Francja

Francja

date_range

Odkryj 1 porty - wypożyczenie łodzi Francja

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Francja FR FR
Port Grimaud
Port Grimaud
14 jachty
€ 3300

Francja to nieskończone możliwości żeglugi: tysiące mil kanałów, rzek i wybrzeży. A gdy pomyślimy o wszystkim, co można zobaczyć i robić podczas pobytu w tym kraju łatwo zrozumieć dlaczego Francuzi posiadają to, co nazywa się 'joie de vivre'.

Informacje ogólne

Chociaż nie wszyscy o tym wiedzą, Francja jest najbardziej popularnym celem turystycznym na całym świecie, wyprzedzającym inne kraje dzięki ogromnej różnorodności oferowanych atrakcji sposobów spędzania czasu. Jest wiec bardzo możliwe, że jeżeli cos wam się podoba i to lubicie, Francuzi już dawno to mają. Od Paryża po Alpy i od Alp po Francuska Riwierę, każdy na pewno znajdzie tu coś dla siebie.

Paryż jest zdecydowanie najlepiej znanym i najbardziej kochanym miastem na świecie, które dzięki swojej historii i ogromnej ilości zabytków znajduje się na liście rzeczy wartych zobaczenia każdego żeglującego turysty. Co roku odwiedzają go miliony ludzi zarówno w celach służbowych jak i rozrywkowych, a nierzadko jednoczenie i jednych i drugich.

Kolejnym miejscem przyciągającym we Francji tłumy jest Riwiera, inaczej Lazurowe Wybrzeże – nazwa nawiązująca do koloru Morza Śródziemnego u francuskich wybrzeży. Riwiera ciągnie się od Francuskiego miasta Menton w pobliżu granicy włoskiej aż po Hyéres w zachodniej Francji. Jej popularność wzrasta stale począwszy od XVIII wieku, kiedy to angielscy i rosyjscy turyści obrali ją swoim ulubionym miejscem letniego odpoczynku. Dzisiaj Riwiera Francuska to nie tylko raj dla bogatych i sławnych, ale również jeden z głównych celów turystyki żeglarskiej.

Wzdłuż wybrzeży znajduje się wiele miejsc gdzie można spędzać wakacje, i każde z nich jest inne. Ta różnorodność nie wpływa negatywnie na popularność riwiery, wręcz przeciwnie – jest ona dodatkową atrakcją dla turystów czarterujących jachty. Miasta takie jak Monte Carlo, Saint Tropez i Cannes są stolicą elegancji i przepychu, podczas kiedy Nicea, Marsylia czy Hyéres są spokojniejsze i bardziej przystępne.

Kiedy latem plaże Lazurowego Wybrzeża staja się zbyt zatłoczone, niektórzy żeglarze wybierają się w głąb Morza Śródziemnego na francuską wyspę Korsykę. Postać wielkiego Korsykanina Napoleona Bonaparte jest tutaj po dziś dzień wyraźnie obecna, a dzikie piękno krajobrazu i rustykalna atmosfera stanowią o niepowtarzalności wyspy. Miasta Ajaccio, Bastia, Calvi oraz Proprian co roku przyciągają rzesze turystów.

Prawo i porządek publiczny

Ponieważ żeglarstwo ma we Francji tak bogate tradycje i jest tak bardzo popularne, wzdłuż tutejszych wybrzeży stale żeglują jachty. Statki wycieczkowe są w tej części Morza Śródziemnego wyjątkowo liczne i możemy podziwiać je zakotwiczone w rząd za rzędem w wielu marinach. Przy takiej ilości jednostek pływających i żeglarzy, zarówno francuskich jak i zagranicznych, niezbędne stają się zasady i przepisy regulujące żeglugę.

We Francji wyróżnia się dwa rodzaje żeglugi: żeglugę po wodach otwartych oraz żeglugę śródlądową  (odbywająca się na licznych kanałach i rzekach wzdłuż całego kraju). Obydwa typy żeglugi wymagają pozwolenia, które można otrzyma na miejscu. Jeżeli chodzi o łodzie motorowe wyposażone w silnik o mocy przekraczającej 6 koni mechanicznych, francuskie prawo zobowiązuje do noszenia przy sobie licencji (nazywanej la carte du mer, le permis mer cotier dla żeglugi przybrzeżnej lub le permis mer hauturier dla żeglugi morskiej).

Żeglarze czarterujący jachty mogą otrzymać patent tymczasowy nazywany carte plaisance, która jest wystawiana na okres czasu ustalany przez firme czarterujaca jacht. Dla tych, którzy żeglują z rodziną istnieje nawet młodzieżowa wersja carte plaisance dla żeglarzy w wieku od 14 do 16 lat.

Podróżowanie do Francji nie jest sprawą skomplikowaną, warto jednak pamiętać o kilku sprawach. Obywatele krajów Unii Europejskiej,  Stanów Zjednoczonych oraz Australii mogą wjechać do Francji bez wizy, wszyscy obcokrajowcy muszą jednak mieć przy sobie ważny paszport. Jeżeli wasze wakacje żeglarskie miałyby się przeciągnąć do ponad 90 dni, należy złożyć podanie o wizę tymczasową.
 

VeryGoodFrancja
14.66 / 5
Very Good

1 review dla Francja
Najnowszy przez "Paulius" na 11 Apr 2022
Zalecenia
  • : - 4.66
    "good advises on marinas to visit, benevolent attitude"
  • : - 4.04
    "SPI were professional and competant "

Mapa dla Francja

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.