Biograd

Biograd

date_range

Antares 11 Fly
€ 2680
Antares 11 Fly Solis

Biograd

Jacht motorowyBez skipera2022
2Kabiny 4Koje 1Toalety 11,6 mDługość
Bali Catspace
€ 2928
Bali Catspace

Biograd

Jacht żaglowyBez skipera2022
4Kabiny 8Koje 4Toalety 12,33 mDługość
Greenline 33
€ 1795
Greenline 33

Biograd

Jacht motorowyBez skipera2023
1Kabiny 2 + 3Koje 1Toalety 9,99 mDługość
Greenline 33
€ 1795
Greenline 33 Fields of Gold

Biograd

Jacht motorowyBez skipera2021
1Kabiny 2 + 3Koje 1Toalety 9,99 mDługość
Antares 9 OB
€ 1650
Antares 9 OB Freeya

Biograd

Jacht motorowyBez skipera2022
2Kabiny 4 + 2Koje 1Toalety 9 mDługość
Bavaria Cruiser 33
€ 1000
Bavaria Cruiser 33 Karlo

Biograd

Jacht żaglowyBez skipera2014
2Kabiny 4 + 2Koje 1Toalety 10,45 mDługość
Greenline 39
€ 2950
Greenline 39 Blandona

Biograd

Jacht motorowyBez skipera2023
2Kabiny 4Koje 1Toalety 11,99 mDługość
Lagoon 46
€ 4710
Lagoon 46 D.Bobo

Biograd

Jacht żaglowyBez skipera2021
4Kabiny 8 + 4Koje 4Toalety 13,99 mDługość
Bavaria Cruiser 41
€ 1540
Bavaria Cruiser 41 Hemonaty

Biograd

Jacht żaglowyBez skipera2019
3Kabiny 6Koje 2Toalety 12,35 mDługość
Hanse 460
€ 2230
Hanse 460 Jameson

Biograd

Jacht żaglowyBez skipera2022
5Kabiny 10Koje 3Toalety 14,6 mDługość
thumb_up 4,53 / 5
Bavaria Cruiser 37
€ 1155
Bavaria Cruiser 37 Rea

Biograd

Jacht żaglowyBez skipera2016
3Kabiny 6Koje 1Toalety 11,3 mDługość
Elan 350
€ 1460
Elan 350 Sierra

Biograd

Jacht żaglowyBez skipera2012
3Kabiny 6 + 2Koje 1Toalety 10,6 mDługość
thumb_up 3,67 / 5

No reviews yet

GoodBiograd
44.13 / 5
Good

4 reviews dla Biograd
Najnowszy przez "Kristof " na 22 Jul 2023
Zalecenia
 • 3.68
  "Tolle Inseln mit vielen Ankerbuchten"
 • 3.58
  "Einmaliges Segelrevier"
 • 4.25
  "unzählige Insel"
 • 4.96
  "Alles is even prachtig"
 • 4.21
  "Freundliche Menschen, angenehmens Flair."
 • 4.32
  "Sehr viele Möglichkeiten, tolle Buchten"
 • 4.33
  "abwechslungsreiche Törns machbar"
 • 4.39
  "sehr viele Törnmöglichkeiten, viele Notziele, ausreichend Häfen und Buchten"
 • 2.92
  "Versorgung, Provoantisierung vor Ort"

Specyficzny urok tego nadmorskiego miasteczka w Chorwacji jest dobrze znany wśród żeglarzy. Oprócz pierwszorzędnej mariny Kornati, są tutaj ciekawe miejsca do zwiedzenia oraz dobre restauracje w kameralnym centrum miasta.

Informacje ogólne

Biograd, miasto o długich tradycjach turystycznych leżące na wybrzeżu Adriatyku, był kiedyś stolicą średniowiecznego królestwa Chorwacji. Jego nazwa oznacza dosłownie „białe miasto” i leży on na małym półwyspie. Naprzeciwko znajdują się wyspy Planac i Sveta Katarina.

