Dubrovnik

Dubrovnik

date_range

Excess 12
€ 3390
Excess 12 Silver Kiss

Dubrovnik

Jacht żaglowyBez skipera2022
4Kabiny 8Koje 4Toalety 11,73 mDługość
Lagoon 450
€ 5640
Lagoon 450 Orlando

Dubrovnik

Jacht żaglowyBez skipera2016
4Kabiny 8 + 2Koje 4Toalety 13,96 mDługość
Lagoon 39
€ 3300
Lagoon 39 Bakus

Dubrovnik

Jacht żaglowyBez skipera2016
4Kabiny 8Koje 2Toalety 11,74 mDługość
Oceanis 45
€ 2170
Oceanis 45 FRESH EMOTION

Dubrovnik

Jacht żaglowyBez skipera2015
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 13,85 mDługość
Lagoon 50
€ 9670
Lagoon 50 Princess Claire

Dubrovnik

Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2019
6Kabiny 12 + 1Koje 4Toalety 14,76 mDługość
Jeanneau 53
€ 2940
Jeanneau 53 Žan

Dubrovnik

Jacht żaglowyBez skipera2011
5Kabiny 10 + 2Koje 3Toalety 16,06 mDługość
Oceanis 38.1
€ 1668
Oceanis 38.1

Dubrovnik

Jacht żaglowyBez skipera2017
3Kabiny 6Koje 1Toalety 11,5 mDługość
Sun Odyssey 440
€ 2265
Sun Odyssey 440 Sigma Kiss

Dubrovnik

Jacht żaglowyBez skipera2018
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 13 mDługość
Sun Odyssey 440
€ 2265
Sun Odyssey 440 Tethys

Dubrovnik

Jacht żaglowyBez skipera2019
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 13 mDługość
Sun Odyssey 349
€ 1500
Sun Odyssey 349 Estrella

Dubrovnik

Jacht żaglowyBez skipera2021
3Kabiny 6Koje 1Toalety 10,34 mDługość
Sun Odyssey 419
€ 2085
Sun Odyssey 419 Euros

Dubrovnik

Jacht żaglowyBez skipera2019
3Kabiny 6Koje 1Toalety 12,76 mDługość
Sun Odyssey 419
€ 2085
Sun Odyssey 419 Kiss Kiss

Dubrovnik

Jacht żaglowyBez skipera2018
3Kabiny 6Koje 1Toalety 12,76 mDługość

No reviews yet

GoodDubrovnik
24.50 / 5
Good

2 reviews dla Dubrovnik
Najnowszy przez "Hannes" na 05 Oct 2019
Zalecenia
  • : - 4.20
    "Чистейшее море и красивые виды"
  • : - 4.85
    "Отличные пейзажи, очень хорошая кухня, располагающие люди! Много интересных мест на островах, особенно интересны острова Млежет, Ластово."

Nie bez powodu Dubrownik jest nazywany „miastem, które wyłoniło się z morza”. Wysokie mury miejskie są nie tylko ochroną przed sztormami, ale również idealnym miejscem na spacery wokół starego miasta na wysokości 25 metrów.

Informacje ogólne

Dubrownik jest znany wielu turystom, którzy regularnie czarterują jachty, jako jedno z najważniejszych miast i resortów turystycznych nie tylko na Adriatyku, ale w całym obszarze Morza Śródziemnego, dlatego często jest nazywany „perłą Adriatyku”.

Miasto, które w starożytności znane było jako Ragusa, powstało w VII wieku w tym samym miejscu, gdzie wznosi się do dzisiaj, na odcinku wybrzeża Dalmacji, który jest położoną najdalej na południe częścią kraju i od początku było portem morskim. Z czasem stało się również ośrodkiem kulturalnym i dzisiaj jest dumą Chorwacji, jej najlepszym resortem i od kilku stuleci również miejscem, gdzie wypoczywają osobistości i sławni ludzie.

Podróż i dojazd

Najlepszą drogą, aby dostać się do Dubrownika jest podróż samolotem do tutejszego lotniska, które jest oddalone o 20 km od miasta. Dubrownik ma połączenia z innymi miastami w Chorwacji oraz z miastami innych krajów Europy, takimi jak Frankfurt, Wiedeń, Amsterdam i Paryż.

