Split

Split

date_range

Oceanis 38.1
€ 1818
Oceanis 38.1

Split

Jacht żaglowyBez skipera2019
3Kabiny 6 + 2Koje 2Toalety 11,5 mDługość
Sun Odyssey 490
€ 3770
Sun Odyssey 490 Mystic Kiss

Split

Jacht żaglowyBez skipera2024
4Kabiny 8 + 2Koje 14,8 mDługość
Sun Odyssey 389
€ 1910
Sun Odyssey 389 Delta Kiss

Split

Jacht żaglowyBez skipera2016
3Kabiny 6Koje 1Toalety 11,35 mDługość
Sun Odyssey 419
€ 2520
Sun Odyssey 419 Dorado

Split

Jacht żaglowyBez skipera2018
3Kabiny 6Koje 1Toalety 12,76 mDługość
Oceanis 41.1
€ 2073
Oceanis 41.1 Sparkling

Split

Jacht żaglowyBez skipera2017
3Kabiny 6 + 2Koje 2Toalety 12,43 mDługość
Sun Odyssey 440
€ 2765
Sun Odyssey 440 Sun Kiss

Split

Jacht żaglowyBez skipera2024
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 13 mDługość
Oceanis 45
€ 2197
Oceanis 45

Split

Jacht żaglowyBez skipera2018
4Kabiny 8Koje 2Toalety 13,85 mDługość
Oceanis 48
€ 2973
Oceanis 48

Split

Jacht żaglowyBez skipera2015
5Kabiny 11Koje 3Toalety 14,6 mDługość
Jeanneau 51
€ 4080
Jeanneau 51 Alkatan

Split

Jacht żaglowyBez skipera2018
3Kabiny 6Koje 1Toalety 15,38 mDługość
Oceanis 46.1
€ 3543
Oceanis 46.1 Andiamo

Split

Jacht żaglowyBez skipera2020
4Kabiny 8Koje 4Toalety 14,6 mDługość
Oceanis 40.1
€ 2988
Oceanis 40.1 AZORIAN

Split

Jacht żaglowyBez skipera2021
3Kabiny 6Koje 2Toalety 12,87 mDługość
Oceanis 35.1
€ 1580
Oceanis 35.1 Bela

Split

Jacht żaglowyBez skipera2018
3Kabiny 6 + 2Koje 1Toalety 11,15 mDługość

No reviews yet

Wspaniały pałac w zabytkowej części miasta Split jest jednym z najbardziej imponujących zabytków kultury w całej Chorwacji. Jeżeli poświecicie im trochę czasu, kręte uliczki kompleksu pałacowego mogą wyjawić wam wiele sekretów jego historii.

Informacje ogólne

Przez wielu uważany za punkt wyjścia w wyprawie na wybrzeże Dalmacji, Split jest również jedną z najstarszych, największych i najbardziej znanych osad ludzkich po tej stronie Adriatyku, o długiej historii, której zabytki można do dzisiaj podziwiać na ulicach centrum miasta, odwiedzanego latem przez wielu turystów, którzy czarterują jachty.

Założony przez cesarza rzymskiego Dioklecjana, który postanowił spędzić późniejsze lata swojego życia właśnie tutaj, dzisiejszy Split jest uważany za jedno z najlepszych i najczęściej odwiedzanych miejsc na wschodnim wybrzeżu Morza Adriatyckiego, a dzieje się tak dzięki 15 kilometrom plaż, dzięki słonecznej pogodzie oraz żywej działalności kulturalnej i gospodarczej miasta. Dzięki tym zaletom Split przyciąga wielu turystów czarterujących jachty.

Podróż i dojazd

Lotnisko w Splicie jest drugim najważniejszym lotniskiem Chorwacji po Zagrzebiu i najważniejszym połączeniem lotniczym dla całego wybrzeża Dalmacji. Położone w odległości 25 km od miasta i tylko trzech kilometrów od Trogiru, lotnisko to w okresie letnim obsługuje tłumy turystów, którzy z różnych zakątków Europy przybywają tutaj aby czarterować jachty. Do miasta można się stąd dostać autobusem, w drodze powrotnej ważny jest wyjazd odpowiednio wcześniej, gdyż lotniskowe autobusy shuttle odjeżdżają z dziewięćdziesięciominutowym wyprzedzeniem.

Podróże koleją nie są w tym regionie zbyt popularne, jednak istnieją połączenia kolejowe z miastami Zagrzeb i Perkovič, podróż trwa wprawdzie dłużej, ale widoki są ciekawsze niż gdy jedzie się do Split autobusem. Linie autobusowe łączą Split z Zagrzebiem, Dubrownikiem, Szybenikiem i Rijeką i pobierają dodatkową opłatę za bagaż, należy mieć więc przy sobie pewną rezerwę gotówki.

