Grecja

Czarter jachtu Grecja

Wypożyczyć łódź na wakacje łodzią na Morzu Jońskim lub na Cykladach
date_range

Odkryj 26 porty - wypożyczenie łodzi Grecja

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Grecja GR GR
Kalamaki (Athen)
Kalamaki (Athen)
441 jachty
€ 650
Corfu / Marina Gouvia
Corfu / Marina Gouvia
195 jachty
€ 700
Lefkas
Lefkas
138 jachty
€ 652
Lavrion
Lavrion
124 jachty
€ 850
Kos
Kos
38 jachty
€ 770
Preveza
Preveza
37 jachty
€ 945
Rhodos
Rhodos
28 jachty
€ 1070
Skiathos
Skiathos
13 jachty
€ 688
Volos
Volos
12 jachty
€ 1330
Lefkas / Nidri
Lefkas / Nidri
11 jachty
€ 1170
Lefkas / Perigiali
Lefkas / Perigiali
8 jachty
€ 905
Paros
Paros
7 jachty
€ 816
6 jachty
€ 1755
Corfu / Benitses Marina
Corfu / Benitses Marina
5 jachty
€ 902
Chalkidiki / Porto Carras
Chalkidiki / Porto Carras
5 jachty
€ 1860
Mykonos
Mykonos
4 jachty
€ 2464
Chalkidiki / Porto Koufo
Chalkidiki / Porto Koufo
4 jachty
€ 1500
Kefalonia / Simi
Kefalonia / Simi
3 jachty
€ 1810
Kavala
Kavala
2 jachty
€ 1073
Chalkidiki / Nea Skioni
Chalkidiki / Nea Skioni
1 Jacht
€ 1393
Thassos
Thassos
1 Jacht
€ 2130
Lefkas / Nikiana
Lefkas / Nikiana
1 Jacht
€ 1142
Delta Marina (Athen)
Delta Marina (Athen)
1 Jacht
€ 2129
Corfu / Noak Yacht Club
Corfu / Noak Yacht Club
1 Jacht
€ 8750
Messolonghi
Messolonghi
1 Jacht
€ 3220
Chalkidiki / Nea Moudania
Chalkidiki / Nea Moudania
1 Jacht
€ 1330

W Grecji istnieje tyle możliwości żeglugi od jednej wyspy do drugiej i tyle możliwych rejsów, ze pływając jachtem czarterowym każdego dnia można odkrywać nowe, wyjątkowe miejsca, wybierając z ponad 2000 zamieszkałych i niezamieszkałych wysp, a wieczorami relaksować się w gościnnych tawernach, próbując greckich specjałów i wina.

Czarter Jachtow Grecja - Informacje ogólne

Długością wybrzeża ustępująca wśród krajów Europy tylko Norwegii, Grecja jest jednym z dwudziestu miejsc najchętniej odwiedzanych przez turystów. O roku przybywają tutaj miliony. Grecja leży w południowej części Półwyspu Bałkańskiego, sięga jednak również daleko w głąb Morza Jońskiego, Egejskiego i Śródziemnego dzięki swoim licznym wyspom, dlatego tez uważana jest za raj dla żeglarzy.

Grecja jest uważana za kolebkę cywilizacji zachodniej, skąd biorą początek liczne pojęcia z zakresu polityki, filozofii, matematyki, dramaturgii i sportu. Jest również miejscem zdecydowanie wartym odwiedzenia, ze względu na swój krajobraz, składający się z górzystych regionów wewnątrz kraju, wzgórzystych wysp i piaszczyste plaż, gdzie wszyscy członkowie załogi jachtu mogą dowoli się opalać, zapominając o problemach dnia codziennego.

Jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów żeglarskich dla czarterujących jachty jest stolica Ateny (szczycą się ogromna ilością zabytków jeszcze z czasów starożytnych),wyspy Korfu, Kreta, Meteora (region znany ze swych klasztorów), Itaka, góra Athos, Rodos, Santorini oraz Skiathos (zwana perłą morza Egejskiego).

Jeżeli chodzi o czarterowanie jachtów, Grecy są dumni z jakości oraz wielkiej różnorodności oferowanych przez siebie usług. Wynająć można każdą jednostkę pływającą, począwszy od pełnych nostalgii łodzi rybackich, po luksusowe, nowoczesne jachty, a to wszystko w bardzo przystępnych cenach. Wobec takiej oferty nikogo nie dziwi, ze większość turystów decyduje się na poznawanie Grecji droga morską, żeglując w ciągu dnia, a wieczorem zatrzymując się w coraz to innej przystani.

Prawo i porządek publiczny

Będąc w Grecji, nigdy nie znajdujemy się w zbyt dużym oddaleniu od brzegu i od możliwości żeglugi, niezależnie od tego czy mamy do dyspozycji prom, statek liniowy, łódź rybacka czy jacht żaglowy. W przypadku jachtu ważne jest posiadanie odpowiednich umiejętności żeglarskich, umożliwiające żeglugę na otwartym morzu. Patent żeglarski dla żeglugi przybrzeżnej jest ważny dla każdego jachtu, który można wynająć, jednak greckie prawo stanowi o obowiązku umiejętności sterowania dwóch członków załogi. Jeżeli posiadamy patent wystawiony poza obrębem Unii Europejskiej, dobrze jest mieć przy sobie greckie lub angielskie tłumaczenie.
 
Drugi sternik nie jest zobowiązany do udowodnienia swojego doświadczenia żeglarskiego, musi jednak podpisać odpowiednia deklaracje w siedzibie władz portowych. Niektóre firmy czarterujące jachty mogą żądać zabrania na pokład ich skipera jeżeli uznają, że nie mamy wystarczającego doświadczenia, dzieje się tak głownie przy wynajmie jachtów motorowych.

Ponieważ, jak wiadomo, Grecja należy do Unii Europejskiej oraz do Europejskiej wspólnoty Gospodarczej, obywatele innych państw członkowskich nie potrzebują wizy. Dowód osobisty jest wystarczającym dokumentem aby przekroczyć granicę.
Grecja należy również do państw traktatu z Schengen, w związku z tym również obywateli innych państw traktatu nie obowiązują kontrole paszportowe. Dzięki temu znacznie skraca się czas odprawy granicznej - dla nas i dla naszej załogi oznacza to więcej czasu na żeglugę.  
 

VeryGoodGrecja
3974.71 / 5
Very Good

397 reviews dla Grecja
Najnowszy przez "j" na 16 Nov 2019
Zalecenia
  • : - 4.64
    "Check in und Checkout waren klar und verständlich. Kommunikation erfolgte prompt und problemlos. Lei..."
    Czytaj więcej
  • : - 4.73
    "Atmosphere and friendliness"

Mapa dla Grecja

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.