Corsica / Propriano

Corsica / Propriano

date_range

Lagoon 42
€ 3750
Lagoon 42 Paraty

Corsica / Propriano

Jacht żaglowyBez skipera2018
3Kabiny 6 + 1Koje 3Toalety 12,8 mDługość
Lagoon 39
€ 3525
Lagoon 39 Dolce Vita II

Corsica / Propriano

Jacht żaglowyBez skipera2016
4Kabiny 9 + 1Koje 2Toalety 11,74 mDługość
Lipari 41
€ 3500
Lipari 41 Enjoy the silence

Corsica / Propriano

Jacht żaglowyBez skipera2014
4Kabiny 8 + 2Koje 4Toalety 11,95 mDługość
Bali 4.1
€ 3800
Bali 4.1 Lucky

Corsica / Propriano

Jacht żaglowyBez skipera2018
4Kabiny 8 + 2Koje 12,35 mDługość
Lagoon 39
€ 3550
Lagoon 39 Trocabely

Corsica / Propriano

Jacht żaglowyBez skipera2014
4Kabiny 10 + 2Koje 4Toalety 11,74 mDługość
Lipari 41 - Maestro
€ 2850
Lipari 41 - Maestro Iloa

Corsica / Propriano

Jacht żaglowyBez skipera2013
3Kabiny 6 + 1Koje 3Toalety 11,95 mDługość

No reviews yet

Propriano jest mało popularnym ośrodkiem czarteru jachtów, jednak dzięki swojemu położeniu odznacza się dużym potencjałem turystycznym, a miejscowi bardzo się starają aby miasto stało się popularne.

Informacje ogólne

Ten mały ośrodek czarteru jachtów leży w naturalnym porcie, który był używany jeszcze w czasach starożytnych Greków i Rzymian. Port leży w odległości 57 kilometrów na południowy wschód od Ajaccio i w XVIII wieku wielokrotnie był celem ataków piratów saraceńskich. Proces odbudowy rozpoczął się w pierwszych latach XX wieku i dzisiaj miejsce to jest atrakcyjnym ośrodkiem czarteru jachtów z nowoczesną mariną.

Podróż i dojazd

Przylot samolotem jest możliwy dzięki dwóm lotniskom na wyspie, są to Ajaccio-Campo Dell’Oro, lotnisko międzynarodowe położone 57 kilometrów na północny zachód od Propiano, oraz Sud Corse, 55 km na południowy wschód, które jest mniejsze i nie ma bezpośredniego połączenia z miastem, w związku z czym trzeba na nim wypożyczyć samochód.

Promy łączą Propiano z dużymi miastami, takimi jak Marsylia, Nicea, Toulon, Savona i Genua. Promem można się również dostać do Ajaccio, Bastia i Calvi, co jest alternatywą dla zwiedzających, którzy nie mają ochoty jeździć po Korsyce samochodem.

Przed i po żegludze

Port jest najważniejszą częścią miasta i głównym źródłem jego utrzymania. Najważniejszą część miasteczka stanowi marina i jej brzegi, co jest bardzo wygodne dla czarterujących tu jachty żeglarzy, w miasteczku wystarczy udać się na avenue Napoleon.

Większość hoteli znajduje się w centrum miasta, poza miastem można jednak znaleźć również tańsze noclegi. Dla tych turystów, którzy przyjeżdżają tu z namiotami, na obrzeżach miasta znajdują się bardzo dobrze wyposażone kempingi z dostępem do basenu.
Również restauracje znajdują się wzdłuż mariny i głodni turyści mogą próbować dań kuchni włoskiej i oczywiście dań ze świeżych owoców morza.

Jeżeli chodzi o architekturę i historyczne budynki nie można tu wiele zobaczyć, ale piękno krajobrazu z nieskazitelnie czystymi plażami oraz spokojna atmosfera kompensują brak zabytków.

Wydarzenia i imprezy

Większość atrakcji jest tutaj związana z portem i najlepszą rozrywkę stanowią opalanie oraz sporty wodne. Jest tu tyle pięknych plaż, że nawet najbardziej wymagający goście na pewno znajdą miejsce dla siebie. Jacht można wynająć w marinie, tam też znajdują się centra innych sportów, takich jak kajakarstwo, skutery wodne czy nurkowanie.

Mapa dla Corsica / Propriano

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.