Corsica / Ajaccio

Corsica / Ajaccio

date_range
Mahe 36
€ 2322
Mahe 36 Athena
Jacht żaglowyBez skipera2008
3Kabiny 6Koje 1Toalety 11 mDługość
Lagoon 400
€ 3209
Lagoon 400 Cavok
Jacht żaglowyBez skipera2017
4Kabiny 8Koje 2Toalety 11,97 mDługość
Lagoon 400
€ 3047
Lagoon 400 Corsica Cat
Jacht żaglowyBez skipera2011
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 11,97 mDługość
Lagoon 39
€ 3047
Lagoon 39 Sunshine
Jacht żaglowyBez skipera2013
4Kabiny 8Koje 2Toalety 11,74 mDługość
Lagoon 39
€ 3376
Lagoon 39 LMJ
Jacht żaglowyBez skipera2016
4Kabiny 9 + 1Koje 2Toalety 11,74 mDługość
Aventura 33
€ 2026
Aventura 33 Sweet Kiss
Jacht żaglowyBez skipera2013
3Kabiny 6Koje 1Toalety 9,98 mDługość
Saona 47
€ 6900
Saona 47 Loo
Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2019
5Kabiny 10 + 1Koje 2Toalety 13,94 mDługość
Nautitech 47
€ 5621
Nautitech 47 Octopus Five
Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2005
4Kabiny 8Koje 4Toalety 14,7 mDługość

No reviews yet

To miasto w zachodniej części Korsyki jest na zawsze związane z imieniem Napoleona, jest również wyjątkową mieszanką kultury włoskiej i francuskiej, otoczoną nieregularnym i nieposkromionym krajobrazem.

Informacje ogólne

Najlepiej znane z tego, że jest miastem, w którym urodził się Napoleon Bonaparte, Ajaccio jest również stolicą Korsyki, małej wyspy w pobliżu francuskiego Lazurowego Wybrzeża. Miasto jest położone w zachodniej części wyspy i około 390 km na południowy wschód od Marsylii. Osłonięte położenie wewnątrz Zatoki Ajaccio pozwoliło na budowę portu, który stanowi dzisiaj serce miasta i atrakcję jeżeli chodzi o turystykę i czarter jachtów.

Podróż i dojazd

Ponieważ leży na wyspie, Ajaccio jest łatwo osiągalne samolotem dzięki międzynarodowemu lotnisku Ajaccio-Campo Dell’Oro, które leży w odległości 7 km od miasta. Linie lotnicze, które oferują loty do Ajaccio to Air France, Easy Jet, Luxair i Transavia.

Można się tutaj dostać również promem, ponieważ Ajaccio ma wiele połączeń ze wszystkimi większymi miastami Riwiery Francuskiej, latem promy są jednak dosyć zatłoczone, należy więc zarezerwować bilety z wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że są jeszcze miejsca. Większość przewoźników oferuje połączenia z Marsylii, Nicei i Toulon do Ajaccio oraz do innych miast wyspy, takich jak Bastia, Calvi i Propriano.

Przed i po żegludze

Ajaccio jest znane z licznych restauracji, barów i sklepów, ma także wiele zabytkowych budynków, niektóre z nich związane z cesarzem Francji. Pałac Lantivy, biblioteka, muzeum Napoleona, muzeum Fesch, Dom Napoleona oraz Chapelle Imperiale należą do miejsc najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych przez turystów.
Poza miastem do ciekawych zabytków należą prehistoryczne ruiny w Filitosa, gdzie można podziwiać menhiry, oraz Iles Sanguinaries (Krwawe Wyspy).

To korsykańskie miasto jest też znane ze swej kuchni, w której ważną rolę odgrywają ryby morskie. Kucharze jachtów czarterowych, a także reszta załogi, powinni spróbować zupy rybnej z Ajaccio, zupy krabowej, bouillabaisse, Barocciu (rodzaj sera) oraz, oczywiście, korsykańskiego piwa i licznych tutejszych win.

Należy jednak liczyć się z tym, że wiele rozrywek ma raczej wysokie ceny. Życie nocne skupia się tutaj nad brzegiem morza, gdzie znajdują się bary, kluby, kilka kin, oraz kasyno. Tutaj spędzają wieczory turyści i żeglarze jachtów czarterowych. Na spokojny wieczór nadaje się Place de Gaulle, są tam staroświeckie kawiarnie i „salons de thé”.

Wydarzenia i imprezy

W toku długiej historii miasta zrodziło się wiele świąt i uroczystości. Co roku 2 czerwca obchodzony jest dzień Świętego Erazma, który jest patronem rybaków. Święto jest połączone z różnego rodzaju atrakcjami w okolicach portu. Latem w każdy czwartek w lipcu i sierpniu można oglądać zmianę warty, a od 13 do 15 sierpnia obchodzone są Dni Napoleona, z wieloma paradami i uroczystościami.

Z pewnością jest to miejsce, gdzie chce się przebywać tak blisko wody, jak to tylko możliwe. Piękno portu przyciąga malarzy i fotografów, a także żeglarzy. Ci, którzy nie posiadają własnego jachtu być może zdecydują się na czarter jachtów, ponieważ najlepiej podziwiać tutejszy port od strony morza. Jedyna decyzja, jaką będziecie musieli podjąć, to czy wyczarterować jacht żaglowy czy motorowy.
 

Mapa dla Corsica / Ajaccio

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.