Corfu / Marina Gouvia

Corfu / Marina Gouvia

date_range


Privilège 37
€ 2780
Privilège 37 Salam

Corfu / Marina Gouvia

Jacht żaglowyBez skipera2006
3Kabiny 6Koje 2Toalety 11,7 mDługość
Nautitech 46 Fly
€ 5380
Nautitech 46 Fly

Corfu / Marina Gouvia

Jacht żaglowyBez skipera2019
4Kabiny 8Koje 4Toalety 13,71 mDługość
Sun Odyssey 42.2
€ 1715
Sun Odyssey 42.2 STEFI

Corfu / Marina Gouvia

Jacht żaglowyBez skipera1996
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 12,8 mDługość
Moody 336
€ 920
Moody 336 Ariadne

Corfu / Marina Gouvia

Jacht żaglowyBez skipera1995
2Kabiny 4 + 2Koje 1Toalety 10,21 mDługość
Azimut 43 Flybridge
€ 6640
Azimut 43 Flybridge Shine IV

Corfu / Marina Gouvia

Jacht motorowyZe skiperem i załogą2008
2Kabiny 4Koje 2Toalety 12,9 mDługość
Sun Odyssey 440
€ 2134
Sun Odyssey 440 CELINE

Corfu / Marina Gouvia

Jacht żaglowyBez skipera2019
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 13 mDługość
Sun Odyssey 45.2
€ 1800
Sun Odyssey 45.2 Rapsodia

Corfu / Marina Gouvia

Jacht żaglowyBez skipera1999
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 14,15 mDługość
Bavaria 40
€ 1455
Bavaria 40 Alegria

Corfu / Marina Gouvia

Jacht żaglowyBez skipera2001
3Kabiny 6Koje 2Toalety 12,48 mDługość
Sun Odyssey 409
€ 1810
Sun Odyssey 409 CORINNE

Corfu / Marina Gouvia

Jacht żaglowyBez skipera2012
3Kabiny 6 + 2Koje 2Toalety 12,34 mDługość
Sun Odyssey 45.2
€ 1830
Sun Odyssey 45.2 Godfriend

Corfu / Marina Gouvia

Jacht żaglowyBez skipera2000
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 14,15 mDługość
Sun Odyssey 49
€ 2210
Sun Odyssey 49 JOY

Corfu / Marina Gouvia

Jacht żaglowyBez skipera2005
4Kabiny 8 + 2Koje 4Toalety 14,98 mDługość
Bavaria 39 Cruiser
€ 2050
Bavaria 39 Cruiser Xenia

Corfu / Marina Gouvia

Jacht żaglowyBez skipera2006
3Kabiny 6Koje 2Toalety 12,14 mDługość

No reviews yet

GoodCorfu / Marina Gouvia
74.47 / 5
Good

7 reviews dla Corfu / Marina Gouvia
Najnowszy przez "Claudia" na 04 Sep 2021
Zalecenia
 • : - 5.00
  "Beautiful surroundings and the harbour where the boat is, has a huge pool with an affordable entranc..."
  Czytaj więcej
 • : - 4.64
  "Ionian islands are a great location, clean waters and relatively close"
 • : - 4.83
  "Good marina facilities close to Gouvia & many restaurants "
 • : - 3.70
  "great location for voyage around islands"
 • : - 4.76
  "People in Ionian villages are the best."
 • : - 4.62
  "no contact with authorities at all"
 • : - 3.63
  "Corfu is een heerlijk zeilgebied met mooie baaien om te ankeren."
 • : - 4.87
  "Sehr schoene, unberuehrte Landschaft"
 • : - 4.48
  "Sehr freundliche Menschen, wunderschoene und abwechslungsreiche Buchten und Landschaften"
 • : - 4.88
  "A must are the anchor bays of Paxi and Antipaxos (if not wind from east). On Paxi, the port of Gaios..."
  Czytaj więcej
Najwyżej oceniane Yachts
Bavaria Cruiser 37
€ 1205
Bavaria Cruiser 37 Sea Hope
Jacht żaglowyBez skipera2016
Corfu / Marina Gouvia,Grecja
thumb_up 4,42 / 5
3Kabiny 6Koje 1Toalety 11,3 mDługość

Panorama miasta Korfu powstała ze śladów różnych okresów historycznych. Pierwszy z nich to okres panowania Republiki Weneckiej, następnie rządy angielskie i francuskie. Na każdym rogu napotkacie tutaj historyczne zabytki.

Informacje ogólne

Położone na wyspie o tej samej nazwie miasto Korfu pełni rolę głównego miasta oraz prefektury i jest najważniejszym ośrodkiem miejskim wyspy. Corfu jest znanym i cenionym ośrodkiem czarteru jachtów, a także ważnym miastem zabytkowym, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto znalazło się na liście ze względu na swoją długą historię oraz architekturę w stylu włoskim, którą wprowadzili tutaj okupujący wyspę przez długi czas Wenecjanie.

Wyspa i miasto są niezwykle popularne wśród żeglarzy brytyjskich, którzy zapełniają jego bary, plaże i ulice, nie mówiąc o hotelach. Jednak miejscowi wydają się nie zwracać na to tak wielkiej uwagi i życie toczy się takim samym rytmem jak od stuleci, ze sznurami do suszenia bielizny rozwieszonymi pomiędzy starymi budynkami w wąskich uliczkach.

