Skradin

Skradin

date_range

No reviews yet

Odosobnione miejsce w głębi ujścia rzeki Krka, Skradin to miejsce o bogatej historii oraz wspanialej kuchni, co powinno wystarczyć, aby skłonić was do podróży w te strony.

Informacje ogólne 
 
Położenie ośrodka czarteru jachtów Skradin jest bardzo dogodne dla wszystkich miłośników żeglugi, ponieważ leży on nad samym brzegiem morza, dokładnie w miejscu gdzie wody rzeki Krka łączą się z wodami Adriatyku. Jest to również miejsce, gdzie znajduje się wejście do słynnego Parku Narodowego Krka. 
 
Dokładne położenie miasta to odległość 17 km od miasta Szybenik, kolejnego ważnego ośrodka czarteru jachtów nad Adriatykiem, oraz 100 km od Splitu, jednego z największych ośrodków turystyki w całym kraju. Zadziwiające jest to, że miasto Skradin nie leży nad samym brzegiem morza lecz dalej w głębi lądu, a połączenie z morzem stanowi rzeka Krka.
 
Podróż i dojazd
 
Dojeżdża się tutaj drogą A1, jedną z głównych dróg, która ciągnie się przez cały kraj i przebiega w odległości zaledwie 5,3 km na północ, dając wszystkim czarterującym jachty turystom możliwość łatwego dojazdu do miasta samochodem. Łatwo jest również dojechać tutaj z sąsiednich ośrodków turystycznych takich jak Vodice czy Szybenik, które leża w odległości kilku minut samochodem.
 
Najbliższym międzynarodowym lotniskiem jest lotnisko w Split, które znajduje się w odległości 65 km na południowy wschód, nad samym brzegiem morza, i które ma połączenia głównie z Europą zachodnią, obsługiwane przez wiele różnych linii lotniczych, w tym tanie linie, są też oczywiście połączenia z Europą wschodnią i północną.
 
Przed i po żegludze
 
Miasto Skradin należy do hrabstwa Szybenik-Knin i szczyci się historią, której początki sięgają sześciu tysięcy lat, a wiec znacznie dawniejszą niż historia większości ważnych metropolii świata. Jak można się spodziewać, ślady tej historii widoczne są wszędzie w regionie, liczne zabytki stanowią atrakcje dla turystów, tak na przykład Bribirska Glavica, znana również jako chorwacka Troja.
 
W czasach starożytnych region ten znany był jako rzymski okreg Varvaria, w którym istniało miasto Bribir. Dzisiaj można tu zwiedzić starożytną osadę liburnijską, w której zachowały się grobowce, zbiorniki oraz „ceramiczne chłodnie”, które przypominają starożytne mury miasta, są tu również pozostałości z czasów podziału na obszary lenne.
 
Ci z was, którzy wybiorą się jeszcze dalej, mogą podziwiać widok dinaryjskich Alp, widocznych z sąsiedniej wyżyny, a także niektóre wyspy na Adriatyku. Również przepiękne koryto rzeki Krka oferuje wspaniale widoki wodospadów, które przez stulecia utorowały sobie drogę wśród wapiennych klifów. Liczby mówią same za siebie: jest tu 8 wodospadów, 10 jezior, 850 gatunków roślin, 18 gatunków ryb oraz 10 gatunków endemicznych. Dlatego też ta część koryta rzeki została zamieniona w rezerwat przyrody. 
 
Już od czasów rzymskich ważnym elementem miejscowej kuchni było wino oraz oliwki, dowodem tego wykopaliska prowadzone w tym regionie. Dziedzictwo tamtych czasów można podziwiać do dzisiaj na zboczach wzgórz, które pokrywa winorośl oraz gaje oliwne. Koneserów win z pewnością zainteresuje fakt, że Skradin jest siedzibą słynnej rodziny winiarskiej Bedrica, która w roku 1932 wymieniana była jako jedna z sześciu najlepszych producentów wina na całym świecie. 
 
Wydarzenia i imprezy
 
Większość tutejszych rozrywek to sporty wodne. Są to żeglarstwo, wioślarstwo (wielu zawodowych wioślarzy trenuje w tych stronach), nurkowanie i inne sporty wodne w ujściu rzeki Krka oraz na jeziorze Prukljansko, ponieważ obydwa miejsca zapewniają szerokie i spokojne wody, umiarkowane prądy, a także wspaniałe widoki, czyste powietrze oraz idealni dopasowaną dietę. Na lądzie bardzo popularne jest kolarstwo i jazda konna, które są również doskonałymi sposobami na poznanie okolic miasta.
 

Mapa dla Skradin

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.