Port Grimaud

Port Grimaud

date_range

Oceanis 38.1
€ 3350
Oceanis 38.1 Tchao

Port Grimaud

Jacht żaglowyBez skipera2017
3Kabiny 6Koje 1Toalety 11,5 mDługość
Hanse 400
€ 3370
Hanse 400 Pelagos

Port Grimaud

Jacht żaglowyBez skipera2012
3Kabiny 6Koje 1Toalety 12,1 mDługość
Lagoon 450
€ 7620
Lagoon 450 Aldabra

Port Grimaud

Jacht żaglowyBez skipera2014
6Kabiny 10Koje 4Toalety 13,96 mDługość
Lagoon 450
€ 6120
Lagoon 450 MAJA

Port Grimaud

Jacht żaglowyBez skipera2013
3Kabiny 6 + 2Koje 3Toalety 13,96 mDługość
Dufour 390 Grand Large
€ 3520
Dufour 390 Grand Large Melomaxi II

Port Grimaud

Jacht żaglowyBez skipera2021
3Kabiny 6Koje 1Toalety 11,94 mDługość
Bali 4.1
€ 5520
Bali 4.1 Posseidon

Port Grimaud

Jacht żaglowyBez skipera2019
3Kabiny 6Koje 2Toalety 12,35 mDługość
Oceanis 41.1
€ 3970
Oceanis 41.1 QUED

Port Grimaud

Jacht żaglowyBez skipera2018
3Kabiny 6Koje 2Toalety 12,43 mDługość
Lagoon 400
€ 6070
Lagoon 400 Cavale

Port Grimaud

Jacht żaglowyBez skipera2014
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 11,97 mDługość
Dufour 450 Grand Large
€ 3770
Dufour 450 Grand Large Flavia

Port Grimaud

Jacht żaglowyBez skipera2014
3Kabiny 6Koje 2Toalety 13,5 mDługość
Oceanis 48
€ 5070
Oceanis 48 IOS III

Port Grimaud

Jacht żaglowyBez skipera2013
5Kabiny 10Koje 3Toalety 14,6 mDługość

No reviews yet

Stolica karnawału Saint Tropez, gdzie wszelkie zasady i przepisy zostają na pewien czas zawieszone tak, że każdy może świetnie się bawić, jest miejscem znanym z tego, że właśnie tutaj powstały plaże nudystów, ale także z tego, że jego piękne krajobrazy od wieków inspirują malarzy i poetów. Więc pamiętajcie – to, co dzieje się w Saint Tropez, pozostaje jego tajemnicą!

Informacje ogólne

Zgodnie z legendą, nazwa miasta pochodzi od świętego Tropesa, który za przynależność do gminy chrześcijańskiej, skazany został na śmierć. Saint Tropez było kiedyś cichą wioską rybacką, do której przyjeżdżali wyłącznie szukający inspiracji malarze i pisarze. Dzisiaj jest miejscem wypoczynku zamożnych turystów, którzy przyjeżdżają tutaj, aby się opalać i aby obnosić się ze swoim opływającym w luksusy stylem życia. Miasteczko to ma również zdecydowanie najgorszą reputację wśród resortów Riwiery Francuskiej i było pierwszym miejscem, gdzie zalegalizowano plaże nudystów. Dzisiaj jest uważane za stolicę karnawału, w której dozwolone jest praktycznie wszystko.

Miasteczko jest położone na półwyspie, który również nosi nazwę Saint Tropez. Już dawno straciło ono swój pierwotny średniowieczny wygląd i dzisiaj w jego marinie cumują niezliczone ilości jachtów, podczas gdy ich właściciele spędzają czas w eleganckich kawiarniach położonych na promenadzie, gdzie czarterujący jachty turyści mogą podziwiać piękne widoki portu.

Podróż i dojazd

Aby uniknąć korków na autostradzie najlepiej jest wybrać się do Saint Tropez samolotem. Międzynarodowe lotnisko Saint-Tropez-La Mole leży 17 km na południowy zachód od centrum miasta. Dojazd do miasta samochodem lub autobusem odbywa się drogą N98 przez Cogolin. Jednak większość turystów, którzy przylatują samolotem, ląduje na lotnisku w Marsylii, które ma znacznie więcej połączeń ze wszystkimi większymi miastami Europy.

Przyjeżdżając tu samochodem z zachodu należy jechać drogą N98. Prowadzi ona dalej na wschód wzdłuż wybrzeża do miasta Sainte-Maxime. W sezonie letnim tworzą się duże korki, jest to okres, kiedy turyści i entuzjaści czarteru jachtów udają się na południe Francji, do miast Francuskiej Riwiery.

Aby dojechać do Saint Tropez pociągiem, należy jechać koleją do St. Raphael (położonego w odległości 38 km), Des Arcs (47 km) lub do Tulon (70 km), a następnie przesiąść się na autobus.
Jeżeli nie posiadacie własnej łodzi, możecie płynąć promem z  St. Raphael, St. Maxime, Nicei lub Cannes. Można też płynąć promem z Tulon, który z kolei ma połączenie promowe z Rzymem.

Przed i po żegludze

Ci z was, którzy przypływają ty własną łodzią jak również ci, którzy decydują sie na wyczarterowanie jachtu z pewnością ucieszą się na myśl, że port jest najważniejszą i najbardziej interesującą częścią miasta. Życie skupia się tutaj wokół starego portu (Vieux Port). Innym ważnym miejscem jest wielobarwny Place aux Herbes, na którym można kupić ryby, owoce, warzywa i kwiaty.

Ci z was, którzy nie mają ochoty po prostu obserwować ludzi, co zdaje się być najbardziej popularną letnią rozrywką w Saint Tropez, mogą wybrać się do jednego z licznych muzeów i zabytków starego miasta, na przykład do Musee de l’Annociade, którego ekspozycja obejmuje obrazy Signaca, Matisse'a, Utrillo i Bonnarda, lub do muzeum motyli, które kiedyś było rezydencją fotografa J.H. Lartigue.

Wydarzenia i imprezy

Ulubionym sposobem spędzania czasu w Saint Tropez jest opalanie, dlatego też w sezonie letnim przybywa tutaj tylu wczasowiczów. Plaże znajdują się w Baie de Pampelonne, znanej również jako Grania, położonej na południe od miasta. Pamiętajcie że wiele plaż to plaże nudystów. Jest rzeczą wiadomą, że nigdzie nie ma ich tak wiele jak we Francji, a w całej Francji nigdzie aż tyle, co w tym popularnym resorcie czarteru jachtów.
Jeżeli chcecie spędzać czas na lądzie, można tu grać w tenisa, squash, golfa, jeździć konno oraz wybrać się na pieszą wycieczkę wzdłuż wybrzeża.

Dla tych z was, którzy marzą o aktywnych wakacjach, jest tu duży wybór sportów wodnych, które możecie uprawiać wśród ciepłych wód Morza Śródziemnego. Jednym z ulubionych jest żeglarstwo i w tutejszym porcie stoi ogromna ilość jachtów. Na początku października odbywają się tu regaty, które przyciągają wielu żeglarzy czarterujących jachty i nie tylko.

Inną popularną imprezą w St. Trop (jak nazywają je zagraniczni turyści) jest Fete de la Bravade, odbywająca się w maju, która jest świętem patrona miasta. Zaczęto je obchodzić już w XV wieku i stanowi ono praktycznie jedyny ślad tradycji prowansalskich.

Mapa dla Port Grimaud

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.