Polishkeyboard_arrow_down
  • English
  • French
  • German
  • Italian
  • Russian
  • Spanish
Czechy

Czechy

date_range

Odkryj 1 porty - wypożyczenie łodzi Czechy

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Praga
Praga
1 Jacht
€ 1558

Żegluga na rzekach Europy środkowej ma swoje zalety: nie ma tu niebezpieczeństw, jest to wspaniały sposób aby podziwiać krajobrazy wraz z licznymi średniowiecznymi miastami położonymi wzdłuż brzegów, ponadto zawsze można zarzucić kotwicę i zrobić przerwę w rejsie. Republika Czeska oferuje to wszystko, a nawet znacznie więcej.

Informacje ogólne
 
Chociaż Republika Czeska jest krajem położonym wewnątrz kontynentu w Europie środkowej i nie ma dostępu do morza, są tu jednak możliwości żeglugi, ponieważ kraj ten przecina rzeka Wełtawa, jeden z najważniejszych dopływów Łaby. 
 
Do najbardziej popularnych wśród żeglarzy regionów kraju należą okolice miast Kralupy nad Wełtawą i Pieszczany. Oba leżą nad rzeką Wełtawą i oba znajdują się stosunkowo blisko stolicy kraju Pragi, w odległości niecałych 100 km. Oznacza to, że są one łatwo dostępne dla zagranicznych turystów, którzy chcą żeglować po wodach tej rzeki.
 
Jednak ukształtowanie terenu Republiki Czeskiej jest bardzo zróżnicowane, a w skład jej terytorium wchodzą regiony tak piękne jak położone na zachodzie Czechy, przez które przepływają rzeki Łaba i Wełtawa, otoczone malowniczymi, nisko położonymi grzbietami gór. 
Fauna i flora kraju odpowiada jego umiarkowanemu klimatowi, przeważają tu lasy iglaste, ale rosną także liściaste, które podzielone są na cztery parki narodowe: Karkonoski Park Narodowy (rezerwat biosfery), Park Narodowy Sumawa (rezerwat biosfery), Park Narodowy Doliny Dyi oraz Czeska Szwajcaria. Wszystkie te parki są idealnym miejscem na odpoczynek oraz na poznawanie przyrody środkowej Europy.
 
Ponieważ Republika Czeska jest krajem położonym wewnątrz lądu, panuje tu klimat kontynentalny, co oznacza gorące lato i mroźną i śnieżną zimę. Różnice temperatur latem i zimą są znaczące. 
Najlepszy czas na przyjazd w te strony to miesiące letnie od czerwca do sierpnia, kiedy temperatury są najwyższe, a roślinność rozkwita. Jest to również czas, kiedy zmniejsza się ruch na drogach, ponieważ miejscowi często spędzają wakacje za granicą. Nie dotyczy to jednak dużych miast, takich jak Praga, która jest w tym czasie odwiedzana przez licznych turystów.
 
Prawo i porządek publiczny
 
Ponieważ Republika Czeska od 2004 roku jest członkiem Unii Europejskiej, obywatele krajów członkowskich mogą z łatwością przekraczać granice i pozostawać w kraju na dłużej na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Podróżujący spoza Unii Europejskiej muszą posiadać wizę oraz paszport ważny przez co najmniej sześć kolejnych miesięcy. 
 
Ponieważ Republika Czeska nie jest krajem nadmorskim, nie ma tu regulacji prawnych dotyczących żeglugi i kraj ten nie ma nawet potrzeby ich posiadania, ponieważ nie można przekroczyć jego granicy na pokładzie jednostki pływającej. Sporty związane z czarterem jachtów uprawia się tutaj wyłącznie na rzece i wszelkie formalności załatwiane są przez firmy wynajmujące łodzie.  
 

Mapa dla Czechy

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.