Kiedyś było to miasto chorwackich królów, dzisiaj jest miejscem czarteru jachtów, gdzie w licznych marinach gromadzą się turyści. Otaczają je parki narodowe oraz atrakcje kulturalne i rozrywkowe, ponadto istnieje tu długa tradycja przyjmowania zagranicznych gości.

Podróż i dojazd

Chociaż nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego z Biogradem, samolotem można dolecieć do sąsiednich portów Zadar, Split, Rijeka czy Zagrzeb. Zadar leży najbliżej, bo tylko 30 km stąd, i można się tu dostać tanimi liniami lotniczymi z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Szwecji.

Jeżeli chodzi o dojazd drogą lądową, Biograd jest częścią rozbudowanego systemu komunikacji, który łączy go z innymi chorwackimi miastami i resztą Europy poprzez linie autobusowe i pociągi. Dla czarterujących jachty turystów dobrym połączeniem mogą okazać się autobusy z różnych miast Szwajcarii, Francji, Niemiec i Słowacji. Sieć kolejowa jest jeszcze bardziej rozbudowana, istnieją połączenia z Włochami, Grecją, Austrią, Serbią i Montenegro.
Biograd jest połączony z resztą Adriatyku promami. Wiele statków wypływa stąd w kierunku innych ośrodków czarteru jachtów, takich jak Split czy Zadar.

Przed i po żegludze

Dumą Biogradu jest jedenastowieczna bazylika Świętego Jana, jedyny zabytek, który przetrwał zniszczenie miasta przez Republikę Wenecji. Warto wybrać się do muzeum historycznego położonego nad brzegiem morza aby oglądać starożytne łodzie. Miłośnikom zwierząt na pewno spodoba się terrarium, gdzie trzymane są egzotyczne gatunki gadów i ryb.

Okolice sąsiadujące z Biogradem również warte są odwiedzenia. Niedaleko znajduje się park narodowy na archipelagu Kornaty, park narodowy Krka oraz Velebit Paklenica. Można się do nich wybrać wykupując wycieczkę u jednego z przewoźników w Biogradzie.

Tak samo jak zabytki, również większość restauracji znajduje się nad wodą. Można tutaj spróbować kuchni dalmatyńskiej, która jest bogata w smaki pochodzące z morza, coś, co powinno się spodobać turystom, którzy czarterują tu jachty. Podawane tu dania są proste i smaczne i mają w sobie cos z kuchni kontynentalnej oraz śródziemnomorskiej, dlatego też w mieście są liczne pizzerie.

Stare miasto i nadmorska promenada to również miejsca, gdzie warto zostać po zmroku. Tutaj znajduje się większość barów i klubów, które po zachodzie słońca otwierają swoje drzwi dla czarterujących jachty turystów. Jest tu coś dla każdego, od spokojnych barów po głośne, otwarte do samego rana dyskoteki.

Wydarzenia i imprezy

Tradycje morskie są tutaj bardzo silne i stanowią część życia miejscowych. Tutejsze mariny są znane z organizowanych w nich regat i pokazów jachtów, jak te które odbywają się w październiku i przyciągają do tutejszych brzegów znane nazwiska branży jachtowej.
 

Tygodniowy rejsowy plan podróży z Biograd, Chorwacja

Dzień 1: Biograd do Sali (Dugi Otok)

Rozpocznij swoją żeglarską przygodę w sobotni wieczór z tętniącego życiem portu w Biograd. Wypłyń do Sali, urokliwego miasteczka na wyspie Dugi Otok, oddalonego o około 20 mil morskich. Podczas żeglugi po krystalicznie czystych wodach Adriatyku, zachwyć się zapierającymi dech w piersiach widokami chorwackiego wybrzeża. Po przybyciu, zacumuj swój jacht w dobrze wyposażonym porcie Sali i poczęstuj się lokalnymi przysmakami w przytulnej nadmorskiej restauracji.

Dzień 2: Sali do Žut (Wyspy Kornati)

Opuszczając Sali, wyrusz w 15-milową morską podróż na malowniczą wyspę Žut, będącą częścią oszałamiającego archipelagu Kornati. W drodze zacumuj na ustronnej plaży Lojena, idealnym miejscu do nurkowania z rurką i opalania się na miękkim białym piasku. Po przybyciu na Žut, znajdź spokojne miejsce do zakotwiczenia w jednej z licznych zatok i rozkoszuj się pięknem tego dziewiczego raju, kąpiąc się w krystalicznie czystych wodach.

