Split

Split

date_range

Merry Fisher 1095
€ 2660
Merry Fisher 1095 Blue Star
Jacht motorowyBez skipera2018
3Kabiny 5 + 2Koje 1Toalety 9,94 mDługość
Merry Fisher 895
€ 2013
Merry Fisher 895 Marko
Jacht motorowyBez skipera2019
2Kabiny 4 + 1Koje 1Toalety 8,9 mDługość
Elan Impression 45
€ 1755
Elan Impression 45 Anita
Jacht żaglowyBez skipera2018
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 13,85 mDługość
Sun Odyssey 54 DS
€ 2460
Sun Odyssey 54 DS Lucica
Jacht żaglowyBez skipera2006
5Kabiny 10 + 1Koje 4Toalety 16,75 mDługość
Sun Odyssey 440
€ 2229
Sun Odyssey 440 Tanpopo
Jacht żaglowyBez skipera2019
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 13 mDługość
Gulet
€ 9810
Gulet Atalanta
Jacht motorowo-żaglowyZe skiperem i załogą2014
7Kabiny 15Koje 3Toalety 28 mDługość
Elan Impression 50
€ 2780
Elan Impression 50 Lena
Jacht żaglowyBez skipera2017
5Kabiny 10 + 2Koje 2Toalety 15,2 mDługość
Bavaria Cruiser 51
€ 2825
Bavaria Cruiser 51 Lui
Jacht żaglowyBez skipera2018
5Kabiny 10Koje 3Toalety 15,57 mDługość
Antares 30 Fly
€ 3185
Antares 30 Fly Rima
Jacht motorowyBez skipera2012
2Kabiny 4 + 2Koje 1Toalety 10,22 mDługość
Merry Fisher 795
€ 1832
Merry Fisher 795 Arya
Jacht motorowyBez skipera2019
1Kabiny 2 + 2Koje 1Toalety 697 mDługość
Cranchi M 44 HT
€ 6175
Cranchi M 44 HT Brown Sugar
Jacht motorowyBez skipera2017
2Kabiny 5 + 1Koje 2Toalety 13,82 mDługość
Leopard 50
€ 7540
Leopard 50 Lady Amanda
Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2020
5Kabiny 10Koje 5Toalety 15,4 mDługość

No reviews yet

VeryGoodSplit
44.55 / 5
Very Good

4 reviews dla Split
Najnowszy przez "Dominik" na 28 Sep 2019
Zalecenia
 • : - 4.05
  "Die schöne Landschaft, das klare Wasser und die sehr freundlichen Menschen....."
 • : - 4.61
  "Reservierung in den Marinas ohne Probleme "
 • : - 4.91
  "Spilt os een haven waar iedere dag of avond iets valt te beleven, een super manier om je valentie te beginnen."
 • : - 4.77
  "It is a paradise for sailing. There are plenty of interesting destinations nearby. Either you are lo..."
  Czytaj więcej

Wspaniały pałac w zabytkowej części miasta Split jest jednym z najbardziej imponujących zabytków kultury w całej Chorwacji. Jeżeli poświecicie im trochę czasu, kręte uliczki kompleksu pałacowego mogą wyjawić wam wiele sekretów jego historii.

Informacje ogólne

Przez wielu uważany za punkt wyjścia w wyprawie na wybrzeże Dalmacji, Split jest również jedną z najstarszych, największych i najbardziej znanych osad ludzkich po tej stronie Adriatyku, o długiej historii, której zabytki można do dzisiaj podziwiać na ulicach centrum miasta, odwiedzanego latem przez wielu turystów, którzy czarterują jachty.

Założony przez cesarza rzymskiego Dioklecjana, który postanowił spędzić późniejsze lata swojego życia właśnie tutaj, dzisiejszy Split jest uważany za jedno z najlepszych i najczęściej odwiedzanych miejsc na wschodnim wybrzeżu Morza Adriatyckiego, a dzieje się tak dzięki 15 kilometrom plaż, dzięki słonecznej pogodzie oraz żywej działalności kulturalnej i gospodarczej miasta. Dzięki tym zaletom Split przyciąga wielu turystów czarterujących jachty.