Jeżeli nie chcecie lecieć samolotem, można tu również dojechać autobusem. Niestety nie ma bezpośrednich połączeń kolejowych. Najbliższa stacja kolejowa znajduje się w mieście Split, stamtąd należy przesiąść się do autobusu. Miasto ma również połączenia autobusowe z innymi miastami wzdłuż chorwackiego wybrzeża i wielu turystów wybiera tą formę dojazdu ze względu na nadmorskie widoki.

Z tego samego powodu wielu gości przyjeżdża tu samochodem, droga prowadzi przez urocze małe wioski i jedynym jej minusem jest to, że w miesiącach letnich bywa bardzo zatłoczona, w związku z czym podróż może potrwać dłużej, niż planowaliście.

Dojazd drogą morską zapewniają liczne połączenia promowe wzdłuż wybrzeża do Rijeki, z przystankami w Split, Stari Grad i Sobra. Jest to dobry sposób na unikniecie korków, prom jest to jednak najszybszym środkiem lokomocji i podróż może trwać nawet 20 godzin, w zależności od tego, w którym porcie wsiądziecie na prom.

Przed i po żegludze

Dubrownik jest idealnym miejscem dla wszystkich, którzy interesują się kulturą i historią ponieważ są tu dziesiątki miejsc, w których można podziwiać piękną architekturę renesansu. Najczęściej odwiedzane przez turystów miejsca to pałac Sponza, pałac Rektorów, kościół St. Saviour oraz klasztor Franciszkanów. Ciekawym zabytkiem historii miasta są otaczające je mury obronne.

Jest tutaj również wiele muzeów, wśród których każdy turysta może znaleźć coś, co go zainteresuje, począwszy od religii po historię morską oraz etnografię. Muzea te dają możliwość poznania kultury i historii miasta. Typowi dla Dubrownika są również jego rękodzielnicy, którzy wyrabiają wszystko, począwszy od ręcznie robionych obrusów, po tkaniny i chusty. Ci z was, którzy nie boją się eksperymentować i chcą spróbować czegoś nowego, a raczej starego, powinni wybrać się do apteki klasztoru Franciszkanów, która sprzedaje kremy i lekarstwa wykonane zgodnie z tradycyjnymi starodawnymi przepisami. W sklepach Dubrownika na pewno znajdziecie produkty lokalne, które przypadną wam do gustu, na przykład produkowane tutaj wina.

Na starym mieście można również dobrze zjeść. Nie ma zbyt wielu potraw lokalnych, podawana jest kuchnia dalmatyńska, która jest smaczna i ogólnie znana. W skład jej potraw wchodzą świeże składniki, często pochodzące z morza. Jedynym minusem są ceny, z reguły nieco wyższe niż w innych miastach Chorwacji.

Po północy oblicze miasta zmienia się i podczas gdy jedni udają się na odpoczynek, inni, spragnieni wrażeń i rozrywek, wybierają się do miasta w poszukiwaniu odpowiednich lokali. Wielu młodych ludzi spaceruje po promenadach Stradun i Lapad. Najlepsze kluby to te schowane w małych, bocznych uliczkach. Wystarczy iść za odgłosem muzyki, bardzo szybko znajdziecie w ten sposób miejsca, gdzie odbywają się najlepsze imprezy.

Wydarzenia i imprezy

W lecie w Dubrowniku wiele się dzieje i to nie tylko ze względu na duży ruch turystyczny, ale również dlatego, że ma wtedy miejsce wiele różnych imprez. Letni Festiwal w Dubrowniku organizowany jest od roku 1949, odbywają się wtedy uliczne spektakle teatralne, koncerty oraz imprezy pod gołym niebem na wszystkich większych placach w mieście. W maju odbywa się Festiwal Filmowy, a w sierpniu Le Petit Festival du Theatre. Karnawał obchodzony jest w lutym, a Festiwal muzyki kameralnej Julian Rachlin oraz ulubione przez czarterujących jachty turystów regaty – na początku listopada.
 

Powiązane artykuły

Południowy Adriatyk – żegluga wzdłuż wybrzeży Dalmacji – Nienaruszone środowisko naturalne i słynne średniowieczne miasta

Południowy Adriatyk – żegluga wzdłuż wybrzeży Dalmacji – Nienaruszone środowisko naturalne i słynne średniowieczne miasta

Cieszcie się żeglugą wzdłuż wybrzeży Dalmacji, po najlepszych wodach północnej części Morza Śródziemnego, z jej idealną pogodą i skarbami kultury takimi jak miasto Dubrownik i „perła Adriatyku” Riwiera Makarska.

Mapa dla Dubrovnik

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.