Krvavica

Krvavica

date_range

No reviews yet

Chociaż jest tylko małą wioską w regionie czarteru jachtów Baska Voda, Krwawica w niezwykle udany sposób łączy ze sobą krajobraz porośniętych lasem gór, krystalicznie czystą błękitną wodę i kamieniste białe plaże.

Informacje ogólne
 
Ta część wybrzeża Chorwacji znana jest czarterującym jachty turystom jako Makarska Riwiera i jest jedną z najmniej naruszonych działalnością człowieka części Adriatyku oraz w najmniejszym stopniu dotkniętą zjawiskiem turystyki masowej.
 
Małe miasteczko stało się znacznie bardziej znane z chwilą kiedy udało się przekonać inwestorów do budowy mariny która zapewnia miejsce dla 250 jachtów i która stała się centralnym punktem postoju dla wielu grup turystycznych, które odwiedzają te strony.
 
Podróż i dojazd
 
Dzięki bliskości miasta Split (mniej niż 60 km samochodem) turyści najczęściej podróżują do Krwawicy najpierw samolotem do międzynarodowego lotniska Split, a następnie samochodem aby przebyć godzinną drogę z lotniska do miasteczka.
 
Oczywiście można też pokonać całą drogę samochodem, ponieważ Chorwacja została niedawno wybrana jednym z najbardziej przyjaznych dla kierowców państw Europy. Główną drogą w tej części kraju jest E65, której dodatkową zaletą jest to, że na długich odcinkach przebiega wzdłuż wybrzeża, co zapewnia czarterującym jachty turystom wspaniale widoki. Istnieją również polaczenia autobusowe do dwóch największych miast na północy i na południu – Dubrownik i Split, chociaż nie ma bezpośredniego połączenia autobusami największych linii kraju.
 
Jest też kilka połączeń promowych które łączą sąsiednią Baską Vodę z położoną niedaleko wyspą Brac, jednak oprócz tego większość gości przybywających tutaj drogą morską wybiera podróż własnym lub czarterowanym jachtem.
 
Przed i po żegludze
 
Zgodnie z danymi spisu ludności z 2002 roku, miasteczko liczy 862 mieszkańców, liczba która stopniowo ale znacznie wzrasta począwszy od kwietnia każdego roku. Nie ma tu praktycznie żadnych atrakcji ponieważ jest to wioska, która niczym prawie nie różni się od tak wielu innych w całej Europie, pozbawionych jakichkolwiek zabytków architektury, ponieważ głównym zajęciem jest tutaj rolnictwo. Oprócz kilku średniowiecznych nagrobków, którym przypisywane są mistyczne właściwości, nie ma tu wiele do oglądania.
 
Jednak w okolicy znajduje się kilka ciekawych miejsc, takich jak Babin zub, czyli klif, który swoim dziwnym kształtem przypomina ząb wiedźmy. Również miejscowa plaża, która rozciąga się w stronę Baskiej Vody, jest ulubionym miejscem wszystkich miłośników opalania na ciepłym żwirku nad Adriatykiem.
 
Najbliżej położonym miastem jest Makarska, tylko 10 minut drogi samochodem, gdzie załogi jachtów czarterowych mogą liczyć na odpowiednie miejsca noclegowe w hotelu lub po prostu wybrać się na niewielkie zakupy. W Krwawicy jest tylko sklep spożywczy, informacja turystyczna, trzy restauracje, dwie kawiarnie, hala  do gry w kręgle, klub płetwonurków, oraz najpopularniejsze w całej wiosce miejsce, czyli promenada.
 
Wydarzenia i imprezy
 
Niewątpliwie większość odwiedzających te strony wczasowiczów przybywa tutaj ze względu na ich krajobrazy, odosobnienie i ciszę. Jest to idealne miejsce na odpoczynek i dla ukojenia nerwów. Jedyny dźwięk, który przerywa cisze, to odgłos uderzających o brzeg morza fal, głośne krzyki mew i cykanie cykad po zachodzie słońca.
 
Możecie tutaj opalać się, żeglować, uprawiać nornic walking i wspinaczkę górską na zboczach sąsiedniej góry Biokovo oraz uprawiać inne sporty, miedzy innymi grac w piłkę nożną, w tenisa czy w kręgle, jeździć konno lub na rowerze. 
 

Mapa dla Krvavica

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.