Podróż i dojazd

Lotnisko w Splicie jest drugim najważniejszym lotniskiem Chorwacji po Zagrzebiu i najważniejszym połączeniem lotniczym dla całego wybrzeża Dalmacji. Położone w odległości 25 km od miasta i tylko trzech kilometrów od Trogiru, lotnisko to w okresie letnim obsługuje tłumy turystów, którzy z różnych zakątków Europy przybywają tutaj aby czarterować jachty. Do miasta można się stąd dostać autobusem, w drodze powrotnej ważny jest wyjazd odpowiednio wcześniej, gdyż lotniskowe autobusy shuttle odjeżdżają z dziewięćdziesięciominutowym wyprzedzeniem.

Podróże koleją nie są w tym regionie zbyt popularne, jednak istnieją połączenia kolejowe z miastami Zagrzeb i Perkovič, podróż trwa wprawdzie dłużej, ale widoki są ciekawsze niż gdy jedzie się do Split autobusem. Linie autobusowe łączą Split z Zagrzebiem, Dubrownikiem, Szybenikiem i Rijeką i pobierają dodatkową opłatę za bagaż, należy mieć więc przy sobie pewną rezerwę gotówki.

Do portu Splitu codziennie wpływają promy, większość z nich przybywa z włoskich miast Ancona i Pescara. Dwa razy w tygodniu kursuje prom który łączy Dubrownik z Rijeką, a po drodze zatrzymuje się na kilku wyspach. Na wyspy Brac, Hvar i Vis można dostać się ze Split wodolotem, dla którego kursów Split jest główną bazą na cały region środkowej Dalmacji.

Przed i po żegludze

Pierwszym i najważniejszym miejscem, jakie trzeba w Splicie zobaczyć, są ruiny pałacu Dioklecjana, dzięki któremu miasto stało sie tym, czym dzisiaj jest. Pałac ma cztery monumentalne bramy i jest jednym z najlepiej zachowanych pałaców starożytnego Rzymu. Inne warte zobaczenia miejsca to katedra Św. Duje, plac Peristil, świątynia Jupitera, dwa egipskie sfinksy, które zostały tu sprowadzone z Egiptu przez Dioklecjana, Riva (promenada), Muzeum Archeologiczne oraz Galerija Mestovič.

Coś, co na pewno ucieszy wasze oczy jeszcze bardziej niż samo miasto to ogromna ilość pamiątek, które można tutaj kupić. W artystycznej podziemnej galerii handlowej Podrum można kupić wszystko począwszy od obrazów po artykuły rękodzielnicze, oprócz tego godna uwagi jest Enoteka Terra, która oferuje duży wybór tutejszych win i likierów. Na ulicy Marmontova znajdują się eleganckie markowe butiki. Na drugim krańcu tej ulicy, w Pazar, organizowany jest kolorowy targ, gdzie można kupić świeże warzywa, owoce i inne produkty żywnościowe.

Ponieważ kuchnia Dalmacji specjalizuje się w potrawach z ryb i owoców morza, przyjeżdżając tutaj najlepiej, żebyście rzeczywiście lubili takie potrawy. Typowe dania lokalne to słone filety sardeli w oliwie z oliwek oraz pieczona na ruszcie mięso jagnięce. Amatorzy win mogą dopełnić takie danie jednym z win z regionu Primosten.

W ciągu dnia najlepszym miejscem jest plaża i promenada nadmorska przy których komponują się słońce i fale. Wieczorem w poszukiwaniu rozrywek zbierają się tutaj grupy turystów, którzy czarterują jachty. Bary i kluby muzyczne to większość atrakcji, które można tu znaleźć po zmroku. Te z nich, które znajdują się w obrębie pałacu są zamykane o pierwszej w nocy.

Wydarzenia i imprezy

Organizowany od 1854 roku Festiwal Letni Splitu zajmuje całe centrum miasta - w okresie od lipca do sierpnia organizowana jest cała seria imprez takich jak koncerty, wystawy, pokazy taneczne i teatru ulicznego. Jest to coś, co każdy czarterujący jacht turysta powinien zobaczyć.

Split z całą pewnością zasługuje na miano głównego ośrodka czarteru jachtów w chorwackiej części Adriatyku. Żegluga jest tu głównym sposobem spędzania wolnego czasu, istnieje wiele nowoczesnych portów jachtowych wzdłuż brzegów miasta, a lśniące w słońcu jachty pływają po zatoce niemal bez przerwy.
 

Mapa dla Split

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.