Zadar

Zadar

date_range

Lagoon 42
€ 4100
Lagoon 42 Da Vinci

Zadar

Jacht żaglowyBez skipera2019
4Kabiny 8 + 2Koje 4Toalety 12,94 mDługość
Lagoon 40
€ 3650
Lagoon 40 Infinity

Zadar

Jacht żaglowyBez skipera2019
4Kabiny 8 + 1Koje 4Toalety 11,74 mDługość
Elba 45
€ 4910
Elba 45 La Grange

Zadar

Jacht żaglowyBez skipera2022
4Kabiny 8 + 1Koje 4Toalety 13,45 mDługość
Lagoon 450 S
€ 4370
Lagoon 450 S Michelangelo

Zadar

Jacht żaglowyBez skipera2017
4Kabiny 8 + 2Koje 4Toalety 13,96 mDługość

No reviews yet

GoodZadar
24.23 / 5
Good

2 reviews dla Zadar
Najnowszy przez "Frank" na 21 Aug 2021
Zalecenia
 • 4.61
  "Tolle Inseln, Tolles Land, nette Menschen."
 • 4.36
  "sehr schönes Revier"
 • 4.22
  "Große Vielfalt"
 • 4.48
  "Een uitzonderlijk mooi gebied"
 • 4.73
  "Natur, regionale Speisen und Getränke"
 • 3.08
  "Many nice places to anchor. Possible to make short distances."
 • 4.76
  "Jachthavens zijn in verhouding met NL erg duur - 50€ per nacht is geen uitzondering en het is misschien een goed idee om dat reeds van te voren aan te geven."
 • 3.57
  "schön, abwechslungsreich, bei später Ankunft an den Bojen auch billig. Spricht man ein bisschen Kroa..."
  Czytaj więcej
 • 4.65
  "Landschaft und Abwechslungsreichtum in den Hafenstädten sowie in deren Umgebung sind hervorragend"
 • 4.80
  "die Preissteigerungen (Marina, Essen) sind schon erheblich ..."

Kto odwiedza Zadar, nie zapomina tak łatwo malowniczego starego miasta z jego pięknymi kościołami i pałacami. Widok, jaki stanowi leżące na cyplu miasto jest po prostu zbyt piękny, aby go zapomnieć.

Informacje ogólne

Ponieważ chorwackie wybrzeże Adriatyku szybko zmienia się w nową Riwierę Morza Śródziemnego, Zadar jest jednym z tych miejsc, które powinniście koniecznie odwiedzić. Położony w północnej części wybrzeża Dalmacji między Rijeką i Splitem Zadar od wieków jest stolicą regionu, co wskazuje na jego znaczenie w historii całego kraju.

Zadar jest nie tylko ważnym ośrodkiem miejskim, jest także uważany za jedno z najprzyjemniejszych miast w tej części Adriatyku, głównie dzięki jego architekturze i licznym kościołom, z których część pochodzi z okresu romańskiego. Dodatkowym argumentem, aby przyjechać tu na wakacje i wyczarterować jacht jest fakt, że Zadar to najważniejszy ośrodek kulturalny całego kraju.

Podróż i dojazd

Jest wiele sposobów, aby dojechać do miasta. Zadar ma swoje własne lotnisko, jednak wielu turystów woli podróżować samolotem do Zagrzebia, a następnie przesiadać się na lot do Zadaru zwyczajnie dlatego, że Zagrzeb ma więcej połączeń lotniczych z innymi miastami Europy, a loty do Zadaru odchodzą co wieczór. Lotnisko w Zadarze ma więcej połączeń lotniczych w okresie letnim, głównie z Niemcami i Wielką Brytanią.

Do miasta można dojechać również pociągiem, samochodem lub autobusem i są to połączenia, które zapewniają dojazd do samego centrum. Istnieją połączenia kolejowe z Knin, Zagrzebiem i Splitem, bardziej popularne są jednak linie autobusowe, które łączą Zadar z Zagrzebiem, Rijeką, Pulą, Sibenikiem, Splitem i Dubrownikiem. Oba dworce, kolejowy i autobusowy, są położone w centrum miasta, co stanowi udogodnienie dla czarterujących jachty turystów.

Tak ważny port nie mógłby obyć się bez promów, szczególnie w lecie, kiedy ze wszystkich miejsc nad Morzem Śródziemnym dzień w dzień przybywają tu czarterujący jachty goście. Oprócz połączenia promowego z Dubrownikiem i Rijeką istnieje również połączenie z włoską Anconą.

