Chorwacja

Czarter Jachtów Chorwacja

czarter łodzi w Chorwacji i doświadczenie niezrównane wakacje żeglarskie w fantastycznej przyrodzie
date_range

Odkryj 20 porty - wypożyczenie łodzi Chorwacja

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Chorwacja HR HR
Split
Split
171 jachty
€ 460
Marina Kastela
Marina Kastela
100 jachty
€ 953
Biograd
Biograd
91 jachty
€ 624
Sibenik
Sibenik
90 jachty
€ 1362
Murter
Murter
74 jachty
€ 1000
Krk / Punat
Krk / Punat
68 jachty
€ 580
Pula
Pula
66 jachty
€ 1050
Rogoznica
Rogoznica
59 jachty
€ 978
Sukosan
Sukosan
50 jachty
€ 428
Zadar
Zadar
48 jachty
€ 700
Dubrovnik
Dubrovnik
47 jachty
€ 893
Trogir
Trogir
45 jachty
€ 755
Primosten / Marina Kremik
Primosten / Marina Kremik
43 jachty
€ 972
Mali Losinj
Mali Losinj
24 jachty
€ 723
Solta / Rogac (Split)
Solta / Rogac (Split)
20 jachty
€ 911
Primosten
Primosten
13 jachty
€ 970
Seget Donji (Trogir)
Seget Donji (Trogir)
4 jachty
€ 3830
Ugljan / Kukljica
Ugljan / Kukljica
4 jachty
€ 1659
Grebastica
Grebastica
2 jachty
€ 1030
Podstrana (Split)
Podstrana (Split)
1 Jacht
€ 46550

Dzięki nieprzebranej ilości wysp – jest ich ponad 1000, dzięki przepięknym, romantycznym zatokom, klifowym skałom, śródziemnomorskim krajobrazom i pozostałościom starożytnej kultury, Chorwacja jest rajem nie tylko dla żeglarzy jachtów czarterowych. Duże znaczenie ma tez znaczna ilość nowoczesnych portów jachtowych. Kto raz przyjeżdża do Chorwacji, zazwyczaj tutaj wraca

Czarter Jachtow Chorwacja - Informacje ogólne

Chorwacja zajmuje obszar pomiędzy Niziną Panońską, górami Bałkany i Morzem Śródziemnym, a dokładniej Morzem Adriatyckim. Dzięki takiemu położeniu Chorwacja dzieli się na cześć nizinną, górska, oraz wybrzeże, z których każda stanowi atrakcję dla turystów.

Chorwacja posiada ogromny potencjał turystyczny i już w XIX wieku uważana była za jeden z najpopularniejszych celów podróży wakacyjnych. Jednak długotrwała, związana z rozpadem komunistycznej Jugosławii wojna, która miała miejsce na początku lat dziewięćdziesiątych, niekorzystnie wpłynęła na rozwój turystyki w całym regionie. Obecnie Chorwacja znów przekształcać się w jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do czarterowania jachtów wzdłuż wybrzeży Adriatyku.

Chorwackie wybrzeże Dalmacji jest podzielone na kilka podregionów i jest znane jako siedlisko słonecznego klimatu o ciepłych wodach. Obszar ten był zamieszkiwany już od czasów prehistorycznych (świadectwem czego są liczne pozostałości i ruiny z tamtego okresu) i, jak przystało na region Morza Śródziemnego, znany jest z gajów oliwkowych, winnic i wiosek rybackich.

Do najbardziej popularnych celów podróży żeglarzy jachtów czarterowych należą Zadar, Szybenik, Split oraz Dubrownik, ale są to jedynie te największe miasta – wybrzeże Dalmacji to znacznie więcej miejscowości które są co prawda mniejsze, ale za to idealne dla tych, którzy szukają spokoju i bardziej relaksującej atmosfery. Są to miedzy innymi: Biograd, Cres, Primosten, Pula, Rovinj, Sukosan czy Trogir – miasta o tradycjach turystycznych, z których część do dzisiaj zachowuje swoje dawne oblicze architektoniczne, stanowiące o ich atrakcyjności dla wielu turystów i żeglarzy.

Prawo i porządek publiczny

Rosnąca od lat siedemdziesiątych liczba jachtów oraz dziesiątki tysięcy zagranicznych żeglarzy przybywających do chorwackich portów  jest świadectwem popularności tego regionu. Dlatego też Chorwaci wprowadzili na swoich wodach pewne zasady. Żeglarzy pływających własnymi jachtami, oprócz obowiązkowego check-in u kapitana portu obowiązuje również winieta, która otrzymywana jest bez opłaty.

Winieta jest ważna przez rok, na jej koszt składa się oplata nawigacyjna, oplata latarni morskich oraz opłata administracyjna (przytaczamy te dane po to, abyście wiedzieli, co dzieje się z waszymi pieniędzmi). Cena winiety obniża się, jeżeli odwiedzacie Chorwację regularnie w ciągu kilku kolejnych lat.

Jak zwykle, skiper jest zobowiązany posiadać dokumenty świadczące o jego doświadczeniu żeglarskim i mieć je przy sobie podczas całego rejsu. Musi ono być zgodne z rodzajem używanego jachtu, w innym wypadku traci ono ważność. Żegluga bez pozwolenia jest wykroczeniem karnym, nie mówiąc już o tym, ze powoduje unieważnienie posiadanego ubezpieczenia.

Dla osób nie posiadających pozwolenia istnieje możliwość otrzymania takiego pozwolenia, które jest wystawiane przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej lub portowe jednostki administracyjne. Pozwala to na żeglugę każdą łodzią poniżej 12 metrów oraz porozumiewanie się przez radio morskie. Według miejscowych przepisów, jeżeli na pokładzie znajduje się takie radio, jeden z członków załogi zobowiązany jest posiadać autoryzacje do jego obsługi.

Zanim jednak zajmiemy sie ta papierkową robotą, jest jeszcze kwestia wjazdu na teren kraju oraz wynikające z tego formalności. Na szczęście od obywateli Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii oraz Japonii nie jest wymagana wiza na okres pobytu nie dłuższy niż 3 miesiące, należy mieć przy sobie tylko ważny paszport i bilet powrotny.
 

VeryGoodChorwacja
2764.68 / 5
Very Good

276 reviews dla Chorwacja
Najnowszy przez "Peter" na 03 Aug 2019
Zalecenia
  • : - 4.87
    "From the very first enquiry email which was answered so promptly (on a Sunday night I think!), all c..."
    Czytaj więcej
  • : - 4.33
    "freundlich und HilfsbereitEine Bitte:In Biograd werden lt. Ihrer HP jeweils eine SO26 und eine SunFa..."
    Czytaj więcej

Mapa dla Chorwacja

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.