Do portu Splitu codziennie wpływają promy, większość z nich przybywa z włoskich miast Ancona i Pescara. Dwa razy w tygodniu kursuje prom który łączy Dubrownik z Rijeką, a po drodze zatrzymuje się na kilku wyspach. Na wyspy Brac, Hvar i Vis można dostać się ze Split wodolotem, dla którego kursów Split jest główną bazą na cały region środkowej Dalmacji.

Przed i po żegludze

Pierwszym i najważniejszym miejscem, jakie trzeba w Splicie zobaczyć, są ruiny pałacu Dioklecjana, dzięki któremu miasto stało sie tym, czym dzisiaj jest. Pałac ma cztery monumentalne bramy i jest jednym z najlepiej zachowanych pałaców starożytnego Rzymu. Inne warte zobaczenia miejsca to katedra Św. Duje, plac Peristil, świątynia Jupitera, dwa egipskie sfinksy, które zostały tu sprowadzone z Egiptu przez Dioklecjana, Riva (promenada), Muzeum Archeologiczne oraz Galerija Mestovič.

Coś, co na pewno ucieszy wasze oczy jeszcze bardziej niż samo miasto to ogromna ilość pamiątek, które można tutaj kupić. W artystycznej podziemnej galerii handlowej Podrum można kupić wszystko począwszy od obrazów po artykuły rękodzielnicze, oprócz tego godna uwagi jest Enoteka Terra, która oferuje duży wybór tutejszych win i likierów. Na ulicy Marmontova znajdują się eleganckie markowe butiki. Na drugim krańcu tej ulicy, w Pazar, organizowany jest kolorowy targ, gdzie można kupić świeże warzywa, owoce i inne produkty żywnościowe.

Ponieważ kuchnia Dalmacji specjalizuje się w potrawach z ryb i owoców morza, przyjeżdżając tutaj najlepiej, żebyście rzeczywiście lubili takie potrawy. Typowe dania lokalne to słone filety sardeli w oliwie z oliwek oraz pieczona na ruszcie mięso jagnięce. Amatorzy win mogą dopełnić takie danie jednym z win z regionu Primosten.

W ciągu dnia najlepszym miejscem jest plaża i promenada nadmorska przy których komponują się słońce i fale. Wieczorem w poszukiwaniu rozrywek zbierają się tutaj grupy turystów, którzy czarterują jachty. Bary i kluby muzyczne to większość atrakcji, które można tu znaleźć po zmroku. Te z nich, które znajdują się w obrębie pałacu są zamykane o pierwszej w nocy.

Wydarzenia i imprezy

Organizowany od 1854 roku Festiwal Letni Splitu zajmuje całe centrum miasta - w okresie od lipca do sierpnia organizowana jest cała seria imprez takich jak koncerty, wystawy, pokazy taneczne i teatru ulicznego. Jest to coś, co każdy czarterujący jacht turysta powinien zobaczyć.

Split z całą pewnością zasługuje na miano głównego ośrodka czarteru jachtów w chorwackiej części Adriatyku. Żegluga jest tu głównym sposobem spędzania wolnego czasu, istnieje wiele nowoczesnych portów jachtowych wzdłuż brzegów miasta, a lśniące w słońcu jachty pływają po zatoce niemal bez przerwy.
 

Jednotygodniowy rejs żeglarski z Splitu, Chorwacja

Dzień 1: Split do Milna (wyspa Brač)

Rozpocznij swoją przygodę z czarterem jachtów w tętniącym życiem porcie Split w sobotni wieczór. Wypłyń do urokliwej wioski Milna na wyspie Brač, oddalonej o około 12 mil morskich. Ciesz się delikatnym morskim wiatrem, żeglując po pięknych wodach Adriatyku. Po przybyciu, zacumuj swój jacht w przytulnym porcie Milna i zasmakuj pysznej chorwackiej kuchni w lokalnej konobie.

Dzień 2: Milna do Hvar (wyspa Hvar)

Opuszczając Milnę, wyrusz na 16-milową morską podróż na modną wyspę Hvar. W drodze zacumuj przy malowniczych Pakleni Wyspach, pełnych bujnych wysepek, idealnych do nurkowania i relaksu na odosobnionych plażach. Przybywaj do miasta Hvar, znanego ze swojego żywego nocnego życia i oszałamiającej weneckiej architektury. Zatrzymaj swój czarter jachtu w tętniącej życiem marinie i zwiedź starożytne uliczki tego urokliwego miasta.

