35 mDługość

No reviews yet

Kiedyś wyspa ta była domem greckiego milionera Arystotelesa Onassisa, później małe miasteczko stało się ekskluzywnym resortem turystycznym, który leży wśród cudownych krajobrazów a jego mieszkańcy są niezwykle mili i gościnni. Piękna pogoda, świetne warunki do żeglugi i doskonałe jedzenie sprawią, że będziecie chcieli wracać tutaj co roku.

Informacje ogólne

To małe miasteczko ma wiele nazw (Nydri, Nidri, Nydrion, Nidrion, Nidrio), jest położone na wschodnim wybrzeżu greckiej wyspy Lefkada na Morzu Jońskim, bardzo blisko lądu stałego, który znajduje się na zachodzie naprzeciw miasteczka.

Tutejszy krajobraz to połączenie żyznej równiny Eglimenos i kilku łańcuchów górskich, Platystoma, Vakeris, Neochori, Alatros i Fternos, z błękitnymi wodami Morza Śródziemnego. Tak wyjątkowe połączenie bardzo różnych krajobrazów przyciąga tu co roku tysiące gości, którzy czarterują w Nydri jachty. Jeżeli chodzi o tradycje turystyczne, region ten może rywalizować z Riwierą Włoską i Francuską.

Podróż i dojazd

Lotnisko krajowe Aktion leży w odległości 35 km, dzięki czemu można dostać się do Nydri samolotem z wielu europejskich miast. Sezonowo oferowane są loty z Wielkiej Brytanii, Austrii, Szwajcarii i Serbii. Droga do miasteczka z lotniska prowadzi przez Lefkada, która stanowi połączenie wyspy z lądem stałym. Można tutaj wypożyczyć samochód w jednej z wielu zajmujących się tym agencji.
Jedyną drogą łączącą Nydri z lądem stałym jest droga Agriniou-Lefkadas, na którą wjeżdża się na wybrzeżu po opuszczeniu drogi E55.

Przed i po żegludze

Miasteczko jest znane z tego, że mieszkał tutaj potentat Arystoteles Onassis, który kupił wyspę Skorpios i zabronił do niej dostępu. Po śmierci Onassisa w 1975 roku region zaczął się rozwijać, powstały mariny, lokale podające souvlaki, biura podróży, kawiarnie oraz sklepy z pamiątkami dla odwiedzających miasteczko turystów.

Pierwsze miejsca, które będziecie pewnie chcieli zwiedzić wraz z waszą załogą, to okoliczne tereny, pokryte drzewami oliwkowymi, lasami sosnowymi i cyprysami. Są tu również niekończące się piaszczyste i kamieniste plaże, zawsze czyste i czekające na turystów. Inne ważne i ciekawe miejsca regionu to wodospady Nydri oraz kościół  Agia Kiriaki.

W Nydri jest wiele barów i restauracji, tak że na pewno każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie. Przede wszystkim podaje się tu kuchnie grecką – musicie koniecznie spróbować souvlaki – ale jest też wiele lokali specjalizujących się w potrawach kuchni włoskiej. Latem, kiedy temperatury sięgają zenitu, bary i puby są otwarte do późnych godzin nocnych.
Z chwilą, kiedy miejscowi zaczęli traktować turystykę jako dochodowy interes, zadbano o wszelkie potrzeby czarterujących jachty żeglarzy, dlatego dzisiaj w miasteczku znajdują się banki, kantor wymiany walut, supermarkety, poczta oraz mały szpital.

Wydarzenia i imprezy

Ta część Morza Jońskiego jest miejscem idealnym dla początkujących żeglarzy, ponieważ tutejsze wody są zwykle spokojne, a wybrzeże tworzy liczne naturalne zatoki i osłonięte od wiatru miejsca, a także wysepki, wszystko to wśród pięknych krajobrazów. Wśród żeglarzy, którzy czarterują jachty, Nydri jest uważane za jedno z najlepszych miejsc na wakacje.
Jako hołd dla tradycji morskich regionu i jego związek z żeglugą jachtową, organizuje się tu regaty jachtowe Morza Jońskiego, które należą do największych imprez żeglarskich na Morzu Śródziemnym. Odbywają się one w trzeci czwartek lipca i co roku przyciągają około 200 uczestników.
 

Mapa dla Lefkas / Nidri

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.