Grecja

Czarter jachtu Grecja

Wypożyczyć łódź na wakacje łodzią na Morzu Jońskim lub na Cykladach
date_range

Odkryj 25 porty - wypożyczenie łodzi Grecja

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Grecja GR GR
Kalamaki (Athen)
Kalamaki (Athen)
450 jachty
€ 153
Corfu / Marina Gouvia
Corfu / Marina Gouvia
207 jachty
€ 669
Lefkas
Lefkas
143 jachty
€ 699
Lavrion
Lavrion
130 jachty
€ 910
Kos
Kos
74 jachty
€ 770
Rhodos
Rhodos
29 jachty
€ 1124
Preveza
Preveza
28 jachty
€ 133
Skiathos
Skiathos
17 jachty
€ 688
Lefkas / Perigiali
Lefkas / Perigiali
12 jachty
€ 1145
Volos
Volos
11 jachty
€ 1419
Lefkas / Nidri
Lefkas / Nidri
11 jachty
€ 1170
Keramoti (Kavala)
Keramoti (Kavala)
9 jachty
€ 970
6 jachty
€ 1530
Paros
Paros
5 jachty
€ 862
Chalkidiki / Porto Carras
Chalkidiki / Porto Carras
5 jachty
€ 1860
Chalkidiki / Porto Koufo
Chalkidiki / Porto Koufo
4 jachty
€ 1000
Kefalonia / Simi
Kefalonia / Simi
3 jachty
€ 133
Messolonghi
Messolonghi
1 Jacht
€ 3220
Chalkidiki / Nea Moudania
Chalkidiki / Nea Moudania
1 Jacht
€ 1330
Mykonos
Mykonos
1 Jacht
€ 2606
Corfu / Noak Yacht Club
Corfu / Noak Yacht Club
1 Jacht
€ 7000
Kavala
Kavala
1 Jacht
€ 1073
Chalkidiki / Nea Skioni
Chalkidiki / Nea Skioni
1 Jacht
€ 1214
Thassos
Thassos
1 Jacht
€ 2343
Lefkas / Nikiana
Lefkas / Nikiana
1 Jacht
€ 1142

W Grecji istnieje tyle możliwości żeglugi od jednej wyspy do drugiej i tyle możliwych rejsów, ze pływając jachtem czarterowym każdego dnia można odkrywać nowe, wyjątkowe miejsca, wybierając z ponad 2000 zamieszkałych i niezamieszkałych wysp, a wieczorami relaksować się w gościnnych tawernach, próbując greckich specjałów i wina.

Czarter Jachtow Grecja - Informacje ogólne

Długością wybrzeża ustępująca wśród krajów Europy tylko Norwegii, Grecja jest jednym z dwudziestu miejsc najchętniej odwiedzanych przez turystów. O roku przybywają tutaj miliony. Grecja leży w południowej części Półwyspu Bałkańskiego, sięga jednak również daleko w głąb Morza Jońskiego, Egejskiego i Śródziemnego dzięki swoim licznym wyspom, dlatego tez uważana jest za raj dla żeglarzy.

Grecja jest uważana za kolebkę cywilizacji zachodniej, skąd biorą początek liczne pojęcia z zakresu polityki, filozofii, matematyki, dramaturgii i sportu. Jest również miejscem zdecydowanie wartym odwiedzenia, ze względu na swój krajobraz, składający się z górzystych regionów wewnątrz kraju, wzgórzystych wysp i piaszczyste plaż, gdzie wszyscy członkowie załogi jachtu mogą dowoli się opalać, zapominając o problemach dnia codziennego.

Jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów żeglarskich dla czarterujących jachty jest stolica Ateny (szczycą się ogromna ilością zabytków jeszcze z czasów starożytnych),wyspy Korfu, Kreta, Meteora (region znany ze swych klasztorów), Itaka, góra Athos, Rodos, Santorini oraz Skiathos (zwana perłą morza Egejskiego).

Jeżeli chodzi o czarterowanie jachtów, Grecy są dumni z jakości oraz wielkiej różnorodności oferowanych przez siebie usług. Wynająć można każdą jednostkę pływającą, począwszy od pełnych nostalgii łodzi rybackich, po luksusowe, nowoczesne jachty, a to wszystko w bardzo przystępnych cenach. Wobec takiej oferty nikogo nie dziwi, ze większość turystów decyduje się na poznawanie Grecji droga morską, żeglując w ciągu dnia, a wieczorem zatrzymując się w coraz to innej przystani.

Prawo i porządek publiczny

Będąc w Grecji, nigdy nie znajdujemy się w zbyt dużym oddaleniu od brzegu i od możliwości żeglugi, niezależnie od tego czy mamy do dyspozycji prom, statek liniowy, łódź rybacka czy jacht żaglowy. W przypadku jachtu ważne jest posiadanie odpowiednich umiejętności żeglarskich, umożliwiające żeglugę na otwartym morzu. Patent żeglarski dla żeglugi przybrzeżnej jest ważny dla każdego jachtu, który można wynająć, jednak greckie prawo stanowi o obowiązku umiejętności sterowania dwóch członków załogi. Jeżeli posiadamy patent wystawiony poza obrębem Unii Europejskiej, dobrze jest mieć przy sobie greckie lub angielskie tłumaczenie.
 
Drugi sternik nie jest zobowiązany do udowodnienia swojego doświadczenia żeglarskiego, musi jednak podpisać odpowiednia deklaracje w siedzibie władz portowych. Niektóre firmy czarterujące jachty mogą żądać zabrania na pokład ich skipera jeżeli uznają, że nie mamy wystarczającego doświadczenia, dzieje się tak głownie przy wynajmie jachtów motorowych.

Ponieważ, jak wiadomo, Grecja należy do Unii Europejskiej oraz do Europejskiej wspólnoty Gospodarczej, obywatele innych państw członkowskich nie potrzebują wizy. Dowód osobisty jest wystarczającym dokumentem aby przekroczyć granicę.
Grecja należy również do państw traktatu z Schengen, w związku z tym również obywateli innych państw traktatu nie obowiązują kontrole paszportowe. Dzięki temu znacznie skraca się czas odprawy granicznej - dla nas i dla naszej załogi oznacza to więcej czasu na żeglugę.  
 

VeryGoodGrecja
4694.70 / 5
Very Good

469 reviews dla Grecja
Najnowszy przez "j" na 16 Nov 2019
Zalecenia
  • : - 4.64
    "Check in und Checkout waren klar und verständlich. Kommunikation erfolgte prompt und problemlos. Lei..."
    Czytaj więcej
  • : - 4.73
    "Atmosphere and friendliness"

Mapa dla Grecja

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.