Chorwacja

Czarter Jachtów Chorwacja

Wynajem łodzi w Chorwacja z 280,00 € - Porównaj 733 żaglówki i jachty motorowe. 32 recenzje klientów z ocenami 'DOBRE' i 'BARDZO DOBRE' (4,64/5).
date_range

Odkryj 20 porty - wypożyczenie łodzi Chorwacja

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Chorwacja HR HR
Split
Split
114 jachty
€ 1035
Pula
Pula
91 jachty
€ 380
Sibenik
Sibenik
77 jachty
€ 1390
Murter
Murter
65 jachty
€ 280
Krk / Punat
Krk / Punat
65 jachty
€ 580
Biograd
Biograd
54 jachty
€ 677
Zadar
Zadar
49 jachty
€ 300
Rogoznica
Rogoznica
41 jachty
€ 999
Trogir
Trogir
28 jachty
€ 1356
Sukosan
Sukosan
28 jachty
€ 428
Dubrovnik
Dubrovnik
25 jachty
€ 1085
Primosten / Marina Kremik
Primosten / Marina Kremik
23 jachty
€ 339
Marina Kastela
Marina Kastela
20 jachty
€ 1050
Mali Losinj
Mali Losinj
16 jachty
€ 723
Pirovac
Pirovac
13 jachty
€ 760
Primosten
Primosten
11 jachty
€ 1020
Seget Donji (Trogir)
Seget Donji (Trogir)
6 jachty
€ 1445
Ugljan / Kukljica
Ugljan / Kukljica
4 jachty
€ 1659
Grebastica
Grebastica
2 jachty
€ 1030
Baska Voda
Baska Voda
1 Jacht
€ 1750

Dzięki nieprzebranej ilości wysp – jest ich ponad 1000, dzięki przepięknym, romantycznym zatokom, klifowym skałom, śródziemnomorskim krajobrazom i pozostałościom starożytnej kultury, Chorwacja jest rajem nie tylko dla żeglarzy jachtów czarterowych. Duże znaczenie ma tez znaczna ilość nowoczesnych portów jachtowych. Kto raz przyjeżdża do Chorwacji, zazwyczaj tutaj wraca

Dlaczego Chorwacja jest tak popularna na żeglarskie wakacje?

Przede wszystkim zadziwiająca przejrzysta woda Adriatyku. Linia brzegowa jest w większości skalista i składa się z żwirowych plaż, więc morze zazwyczaj nie jest zamglone przez zawirowany piasek. Do tego dochodzi piękna wenecka architektura, która wywodzi się z czasów, gdy Dalmacja i jej porty były przez długi czas pod panowaniem włoskiego państwa miejskiego - głównie między XVI a XVIII wiekiem. Połączenie nieskażonej przyrody z renesansową architekturą czyni tę część Chorwacji tak niezaprzeczalnie atrakcyjną.

Długość chorwackiego wybrzeża Adriatyku wynosi 1.777 km. Od najbardziej wysuniętego na południe do najbardziej wysuniętego na północ punktu ma tylko 526 km w linii prostej, ale jest jednym z najbardziej wciętych wybrzeży w Europie. Oznacza to, że licząc wybrzeże wysp, Chorwacja ma łącznie 5 835 km. Stanowi to zatem trzy czwarte całkowitej linii brzegowej Adriatyku. Znajduje się tu niezliczona ilość zatok i archipelagów z licznymi małymi wyspami. 48 z nich jest stale zamieszkałych, a na pozostałych znajdują się urocze średniowieczne miasta. Dokładnie mówiąc, wzdłuż linii brzegowej znajduje się 718 wysp i wysepek, 289 skał i 78 raf. Dlatego też Chorwacja jest również bardzo trafnie nazywana "krainą tysiąca wysp".

Oprócz tego można tam znaleźć jedne z najnowocześniejszych portów. Flota czarterująca jachty jest bardzo dobrze utrzymana. Możecie oczekiwać wysokiego standardu usług za bardzo niewielkie pieniądze. Możesz wybierać spośród około 3,500 jachtów czarterowych typu bareboat z ponad 300 firm czarterowych. Chorwacja jest największym regionem czarteru jachtów na świecie. Zawsze jest tu bezpieczny port w zasięgu ręki, a klimat jest łagodny. Wiatry są umiarkowane i dlatego idealnie nadają się na rodzinne żeglarskie wakacje. A jeśli czarterujesz jacht w Chorwacji, możesz również rozkoszować się lekką i zdrową lokalną kuchnią, widokiem bujnej, zielonej roślinności na lądzie, czy też niektórymi atrakcjami, takimi jak ogromne wodospady w Parku Narodowym Krka.