Podróż i dojazd

Jednym z powodów ogromnej popularności Korfu jest dobry dojazd, na jaki mogą liczyć goście odwiedzający ten grecki resort. Większość turystów podróżuje w te strony samolotem, ponieważ międzynarodowe lotnisko Korfu jest oddalone od miasta zaledwie o 2 km na południe. Jedyną wadą jest fakt, że z lotniska trzeba wziąć taksówkę (jak zwykle należy wystrzegać się oszustów) lub wynająć samochód. Niektóre hotele zapewniają transfer z lotniska do miasta, warto jednak wcześniej zapytać o to operatora wynajmującego jacht. Linie lotnicze, które oferują loty na Korfu, to Olympic Airlines, Aegean Airlines, EasyJet, Germanwings, Air Berlin, TUIfly, Wizz Air, Luxair i Transavia.

Można się tutaj dostać również drogą morską, w nowym porcie miejskim zatrzymują się promy. Można się stąd wybrać statkiem do potów włoskich (Wenecja) oraz do innych portów Grecji, takich jak Igoumenitsa i Patras. Drugi, starszy port znajduje się bliżej centrum miasta i zawijają do niego mniejsze statki liniowe, prywatne jachty oraz promy łączące Korfu z sąsiednią wyspą Vidos.

Dojazd drogą lądową jest utrudniony, ponieważ wyspa Korfu nie jest połączona z lądem stałym, istnieje jednak połączenie autobusowe z Aten, które zapewnia dojazd w czasie od 10 do 11 godzin, po którym należy przeprawić się do Korfu promem.

Przed i po żegludze

Miasto jest bez wątpienia wyjątkowo atrakcyjne pod względem estetyki i oferuje mieszankę widoków, która odpowiada tutejszej mieszaninie wpływów architektonicznych i kulturowych. Najbardziej godne uwagi miejsca to ogromne budynki z arkadami, które znajdują się na placu Spianada, pole do gry w krykieta, stare miasto z jego fortecą (z której rozciąga się uroczy widok na Morze Egejskie), kościoły Agios Spiridonas i Agios Jason Sossipatros, liczne rozproszone po całym mieście muzea (na przykład muzeum archeologiczne czy muzeum bizantyjskie).
 
Spacerując po mieście i oglądając liczne zabytki, z pewnością zechcecie wstąpić do jednego z wielu sklepów i kupić coś na pamiątkę z podróży. W Korfu nie brakuje sklepów i butików, które oferują najróżniejsze towary. Do najbardziej popularnych wśród turystów i najbardziej charakterystycznych towarów należą biżuteria, wyroby ze skóry, oliwki, ręcznie wyszywane tkaniny, likier z owocu kumquatu (jest to pochodzący z Chin owoc, który uprawia się tutaj od roku 1800) oraz oczywiście ceramiczne i mosiężne pamiątki, a także ubrania. Wystarczy po prostu wybierać, nie zapominając o wzięciu ze sobą karty kredytowej.

Po zakupach na pewno będziecie głodni, czas więc wtedy na znalezienie przyjemnego i gościnnego miejsca na obiad. Godne polecenia są miejsca położone na esplanadzie, gdzie podawane są pyszne owoce morza w przystępnych cenach. Są też bardziej eleganckie restauracje położone na placach w zabytkowej części miasta, lub ukryte w jego wąskich uliczkach. Czarterujący jachty goście powinni koniecznie wybrać sie do jednej z takich restauracji, ponieważ podaje się w nich mieszankę kuchni z różnych krajów, co ma związek z różnymi zagranicznymi wpływami, poczynając od włoskich, francuskich i brytyjskich, a kończąc na wpływach azjatyckich.

Miasto ożywia się wraz z zapadnięciem zmroku i można tutaj naprawdę wiele robić, niezależnie od tego, czy macie ochotę wybrać się na drinka z przyjaciółmi w spokojnym miejscu, czy imprezować w głośnym lokalu. Na drinka najlepiej wybrać się do jednej z kawiarni nad brzegiem morza lub w okolicach portu. Popularne dyskoteki znajdują się w okolicach nowego portu, a nawet poza miastem, w sąsiednim resorcie Gouvia.

Wydarzenia i imprezy

Lato to świetny czas na podróż do Korfu, niezależnie od tego, czy wybieracie się tutaj z grupą żeglujących przyjaciół, czy w towarzystwie ukochanej osoby. Nadmorska promenada jest miejscem spacerów, pełnym hałasu i świateł o każdej porze dnia i nocy. Odbywają się tu koncerty, wystawy, a liczni sprzedawcy zabiegają o uwagę gości.

Również latem na Korfu odbywa się Jońska Akademia Muzyczna, podczas której można posłuchać muzyki starogreckiej, co stanowi wspaniały sposób, aby poznać starożytną Grecję, jeżeli po raz pierwszy odwiedzacie te strony na jachcie. Jest to szereg bezpłatnych koncertów, na które zdecydowanie warto się wybrać.
 

Mapa dla Corfu / Marina Gouvia

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.