Przed i po żegludze

Półwysep, na którym leży miasto jest bardzo malowniczy i jest tu wiele zabytkowych budynków i brukowanych uliczek, które idealnie komponują się z naturalnym krajobrazem tego miejsca. Gdyby nie samochody i inne oznaki nowoczesności, można by pomyśleć, że czas zatrzymał się tu w miejscu. Pierwsza rzecz, którą zauważycie, to duża ilość kościołów w obrębie starego miasta jest ich aż 34, każdy ma bogatą historię i jest warty tego, aby go zwiedzić.

Inne interesujące miejsca to forum rzymskie, katedra Św. Anastazji, Uniwersytet Zadar (pierwszy w kraju), muzeum archeologiczne, oraz niezwykłe i wyjątkowe organy morskie na zadarskiej rivie. Jak widzicie miasto wita czarterujących jachty turystów wieloma atrakcjami i z pewnością nie można się tu nudzić.

Jeżeli chodzi o zakupy, robią je tutaj nie tylko czarterujący jachty turyści, ale również inni Chorwaci, przyciągnięci famą miasta jako ośrodka handlu. Jest tu wiele galerii handlowych, które oferują atrakcyjne ceny, są też liczne sklepy w centrum, w których można kupić artykuły lokalne, takie jak ręcznie robione koronki z Pag, ręcznie tkane materiały z Dubrownika i tradycyjne chorwackie bambosze z owczej skóry.

Restauracje w Zadar oferują nie tylko korzystne ceny, ale również swobodną atmosferę, co oznacza, że nie musicie ubierać się elegancko kiedy idziecie do jednej z nich na kolację. Podaje się tu dania egzotyczne oraz owoce morza, które są specjalnością kuchni dalmatyńskiej, łączącej słowiańskie tradycje ze smakami śródziemnomorskimi (czosnek i oliwa z oliwek). Jedną z najbardziej lubianych przez turystów potraw jest ispod peka, ośmiornica pieczona w piecu opalanym drewnem. Zadar jest również znanym regionem winiarskim, dlatego tutejsze restauracje podają wiele win miejscowych.

Życie nocne w Zadar jest bardzo urozmaicone, współtworzą je kolorowe tłumy turystów, którzy przyjeżdżają tutaj, aby czarterować jachty. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od gustu. Kawiarnie uliczne w zabytkowej części miasta są miejscem, gdzie można spędzić wiele czasu, są tu też liczne kluby nocne, bardzo ciekawe i lubiane przez miejscowych studentów.

Wydarzenia i imprezy

Trudno sobie wyobrazić, aby ktokolwiek mógł sie w Zadarze nudzić. Aby tego uniknąć, wystarczy wybrać się do centrum i wejść do jednej z kawiarni, gdzie spędzają czas również miejscowi. Wyłożone kamiennymi płytami wybrzeże jest bardzo piękne zwłaszcza o zachodzie słońca i jest chwalone jako jedno z najpiękniejszych w całej Europie, tym bardziej że spacerującym po nim gościom towarzyszą wyjątkowe dźwięki organów morskich. Oprócz tego można pływać i opalać się wśród tutejszych czystych wód i na pięknych plażach lub pożeglować do archipelagu Kornaty.

W mieście organizowane są liczne imprezy kulturalne, z których wyliczymy zaledwie kilka. Najsłynniejsze i najbardziej popularne, i to nie tylko wśród czarterujących jachty turystów, to Zadarskie Lato Teatralne (od czerwca do sierpnia), wieczory muzyczne w kościele św. Donata (od lipca do sierpnia), festyn „Noc pełni księżyca” w lipcu, podczas którego celebruje się dawne tradycje rybackie i kulinarne regionu.
 

Jednotygodniowy rejs z Zadaru, Chorwacja: Odkrywanie wysp Kornati i nie tylko

Dzień 1: Zadar do Veli Rat (Dugi Otok)

Zacznij swoją przygodę z czarterem jachtu w sobotni wieczór w tętniącym życiem porcie Zadar. Wypłyń w kierunku Veli Rat na Dugi Otok, oddalonego o około 20 mil morskich. Podziwiaj zachwycający zachód słońca odbijający się na Adriatyku, podczas gdy płyniesz wzdłuż przepięknych chorwackich wybrzeży. Po przybyciu do Veli Rat, znajdź wygodne miejsce w marinie lub zacumuj w pobliskiej zatoce, a następnie rozkoszuj się pysznym obiadem w lokalnej nadmorskiej restauracji.

