Chalkidiki / Porto Carras

Chalkidiki / Porto Carras

date_rangeSun Odyssey 45
€ 1955
Sun Odyssey 45 Elpida
Jacht żaglowyBez skipera2005
4Kabiny 8Koje 2Toalety 13,72 mDługość
Leopard 384
€ 2860
Leopard 384 Miriam
Jacht żaglowyBez skipera2010
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 11,43 mDługość
Sun Odyssey 43
€ 1670
Sun Odyssey 43 Filomela
Jacht żaglowyBez skipera2002
3Kabiny 7 + 1Koje 2Toalety 13,21 mDługość
Sun Odyssey 45
€ 2640
Sun Odyssey 45 Elpi
Jacht żaglowyBez skipera2005
4Kabiny 8Koje 2Toalety 13,72 mDługość
Lagoon 420
€ 3905
Lagoon 420 Dynamis
Jacht żaglowyBez skipera2009
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 12,61 mDługość
Beneteau Cyclades 50.5
€ 2335
Beneteau Cyclades 50.5 Evangelia
Jacht żaglowyBez skipera2007
6Kabiny 11 + 1Koje 3Toalety 15,62 mDługość

No reviews yet

Gianni Carras był greckim armatorem i biznesmenem który marzył o tym aby wybudować jeden z najnowocześniejszych i najbardziej luksusowych ośrodków czarteru jachtów na wybrzeżu Grecji. Mówi się ze kiedy w roku 1973 rozpoczęto budowę Porto Carras wywołało to prawdziwą rewolucję w miejscowej turystyce oraz całkowitą zmianę obrazu miasteczka.

Informacje ogólne
 
Położone w północnej Grecji miasteczko zdobi wybrzeże półwyspu Sithonia w regionie Chalkidiki. W dawnych czasach ziemie, na której wybudowano ośrodek, należała do klasztoru, jednak pod koniec lat sześćdziesiątych została zakupiona przez greckiego magnata, który rozpoczął kompleksowe prace osuszania przybrzeżnego mokradła, zasadził drzewa i wybudował kilka luksusowych, pięciogwiazdkowych hoteli.
 
Podróż i dojazd
 
Grand Resort Porto Carras, jak brzmi jego pełna nazwa, leży w odległości 120 km od miasta Saloniki, które jest największym miastem w Grecji. Tam również znajduje się największe lotnisko które zapewnia połączenie z resortem, a więc należy być przygotowanym na długi czas dojazdu.
 
Jadąc samochodem mamy do dyspozycji dość długą drogę z Salonik, przejechanie 120 km zabiera trochę ponad dwie godziny. Jedyną zaletą jest to, że droga prawie na całej swojej długości przebiega wzdłuż wybrzeża, co pozwoli wam podziwiać piękne widoki.
 
Jeżeli chce się podróżować drogą morską, to jedynym sposobem aby się tu dostać jest podróż własnym jachtem. Resort dysponuje największym portem jachtowym w północnej Grecji która spełnia wysokie standardy i co roku otrzymuje odznaczenie Błękitnej Flagi.
 
Przed i po żegludze
 
Nazwa Grand Resort Porto Carras to pomysł założyciela, który chciał, aby to miejsce było uznane za pięciogwiazdkowy ośrodek wakacyjny. Idea ta przetrwała do dzisiaj ponieważ standardy jakości są nadal zachowywane. Do atrakcji tego stworzonego przez armatora resortu zalicza się 45 tysięcy drzew oliwkowych, które posadzono w celu stworzenia przyjemnego, relaksującego otoczenia ośrodka jak również w celach utwardzenia i osuszenia podłoża które kiedyś stanowiły rozciągające się w całym regionie mokradła.
 
Ponadto istnieje słynna winnica Porto Carras która zajmuje całe 475 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i która jest nie tylko najnowocześniejszą winnicą w kraju ale zapewnia roczną produkcję 2500 t wina białego, czerwonego i rosé. Warto więc wstąpić tu i spróbować produkowanych w winnicy win.
 
Marina zapewnia miejsce dla 315 jachtów i sama w sobie jest atrakcją która przyciąga niemałe ilości turystów, podobnie jak pobliska plaża, która ma dziewięć km długości. Poczujecie tutaj atmosferę luksusu, podobnie jak w trzech pięciogwiazdkowych hotelach miasteczka.
 
Wydarzenia i imprezy
 
W Porto Carras jest wiele rozrywek, można tutaj żeglować, uprawiać sporty wodne, jeździć na mountain bike, grac w piłkę nożną i w tenisa, w siatkówkę i golfa. Pole golfowe jest na poziomie profesjonalnym i co roku odbywa się na nim turniej Porto Carras Open oraz Aegean Mini Tour w marcu. 
 
W obrębie hoteli znajdziecie dodatkowe rozrywki i sposoby na spędzanie wolnego czasu, takie jak salony urody i Spa oraz kasyno gry dla wszystkich tych, którzy chcą spróbować szczęścia w grze.
 

Mapa dla Chalkidiki / Porto Carras

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.