Dzień 3: Žut do Skradin (Rzeka Krka)

Wypłyń z Žut i kieruj się na wschód do Skradin, oddalonego o około 30 mil morskich. Po drodze zatrzymaj się na urokliwej wyspie Murter, gdzie możesz zwiedzić urocze miasteczko Betina i podziwiać jego tradycyjne drewniane łodzie. Następnie kontynuuj do Skradin, ukrytego klejnotu u wejścia do Parku Narodowego Krka. Zacumuj swój jacht w marinie Skradin i przygotuj się na zachwyt nad oszałamiającymi wodospadami i bogatą różnorodnością biologiczną parku.

Dzień 4: Skradin do Primošten

Wypłyń ze Skradin i popłyń na południe do malowniczego miasteczka Primošten, oddalonego o około 23 mile morskie. W drodze zacumuj w Kanale Świętego Antoniego, pięknym miejscu do podziwiania panoramicznych widoków na zabytkowy krajobraz Šibenika. Po przybyciu do Primošten zacumość swój jacht w dobrze chronionej marinie. Przechadzaj się wąskimi uliczkami miasteczka, podziwiając urokliwe kamienne domy i zachwycający zachód słońca nad Morzem Adriatyckim.

Dzień 5: Primošten do Trogir

Opuszczając Primošten, popłyń na północny zachód do Trogiru, miejsca wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, oddalonego o około 17 mil morskich. W drodze zrób przerwę w cudownej Lagunie Błękitnej, turkusowym raju idealnym do pływania, nurkowania z rurką i opalania się. Po przybyciu do Trogiru, zacumuj swój jacht w tętniącej życiem marinie i odkryj średniowieczne uliczki miasta, bogate w historię i imponującą architekturę.

Dzień 6: Trogir do Stari Grad (Wyspa Hvar)

Wypłyń z Trogiru i popłyń w kierunku Stari Grad na wyspie Hvar, oddalonej o około 27 mil morskich. Po drodze zatrzymaj się na urokliwej wyspie Solta i zanurz się w krystalicznie czystych wodach jednej z licznych zatok. Po przybyciu do Stari Grad zacumuj swój jacht w historycznym porcie. Przemierzaj starodawne uliczki miasteczka, odkrywając bogate dziedzictwo kulturowe i lokalne kulinaria.

Dzień 7: Stari Grad do Biograd

W ostatnim dniu swojej żeglarskiej przygody, wypłyń ze Stari Grad i udaj się z powrotem do Biogradu, pokonując dystans około 50 mil morskich. Zanim wrócisz do punktu wyjścia, zwiedź malowniczą wyspę Pašman, gdzie możesz spędzić ostatnie chwile na pływaniu i opalaniu się w idyllicznym otoczeniu.

Dotrzyj z powrotem do Biogradu w piątkowy wieczór, gotów oddać jacht w bazie. W chwili opuszczania jachtu, pożegnaj się z załogą, zabierając ze sobą niezapomniane wspomnienia z chorwackiego rejsu.

Tabela Podsumowująca

DzieńZDoDystans (mile morskie)
1BiogradSali (Dugi Otok)20
2SaliŽut (Wyspy Kornati)15
3ŽutSkradin (Rzeka Krka)30
4SkradinPrimošten23
5PrimoštenTrogir17
6TrogirStari Grad (Wyspa Hvar)27
7Stari GradBiograd50


 

Powiązane artykuły

Archipelag Kornaty – Żegluga po spokojnych wodach

Archipelag Kornaty – Żegluga po spokojnych wodach

Archipelag Kornaty jest rajem na ziemi składającym się ze 147 wysp różnych rozmiarów i kształtów. Niekończące się zatoki, kryształowa woda i miejsca do postoju jachtów pozwalają mile spędzić czas w nieskazitelnie czystym otoczeniu. Jest to jeden z piękniejszych regionów Adriatyku.

Mapa dla Biograd

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.