Trogir

Trogir

date_range

Lagoon 40
€ 2670
Lagoon 40 Wave Elli

Trogir

Jacht żaglowyBez skipera2020
4Kabiny 10Koje 4Toalety 11,74 mDługość
Oceanis 41.1
€ 1875
Oceanis 41.1 Sparkling

Trogir

Jacht żaglowyBez skipera2017
3Kabiny 6 + 2Koje 2Toalety 12,43 mDługość
D & D Kufner 54
€ 2450
D & D Kufner 54 Carignan

Trogir

Jacht żaglowyBez skipera2016
5Kabiny 10 + 2Koje 4Toalety 16,5 mDługość
Oceanis 45
€ 2240
Oceanis 45

Trogir

Jacht żaglowyBez skipera2018
4Kabiny 8Koje 2Toalety 13,85 mDługość
Sun Odyssey 379
€ 1240
Sun Odyssey 379 b´elli

Trogir

Jacht żaglowyBez skipera2012
2Kabiny 4 + 2Koje 1Toalety 11,34 mDługość
Oceanis 41
€ 1665
Oceanis 41 Duboka

Trogir

Jacht żaglowyBez skipera2012
3Kabiny 6 + 2Koje 2Toalety 12,38 mDługość
D & D Kufner 54
€ 2700
D & D Kufner 54 Rioja I

Trogir

Jacht żaglowyBez skipera2016
5Kabiny 4Koje 4Toalety 16,5 mDługość
Oceanis 38
€ 1650
Oceanis 38 RUSALKA

Trogir

Jacht żaglowyBez skipera2016
3Kabiny 6 + 2Koje 2Toalety 11,5 mDługość
Sun Odyssey 389
€ 1400
Sun Odyssey 389 sun elli

Trogir

Jacht żaglowyBez skipera2017
3Kabiny 6Koje 1Toalety 11,35 mDługość
D & D Kufner 54
€ 2700
D & D Kufner 54 Brombonero

Trogir

Jacht żaglowyBez skipera2016
5Kabiny 10 + 2Koje 4Toalety 16,5 mDługość
Oceanis 48
€ 3125
Oceanis 48 Flou

Trogir

Jacht żaglowyBez skipera2018
4Kabiny 8Koje 4Toalety 14,6 mDługość
Oceanis 41
€ 1665
Oceanis 41 ISLAMORADA

Trogir

Jacht żaglowyBez skipera2015
3Kabiny 6 + 2Koje 2Toalety 12,38 mDługość

No reviews yet

Chociaż Vinisce jest tylko małą wioską rybacką niedaleko Trogiru w Chorwacji, jest ono znane wśród turystów ze spokojnej atmosfery i uroczych żwirkowych plaż, które odbijają się w kryształowo czystej wodzie. To spokojne i malownicze miejsce posiada własną marinę, idealną dla żeglarzy, którzy chcą spędzić spokojne wakacje z dala od ciekawych spojrzeń.

Informacje ogólne

Ta mała wioska na wybrzeżu Dalmacji, leżąca zaledwie 12 km od Trogiru w południowej części Adriatyku, jest znana czarterującym jachty turystom ze swojego odosobnionego położenia, z pięknych żwirkowych plaż, czystego powietrza i wody oraz z dzikiej przyrody.

W Vinisce mieszka tylko kilkaset osób, ale historyczne ruiny i pozostałości są znakiem, że ta mała wioska rybacka istnieje od czasów rzymskich, a nawet dłużej. Szczątki budowli pochodzące z okresu iliryjskiego wskazują, że piękno tego regionu doceniają nie tylko dzisiejsi turyści czarterujący tutaj jachty, ale doceniali je również starożytni.  

Podróż i dojazd

Dla tych, którzy chętnie podróżują samolotem, najlepsza droga do Vinisce prowadzi przez Split, gdzie znajduje się międzynarodowe lotnisko. Znajduje się ono w odległości 30 km na południe wzdłuż wybrzeża, co niezależnie od wybranego środka transportu oznacza około pół godziny drogi.

Jeżeli chodzi o transport lądowy, można się tutaj dostać autobusami, które kursują z miasta Split do Trogir. Oczywiście istnieją również połączenia autobusowe z innych chorwackich miast na wybrzeżu Adriatyku, które są znanymi ośrodkami czarteru jachtów: Makarska, Sibenik, Dubrovnik i Rijeka. Jedyną główną drogą krajową w regionie jest droga numer 8. Aby dojechać nią do Vinisce należy skręcić w kierunku Marina.

Nie ma wprawdzie bezpośredniego polaczenia promowego, ale można dopłynąć promem do Split, który jest ważnym portem promowym i ma połączenia z wieloma miastami w Chorwacji, a nawet z niektórymi włoskimi miastami po drugiej stronie Adriatyku.

Przed i po żegludze

Przyjazd do Vinisce oznacza zanurzenie w samotności i spokoju, w których pogrążona jest ta część chorwackiego wybrzeża. Nie należy on do tych resortów, gdzie można szukać zabawy i rozrywek; jest to cicha wioska rybacka, gdzie przyjeżdża się, aby odpocząć. Są  tu piękne, średniowieczne kościoły, które warto zobaczyć, na przykład Kościół Błogosławionej Dziewicy Marii w Orihovicy, Kościół św. Antuna Padovanskiego oraz zbudowany w 1332 roku kościół św. Iwana. Dla zainteresowanych kulturą czarterujących jachty turystów najbliżej położonym ciekawym miastem jest Split.

Poznając to odosobnione miejsce, w którym głównym źródłem utrzymania jest rolnictwo, rybołówstwo oraz turystyka, ma się okazję poznać prawdziwą chorwacką kuchnię, która opiera się prawie wyłącznie na świeżych składnikach. W całym regionie jest wiele modnych restauracji, które przyciągają czarterujących jachty turystów. Najczęściej zamawianą potrawą jest chorwacka wędzona szynka, jela ispod peke (tradycyjna potrawa chorwacka) oraz różne dania rybne.

Oprócz kilku barów, które są zresztą zamykane dosyć wcześnie, życie nocne prawie tutaj nie istnieje. Dla tych, którzy szukają nocnych rozrywek warta polecenia jest wycieczka do pobliskiego Trogir, gdzie o wiele łatwiej jest bawić się w późnych godzinach nocnych, również w towarzystwie innych czarterujących jachty turystów.

Wydarzenia i imprezy

Do ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu należy opalanie na uroczych żwirkowych i kamienistych plażach, z których wiele leży w odosobnionych zatokach, idealnych do żeglugi i pływania łodzią. Jedną z tutejszych rozrywek jest łowiectwo podwodne, które z pewnością spodoba się czarterującym tutaj jachty turystom. Oczywiście można również uprawiać inne sporty wodne, takie jak surfing.
 

Powiązane artykuły

Południowy Adriatyk – żegluga wzdłuż wybrzeży Dalmacji – Nienaruszone środowisko naturalne i słynne średniowieczne miasta

Południowy Adriatyk – żegluga wzdłuż wybrzeży Dalmacji – Nienaruszone środowisko naturalne i słynne średniowieczne miasta

Cieszcie się żeglugą wzdłuż wybrzeży Dalmacji, po najlepszych wodach północnej części Morza Śródziemnego, z jej idealną pogodą i skarbami kultury takimi jak miasto Dubrownik i „perła Adriatyku” Riwiera Makarska.

Mapa dla Trogir

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.