Dzień 3: Hvar do Vis (wyspa Vis)

Z Hvaru wypłyń na południowy zachód, na spokojną wyspę Vis, oddaloną o około 23 mile morskie. Po drodze zatrzymaj się w zapierającym dech w piersiach Stiniva Cove, ukrytym klejnocie z krystalicznie czystymi wodami i wysokimi klifami. Po przybyciu na Vis, zacumuj swój jacht w malowniczym porcie Kut i odkryj bogatą historię wyspy, w tym okres, gdy była bazą morską dla armii jugosłowiańskiej.

Dzień 4: Vis do Korčula (wyspa Korčula)

Odpływając z Vis, kontynuuj swoją przygodę z czarterem jachtów do średniowiecznego miasta Korčula, oddalonego o około 30 mil morskich. W drodze zrób przerwę na spokojnej wyspie Proizd, idealnym miejscu do opalania i pływania w turkusowych wodach. W Korčuli przechadzaj się po labiryntowych uliczkach, podziwiaj oszałamiającą gotycką architekturę i kosztuj lokalnych przysmaków w uroczych restauracjach.

Dzień 5: Korčula do Mljet (wyspa Mljet)

Opuszczając czarującą Korčulę, popłyń na wschód do bujnej wyspy Mljet, oddalonej o około 20 mil morskich. Zacumuj przy dziewiczej Jaskini Odyseusza, fascynującym miejscu idealnym na orzeźwiające kąpiele. Następnie kontynuuj do Parku Narodowego wyspy i zacumuj swój czarter jachtu w Pomenie. Zwiedzaj zielone krajobrazy, spokojne jeziora i starożytne klasztory ukryte w tym raju.

Dzień 6: Mljet do Polače (wyspa Mljet)

Wypływając z Pomeny, popłyń wzdłuż malowniczych wybrzeży Mljet do spokojnej wioski Polače, oddalonej o około 12 mil morskich. W drodze odwiedź przepiękną plażę Saplunara, słynącą ze złotych piasków i krystalicznie czystej wody. Zacumuj swój jacht w osłoniętym porcie Polače i spędź spokojny wieczór pod gwiazdami w tym ustronnym zakątku wyspy.

Dzień 7: Polače do Splitu

W ostatnim dniu swojej przygody z czarterem jachtów, wypłyń z Polače z powrotem do Splitu, podróżując około 45 mil morskich. Przed powrotem do punktu wyjścia, poświęć chwilę na zwiedzenie malowniczego archipelagu Lastovo, gdzie można cieszyć się ostatnim pływaniem lub opalaniem w idyllicznym otoczeniu.

Przybywaj do Splitu w piątkowy wieczór, gotowy oddać swój czarter jachtu na bazie. Wysiadać, żegnając się z jachtem i załogą, zabierając ze sobą niezapomniane wspomnienia z chorwackiej przygody żeglarskiej.

Tabela podsumowująca

DzieńZDoDystans (mile morskie)
1SplitMilna (wyspa Brač)12
2MilnaHvar (wyspa Hvar)16
3HvarVis (wyspa Vis)23
4VisKorčula (wyspa Korčula)30
5KorčulaMljet (wyspa Mljet)20
6MljetPolače (wyspa Mljet)12
7PolačeSplit45


 

Powiązane artykuły

Chorwacja – ulubiony region żeglarski

Chorwacja – ulubiony region żeglarski

Dzięki nieprzebranej ilości wysp – jest ich ponad 1000, dzięki przepięknym, romantycznym zatokom, klifowym skałom, śródziemnomorskim krajobrazom i pozostałościom starożytnej kultury, Chorwacja jest rajem nie tylko dla żeglarzy jachtów czarterowych. Duże znaczenie ma tez znaczna ilość nowoczesnych portów jachtowych. Kto raz przyjeżdża do Chorwacji, zazwyczaj tutaj wraca

Południowy Adriatyk – żegluga wzdłuż wybrzeży Dalmacji – Nienaruszone środowisko naturalne i słynne średniowieczne miasta

Południowy Adriatyk – żegluga wzdłuż wybrzeży Dalmacji – Nienaruszone środowisko naturalne i słynne średniowieczne miasta

Cieszcie się żeglugą wzdłuż wybrzeży Dalmacji, po najlepszych wodach północnej części Morza Śródziemnego, z jej idealną pogodą i skarbami kultury takimi jak miasto Dubrownik i „perła Adriatyku” Riwiera Makarska.

Split – Siedziba cesarza Dioklecjana

Split – Siedziba cesarza Dioklecjana

Wspaniały pałac w zabytkowej części miasta Split jest jednym z najbardziej imponujących zabytków kultury w całej Chorwacji. Jeżeli poświecicie im trochę czasu, kręte uliczki kompleksu pałacowego mogą wyjawić wam wiele sekretów jego historii.

Mapa dla Split

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.