Polishkeyboard_arrow_down
 • English
 • French
 • German
 • Italian
 • Russian
 • Spanish
Zadar

Zadar

date_range

Gib Sea 33
€ 774
Gib Sea 33 Kristina
Jacht żaglowyBez skipera2003
2Kabiny 4 + 2Koje 1Toalety 9,99 mDługość
thumb_up 4,72 / 5
Elan Impression 45
€ 1312
Elan Impression 45 Luma (2015)
Jacht żaglowyBez skipera2015
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 13,85 mDługość
Elan Impression 354
€ 814
Elan Impression 354 PADI
Jacht żaglowyBez skipera2014
3Kabiny 6 + 2Koje 1Toalety 10,46 mDługość
Elan Impression 444
€ 1168
Elan Impression 444 Petra 25 (2014)
Jacht żaglowyBez skipera2014
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 13,4 mDługość
Elan Impression 35
€ 1085
Elan Impression 35 AURORA
Jacht żaglowyBez skipera2018
3Kabiny 6 + 2Koje 1Toalety 9,99 mDługość
Elan Impression 444
€ 1528
Elan Impression 444 Marijana 48 (2014)
Jacht żaglowyBez skipera2014
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 13,4 mDługość
Elan Impression 444
€ 1168
Elan Impression 444
Jacht żaglowyBez skipera2014
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 13,4 mDługość
Bura 4.8
€ 700
Bura 4.8 Gumi
RibBez skipera2014
4,8 mDługość
Bavaria C50 Style
€ 3028
Bavaria C50 Style Ya / AC
Jacht żaglowyBez skipera2019
3Kabiny 6 + 3Koje 3Toalety 15,39 mDługość
Ferretti 68
€ 22000
Ferretti 68 Estella
Jacht motorowyZe skiperem i załogą2004
3Kabiny 6Koje 4Toalety 21,2 mDługość
Bavaria 34 Cruiser
€ 919
Bavaria 34 Cruiser Nina Nina
Jacht żaglowyBez skipera2008
2Kabiny 4 + 2Koje 1Toalety 10,71 mDługość
Elan Impression 45
€ 1420
Elan Impression 45 NO LIMITS - A/C + GEN (2019)
Jacht żaglowyBez skipera2019
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 13,85 mDługość

No reviews yet

VeryGoodZadar
34.68 / 5
Very Good

3 reviews dla Zadar
Najnowszy przez "Johann" na 01 Sep 2018
Zalecenia
 • : - 4.61
  "Tolle Inseln, Tolles Land, nette Menschen."
 • : - 3.70
  "Das Restaurang Marco Polo neben der Marina in Zadar ist absolut emnpfehlenswert"
 • : - 4.78
  "Genügend Autoabstellplätze in der Marina vorhanden"
 • : - 4.73
  "Natur, regionale Speisen und Getränke"
 • : - 3.08
  "Many nice places to anchor. Possible to make short distances."
 • : - 4.76
  "Jachthavens zijn in verhouding met NL erg duur - 50€ per nacht is geen uitzondering en het is misschien een goed idee om dat reeds van te voren aan te geven."
 • : - 3.57
  "schön, abwechslungsreich, bei später Ankunft an den Bojen auch billig. Spricht man ein bisschen Kroa..."
  Czytaj więcej
 • : - 4.65
  "Landschaft und Abwechslungsreichtum in den Hafenstädten sowie in deren Umgebung sind hervorragend"
 • : - 4.80
  "die Preissteigerungen (Marina, Essen) sind schon erheblich ..."
 • : - 4.36
  "Traumhaft: der Nationalpark Kornaten, eunmalig schön gelegene Stegrestaurants"

Kto odwiedza Zadar, nie zapomina tak łatwo malowniczego starego miasta z jego pięknymi kościołami i pałacami. Widok, jaki stanowi leżące na cyplu miasto jest po prostu zbyt piękny, aby go zapomnieć.

Informacje ogólne

Ponieważ chorwackie wybrzeże Adriatyku szybko zmienia się w nową Riwierę Morza Śródziemnego, Zadar jest jednym z tych miejsc, które powinniście koniecznie odwiedzić. Położony w północnej części wybrzeża Dalmacji między Rijeką i Splitem Zadar od wieków jest stolicą regionu, co wskazuje na jego znaczenie w historii całego kraju.

Zadar jest nie tylko ważnym ośrodkiem miejskim, jest także uważany za jedno z najprzyjemniejszych miast w tej części Adriatyku, głównie dzięki jego architekturze i licznym kościołom, z których część pochodzi z okresu romańskiego. Dodatkowym argumentem, aby przyjechać tu na wakacje i wyczarterować jacht jest fakt, że Zadar to najważniejszy ośrodek kulturalny całego kraju.