Dzień 2: Veli Rat do Sali (Dugi Otok)

Pożegnaj Veli Rat i popłyn w kierunku Sali, położonej mniej więcej 20 mil morskich dalej. W trakcie rejsu zacumuj na czarującej plaży Sakarun, by zanurzyć się w krystalicznie czystych wodach i wygrzewać się na białym piasku. Następnie kontynuuj do Sali, zaparkuj swój jacht w malowniczym porcie i zwiedzaj urokliwe uliczki miasteczka, wdając się w rozmowy z życzliwymi mieszkańcami.

Dzień 3: Sali do wyspy Žut (wyspy Kornati)

Wypłyń z Sali i wyrusz w 20-milową morską podróż na spokojną wyspę Žut, będącą częścią urzekającego archipelagu Kornati. Po drodze zrób przerwę w malowniczej zatoce Telascica na Dugi Otok, gdzie popływasz wśród żyjących tu gatunków morskich i zjesz leniwy obiad w urokliwej nadbrzeżnej karczmie. Po przybyciu na wyspę Žut, znajdź spokojne miejsce do zakotwiczenia w jednej z licznych ukrytych zatok i zrelaksuj się w dziewiczych okolicach.

Dzień 4: Wyspa Žut do wyspy Kornat

Opuszczając Žut, popłyn w kierunku wyspy Kornat, największej wyspy archipelagu Kornati, oddalonej o około 15 mil morskich. W drodze zatrzymaj się na uroczej wyspie Levrnaka, aby popływać w turkusowych wodach i poopalać się na ukrytej plaży. Gdy dotrzesz na wyspę Kornat, zacumuj swój jacht w dziewiczej zatoce Vrulje i odkrywaj wyspę, spacerując po jej surowych krajobrazach i ukrytych zatoczkach.

Dzień 5: Wyspa Kornat do zatoki Šipnate (wyspa Pašman)

Wypłyń z wyspy Kornat i skieruj się ku przyjaznej zatoce Šipnate na wyspie Pašman, położonej w odległości około 25 mil morskich. W trakcie rejsu zrób przerwę w malowniczej marinie Žut, gdzie spędzisz czas na leniwym lunchu i podziwianiu pięknych okolic. Następnie kontynuuj do zatoki Šipnate, znajdź idealne miejsce do zakotwiczenia i zanurz się w krystalicznie czystych wodach zatoki, podziwiając przy tym oszałamiające widoki.

Dzień 6: Zatoka Šipnate do wyspy Ugljan

Opuszczając zatokę Šipnate, popłyn w kierunku urokliwej wyspy Ugljan, która znajduje się około 15 mil morskich dalej. W drodze zatrzymaj się w malowniczej wiosce Kali, gdzie spacerujesz, podziwiasz tradycyjną architekturę i kosztujesz smakowitej lokalnej kuchni. Po przybyciu na wyspę Ugljan, zacumuj swój jacht w przytulnej marinie Preko i odkrywaj malownicze piękno wyspy oraz jej tętniącą życiem atmosferę.

Dzień 7: Wyspa Ugljan do Zadaru

W ostatnim dniu swojej przygody z czarterem jachtu wypłyń z wyspy Ugljan i wróć do Zadaru, pokonując dystans około 10 mil morskich. Przed powrotem do punktu wyjścia, znajdź chwilę, aby zwiedzić spokojną wyspę Ošljak, gdzie możesz się jeszcze raz popływać lub poopalać w malowniczych zatokach.

Wróć do Zadaru w piątkowy wieczór, gotowy na zdanie jachtu w bazie. Opuszczając jacht, pożegnaj się z załogą, zabierając ze sobą niezapomniane wspomnienia z żeglarskiej przygody po wyspach Kornati.

Tabela podsumowująca

DzieńZDoOdległość (mile morskie)
1ZadarVeli Rat (Dugi Otok)20
2Veli RatSali (Dugi Otok)20
3SaliWyspa Žut (wyspy Kornati)20
4Wyspa ŽutWyspa Kornat15
5Wyspa KornatZatoka Šipnate (wyspa Pašman)25
6Zatoka ŠipnateWyspa Ugljan15
7Wyspa UgljanZadar10


 

Powiązane artykuły

Archipelag Kornaty – Żegluga po spokojnych wodach

Archipelag Kornaty – Żegluga po spokojnych wodach

Archipelag Kornaty jest rajem na ziemi składającym się ze 147 wysp różnych rozmiarów i kształtów. Niekończące się zatoki, kryształowa woda i miejsca do postoju jachtów pozwalają mile spędzić czas w nieskazitelnie czystym otoczeniu. Jest to jeden z piękniejszych regionów Adriatyku.

Mapa dla Zadar

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.