Marseilles

Marseilles

date_range

No reviews yet

To cudowne miasto otrzymało nazwę od imienia greckiej bogini zwycięstwa i jest prawdziwą gratką dla wszystkich zmysłów, w dodatku łatwo jest do niego dotrzeć jachtem, dlatego tłumy włoskich, francuskich i brytyjskich turystów co roku wybierają to miejsce jako cel swoich wakacyjnych podróży.

Informacje ogólne

Dzięki swojemu dogodnemu położeniu na Francuskiej Riwierze pomiędzy francuską Marsylią i włoską Genuą, Nicea stała się znanym ośrodkiem czarteru jachtów i turystyki nie tylko wśród gości z Francji i Włoch, ale również wśród turystów międzynarodowych.

Nie każdy wie że nazwa Nicea pochodzi od imienia greckiej bogini zwycięstwa Nike i miasto zostało tak nazwane przez Greków. Później przybyli tu Rzymianie, którzy szybko odkryli wyjątkowe właściwości źródeł leczniczych w Cimiez. Dzisiaj Nicea jest pierwszym miastem, które odwiedzają czarterujący jachty turyści, którzy udają się na Lazurowe Wybrzeże, ponieważ łatwo jest do niego dojechać i ma dobre połączenia z innymi miastami regionu.


Podróż i dojazd

Najszybszym sposobem, aby dostać się do Nicei, jest podróż samolotem do tutejszego międzynarodowego lotniska, które jest bardzo duże i co roku obsługuje prawdziwe tłumy przybywających do resortu turystów. Lotnisko w Nicei ma największy ruch ze wszystkich lotnisk we Francji i połączenia ze wszystkimi większymi miastami w Europie oraz niektórymi miastami w Stanach Zjednoczonych, północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie. Transfer zapewniają autobusy shuttle i miejskie oraz pociągi, które kursują miedzy lotniskiem i miastem.

Połączenie drogowe Nicei z resztą Francji i Europy stanowi autostrada A8. Jeśli przybywacie od strony wschodniej należy zjechać z autostrady wyjazdem nr 50, z zachodu wyjazdem nr 55. Jeżeli chcecie dostać się tu autobusem, najlepiej jest wykupić bilet u przewoźników Eurolines lub LER, którzy oferują również połączenia do sąsiednich miast Marsylii i Tulon.

Podróż pociągiem szybkobieżnym TGV z Paryza zajmuje 6 godzin, pociąg zatrzymuje się na dworcu głównym, są również połączenia kolejowe z których korzystają turyści włoscy, z miast takich jak Mediolan, Genua, Rzym i Wenecja.
Nicea ma połączenia promowe z innymi miastami francuskiego wybrzeża oraz z wieloma miastami na Korsyce. Aby uniknąć tłumów pasażerów i braku miejsc, dobrze jest wykupić bilet na prom z wyprzedzeniem.

Przed i po żegludze

Pierwsze miejsce, gdzie powinniście sie udać, to Colline du Chateau, punkt widokowy, z którego rozciąga sie widok na miasto i wybrzeże. Są tutaj słynne muzea, cenione przez miłośników sztuki, miedzy innymi Muzeum Chagala, Matisse'a oraz Musee et Site Archeologiques de Cimiez.

Jeżeli macie ochotę na uroczy spacer nad brzegiem morza, wybierzcie się wraz załogą na drogę klifów (Sentier Littoral), która mija stary port i jest drogą, która prowadzi do Coco Beach. Ci z was, którzy lubią spacery na łonie natury, mogą wybrać się do Mont Boron, gdzie znajduje się stary fort.

Jean Medicin jest ulicą, na której znajduje się najwięcej sklepów z pamiątkami dla czarterujących jachty żeglarzy oraz butików z ubraniami, ceny są jednak wygórowane, ponieważ większość sklepów to butiki znanych domów mody.

Wszystkim zgłodniałym członkom załogi jachtu proponujemy spróbować socca, placka wypiekanego z mąki z grochu włoskiego, lub Pan bagnat, czyli kanapki z tuńczykiem. Nie myślcie jednak, że tak duże miasto portowe ma tylko jeden przepis na danie rybne: jada się tu również Soupe de Poisson (zupa rybna) oraz słynną Salade Nicoise z tuńczykiem.

Mała rada dla tych z was, których budżet jest ograniczony: nie zamawiajcie w restauracji wina, ceny win są przesadnie wysokie. Poza tym zawsze warto mieć ze sobą butelkę wody mineralnej ze względu na tutejszy gorący klimat, który może naprawdę dać się we znaki.

Wydarzenia i imprezy

Ci z was, którzy nie chcą ograniczać się do obserwowania miasta znad stolika lub z tarasu kawiarni, na pewno chętnie wybiorą się na wycieczkę rowerową po Nicei, organizowaną z przewodnikiem, który pokaże wam najważniejsze miejsca jeżeli chodzi o kulturę, historię i religię miasta.

Jak do wielu miast Lazurowego Wybrzeża, również do Nicei wczasowicze przyjeżdżają głównie po to, żeby opalać się na tutejszych plażach. Przyjeżdżając na Lazurowe Wybrzeże weźcie ze sobą koniecznie kostium kąpielowy i duży zapas kremów przeciwsłonecznych, ponieważ może się zdarzyć, że nie będziecie mogli oprzeć się pięknu tutejszych plaż i spędzicie na nich wiele czasu, zaniedbując marinę i jachty.
 

Mapa dla Marseilles

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.