Polishkeyboard_arrow_down
 • English
 • French
 • German
 • Italian
 • Russian
 • Spanish
Chorwacja

Czarter Jachtów Chorwacja

czarter łodzi w Chorwacji i doświadczenie niezrównane wakacje żeglarskie w fantastycznej przyrodzie
date_range

Odkryj 22 porty - wypożyczenie łodzi Chorwacja

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Split
Split
155 jachty
€ 1021
Biograd
Biograd
88 jachty
€ 698
Sibenik
Sibenik
88 jachty
€ 1065
Marina Kastela
Marina Kastela
83 jachty
€ 1005
Pula
Pula
71 jachty
€ 456
Rogoznica
Rogoznica
64 jachty
€ 888
Krk / Punat
Krk / Punat
63 jachty
€ 580
Dubrovnik
Dubrovnik
59 jachty
€ 914
Zadar
Zadar
53 jachty
€ 590
Sukosan
Sukosan
48 jachty
€ 428
Trogir
Trogir
44 jachty
€ 772
Primosten / Marina Kremik
Primosten / Marina Kremik
41 jachty
€ 1170
Vodice
Vodice
31 jachty
€ 850
Murter
Murter
26 jachty
€ 1710
Mali Losinj
Mali Losinj
26 jachty
€ 723
Solta / Rogac (Split)
Solta / Rogac (Split)
20 jachty
€ 810
Primosten
Primosten
13 jachty
€ 800
Krvavica
Krvavica
11 jachty
€ 790
Seget Donji (Trogir)
Seget Donji (Trogir)
10 jachty
€ 2150
Ugljan / Kukljica
Ugljan / Kukljica
4 jachty
€ 1659
Grebastica
Grebastica
2 jachty
€ 1030
Podstrana (Split)
Podstrana (Split)
1 Jacht
€ 46550

Dzięki nieprzebranej ilości wysp – jest ich ponad 1000, dzięki przepięknym, romantycznym zatokom, klifowym skałom, śródziemnomorskim krajobrazom i pozostałościom starożytnej kultury, Chorwacja jest rajem nie tylko dla żeglarzy jachtów czarterowych. Duże znaczenie ma tez znaczna ilość nowoczesnych portów jachtowych. Kto raz przyjeżdża do Chorwacji, zazwyczaj tutaj wraca

Czarter Jachtow Chorwacja - Informacje ogólne

Chorwacja zajmuje obszar pomiędzy Niziną Panońską, górami Bałkany i Morzem Śródziemnym, a dokładniej Morzem Adriatyckim. Dzięki takiemu położeniu Chorwacja dzieli się na cześć nizinną, górska, oraz wybrzeże, z których każda stanowi atrakcję dla turystów.

Chorwacja posiada ogromny potencjał turystyczny i już w XIX wieku uważana była za jeden z najpopularniejszych celów podróży wakacyjnych. Jednak długotrwała, związana z rozpadem komunistycznej Jugosławii wojna, która miała miejsce na początku lat dziewięćdziesiątych, niekorzystnie wpłynęła na rozwój turystyki w całym regionie. Obecnie Chorwacja znów przekształcać się w jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do czarterowania jachtów wzdłuż wybrzeży Adriatyku.

Chorwackie wybrzeże Dalmacji jest podzielone na kilka podregionów i jest znane jako siedlisko słonecznego klimatu o ciepłych wodach. Obszar ten był zamieszkiwany już od czasów prehistorycznych (świadectwem czego są liczne pozostałości i ruiny z tamtego okresu) i, jak przystało na region Morza Śródziemnego, znany jest z gajów oliwkowych, winnic i wiosek rybackich.

Do najbardziej popularnych celów podróży żeglarzy jachtów czarterowych należą Zadar, Szybenik, Split oraz Dubrownik, ale są to jedynie te największe miasta – wybrzeże Dalmacji to znacznie więcej miejscowości które są co prawda mniejsze, ale za to idealne dla tych, którzy szukają spokoju i bardziej relaksującej atmosfery. Są to miedzy innymi: Biograd, Cres, Primosten, Pula, Rovinj, Sukosan czy Trogir – miasta o tradycjach turystycznych, z których część do dzisiaj zachowuje swoje dawne oblicze architektoniczne, stanowiące o ich atrakcyjności dla wielu turystów i żeglarzy.

Prawo i porządek publiczny

Rosnąca od lat siedemdziesiątych liczba jachtów oraz dziesiątki tysięcy zagranicznych żeglarzy przybywających do chorwackich portów  jest świadectwem popularności tego regionu. Dlatego też Chorwaci wprowadzili na swoich wodach pewne zasady. Żeglarzy pływających własnymi jachtami, oprócz obowiązkowego check-in u kapitana portu obowiązuje również winieta, która otrzymywana jest bez opłaty.

Winieta jest ważna przez rok, na jej koszt składa się oplata nawigacyjna, oplata latarni morskich oraz opłata administracyjna (przytaczamy te dane po to, abyście wiedzieli, co dzieje się z waszymi pieniędzmi). Cena winiety obniża się, jeżeli odwiedzacie Chorwację regularnie w ciągu kilku kolejnych lat.

Jak zwykle, skiper jest zobowiązany posiadać dokumenty świadczące o jego doświadczeniu żeglarskim i mieć je przy sobie podczas całego rejsu. Musi ono być zgodne z rodzajem używanego jachtu, w innym wypadku traci ono ważność. Żegluga bez pozwolenia jest wykroczeniem karnym, nie mówiąc już o tym, ze powoduje unieważnienie posiadanego ubezpieczenia.

Dla osób nie posiadających pozwolenia istnieje możliwość otrzymania takiego pozwolenia, które jest wystawiane przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej lub portowe jednostki administracyjne. Pozwala to na żeglugę każdą łodzią poniżej 12 metrów oraz porozumiewanie się przez radio morskie. Według miejscowych przepisów, jeżeli na pokładzie znajduje się takie radio, jeden z członków załogi zobowiązany jest posiadać autoryzacje do jego obsługi.

Zanim jednak zajmiemy sie ta papierkową robotą, jest jeszcze kwestia wjazdu na teren kraju oraz wynikające z tego formalności. Na szczęście od obywateli Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii oraz Japonii nie jest wymagana wiza na okres pobytu nie dłuższy niż 3 miesiące, należy mieć przy sobie tylko ważny paszport i bilet powrotny.
 

VeryGoodChorwacja
3464.67 / 5
Very Good

346 reviews dla Chorwacja
Najnowszy przez "Alois" na 29 Sep 2018
Zalecenia
 • : - 4.87
  "From the very first enquiry email which was answered so promptly (on a Sunday night I think!), all c..."
  Czytaj więcej
 • : - 4.33
  "freundlich und HilfsbereitEine Bitte:In Biograd werden lt. Ihrer HP jeweils eine SO26 und eine SunFa..."
  Czytaj więcej

Mapa dla Chorwacja

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.