Podróż i dojazd

Jest wiele sposobów, aby dojechać do miasta. Zadar ma swoje własne lotnisko, jednak wielu turystów woli podróżować samolotem do Zagrzebia, a następnie przesiadać się na lot do Zadaru zwyczajnie dlatego, że Zagrzeb ma więcej połączeń lotniczych z innymi miastami Europy, a loty do Zadaru odchodzą co wieczór. Lotnisko w Zadarze ma więcej połączeń lotniczych w okresie letnim, głównie z Niemcami i Wielką Brytanią.

Do miasta można dojechać również pociągiem, samochodem lub autobusem i są to połączenia, które zapewniają dojazd do samego centrum. Istnieją połączenia kolejowe z Knin, Zagrzebiem i Splitem, bardziej popularne są jednak linie autobusowe, które łączą Zadar z Zagrzebiem, Rijeką, Pulą, Sibenikiem, Splitem i Dubrownikiem. Oba dworce, kolejowy i autobusowy, są położone w centrum miasta, co stanowi udogodnienie dla czarterujących jachty turystów.

Tak ważny port nie mógłby obyć się bez promów, szczególnie w lecie, kiedy ze wszystkich miejsc nad Morzem Śródziemnym dzień w dzień przybywają tu czarterujący jachty goście. Oprócz połączenia promowego z Dubrownikiem i Rijeką istnieje również połączenie z włoską Anconą.

Przed i po żegludze

Półwysep, na którym leży miasto jest bardzo malowniczy i jest tu wiele zabytkowych budynków i brukowanych uliczek, które idealnie komponują się z naturalnym krajobrazem tego miejsca. Gdyby nie samochody i inne oznaki nowoczesności, można by pomyśleć, że czas zatrzymał się tu w miejscu. Pierwsza rzecz, którą zauważycie, to duża ilość kościołów w obrębie starego miasta jest ich aż 34, każdy ma bogatą historię i jest warty tego, aby go zwiedzić.

Inne interesujące miejsca to forum rzymskie, katedra Św. Anastazji, Uniwersytet Zadar (pierwszy w kraju), muzeum archeologiczne, oraz niezwykłe i wyjątkowe organy morskie na zadarskiej rivie. Jak widzicie miasto wita czarterujących jachty turystów wieloma atrakcjami i z pewnością nie można się tu nudzić.

Jeżeli chodzi o zakupy, robią je tutaj nie tylko czarterujący jachty turyści, ale również inni Chorwaci, przyciągnięci famą miasta jako ośrodka handlu. Jest tu wiele galerii handlowych, które oferują atrakcyjne ceny, są też liczne sklepy w centrum, w których można kupić artykuły lokalne, takie jak ręcznie robione koronki z Pag, ręcznie tkane materiały z Dubrownika i tradycyjne chorwackie bambosze z owczej skóry.

Restauracje w Zadar oferują nie tylko korzystne ceny, ale również swobodną atmosferę, co oznacza, że nie musicie ubierać się elegancko kiedy idziecie do jednej z nich na kolację. Podaje się tu dania egzotyczne oraz owoce morza, które są specjalnością kuchni dalmatyńskiej, łączącej słowiańskie tradycje ze smakami śródziemnomorskimi (czosnek i oliwa z oliwek). Jedną z najbardziej lubianych przez turystów potraw jest ispod peka, ośmiornica pieczona w piecu opalanym drewnem. Zadar jest również znanym regionem winiarskim, dlatego tutejsze restauracje podają wiele win miejscowych.

Życie nocne w Zadar jest bardzo urozmaicone, współtworzą je kolorowe tłumy turystów, którzy przyjeżdżają tutaj, aby czarterować jachty. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od gustu. Kawiarnie uliczne w zabytkowej części miasta są miejscem, gdzie można spędzić wiele czasu, są tu też liczne kluby nocne, bardzo ciekawe i lubiane przez miejscowych studentów.

Wydarzenia i imprezy

Trudno sobie wyobrazić, aby ktokolwiek mógł sie w Zadarze nudzić. Aby tego uniknąć, wystarczy wybrać się do centrum i wejść do jednej z kawiarni, gdzie spędzają czas również miejscowi. Wyłożone kamiennymi płytami wybrzeże jest bardzo piękne zwłaszcza o zachodzie słońca i jest chwalone jako jedno z najpiękniejszych w całej Europie, tym bardziej że spacerującym po nim gościom towarzyszą wyjątkowe dźwięki organów morskich. Oprócz tego można pływać i opalać się wśród tutejszych czystych wód i na pięknych plażach lub pożeglować do archipelagu Kornaty.

W mieście organizowane są liczne imprezy kulturalne, z których wyliczymy zaledwie kilka. Najsłynniejsze i najbardziej popularne, i to nie tylko wśród czarterujących jachty turystów, to Zadarskie Lato Teatralne (od czerwca do sierpnia), wieczory muzyczne w kościele św. Donata (od lipca do sierpnia), festyn „Noc pełni księżyca” w lipcu, podczas którego celebruje się dawne tradycje rybackie i kulinarne regionu.
 

Mapa dla Zadar

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.