Niektóre z najważniejszych postaci na czarter jachtu w Chorwacji:
 • Lokalizacja: Północno-wschodnia część Morza Śródziemnego, na wschodnim wybrzeżu Adriatyku
 • Kapitał: Zagrzeb
 • Długość linii brzegowej: 1,777 km
 • Wybrzeże wraz z wyspami: 5,835 km
 • Największe wyspy: Cres, Krk, Brac, Hvar, Pag, Korcula, Dugi Otok, Mljet, Rab, Vis, Losinj
 • Populacja: ok. 4 225 316 mieszkańców
 • Klimat: Łagodny, śródziemnomorski
 • Kod kraju: +385
 • Główne bazy czarterowe: Pula, Zadar, Sukosan, Biograd, Sibenik, Trogir, Split, Dubrownik
Oprócz wyżej wymienionych powodów, na Chorwackie Wybrzeże stosunkowo łatwo dojechać samochodem lub autokarem z Austrii, Niemiec, Włoch, Węgier, Czech, Polski, Bułgarii i Serbii. To sprawia, że planowanie wakacji na łodzi jest bardziej elastyczne, ponieważ niekoniecznie jest to lot. 
 

Jakie są najczęściej odwiedzane porty i mariny w Chorwacji?

Aby zdobyć doświadczenie żeglarskie, można udać się do następujących głównych miast portowych: Pula, Zadar, Sibenik, Sukosan, Biograd, Sibenik, Trogir lub Dubrownik. Możecie żeglować wzdłuż wybrzeża Dalmacji lub przeskakiwać wokół wysp. Odległość pomiędzy Dubrownikiem na południu a środkowo-dalmatyńskim miastem Zadar wynosi 155 mil morskich.

Marina Sukosan 7 km na południe od Zadaru ma imponujące 1400 miejsc do cumowania i oferuje wiele usług, w tym kilka suchych doków. W Biogradzie przestronna marina Kornati w Północnej Dalmacji znajduje się 750 miejsc do cumowania, a marina Mandalina w Szibeniku, na przykład, ma miejsce dla 350 jachtów o długości do 100 metrów.

Jeśli wybierzecie się do Splitu, do wyboru są trzy mariny. Marina ACI Split, położona na południowy zachód od historycznego centrum, dysponuje 364 miejscami postojowymi dla jachtów o długości do 80 metrów. Mariana Lav znajduje się w luksusowym kompleksie hotelowym 8 km na południowy wschód od centrum miasta i mieści 74 jachty o długości do 40 metrów. Marina Kastela, oddalona o 7 km od lotniska, dysponuje 400 miejscami do cumowania jachtów o długości do 100 metrów.

Mnogość wysp sprawia, że masz pełną rękę do wyboru miejsca, w którym możesz wyczarterować jacht żaglowy w Chorwacji. Znajduje się tam Hvar, który świetnie nadaje się na imprezę, ale ma również piękne stare miasto i imponującą fortecę do odwiedzenia. Korcula posiada również niesamowitą starówkę, a na pobliskim Mljet znajduje się rajski park narodowy z bujną zielenią i krystalicznie czystymi jeziorami. Skradin leży przy wejściu do Parku Narodowego Krka z jego wieloma potężnymi wodospadami. Następnie można popłynąć na północ w kierunku Krk i zatrzymać się w Brac, Losinj i wielu innych fascynujących wyspach.

Kolejnym niezwykle popularnym celem podróży jest Park Narodowy Kornati z około 140 wyspami w północnej części Dalmacji. Jest to najgęstszy archipelag na Morzu Śródziemnym. Cumowanie jest dozwolone tylko w wyznaczonych zatokach, z których niektóre wyposażone są w boje cumownicze, a kilka w restauracje. Inną możliwością zacumowania wśród wysp w parku jest obsługiwana przez ACI Marina Piskera po stronie SW Otok Piskera, która jest otwarta od kwietnia do października.
 

Jaki jest najlepszy czas na żeglowanie w Chorwacji?

Sezon żeglarski na Morzu Północnym Adriatyku trwa od kwietnia/maja do września. Na południu, pomiędzy Splitem a Dubrownikiem, do końca października można cieszyć się pięknymi i suchymi warunkami.

Bora i Sirocco są dominującymi wiatrami na Adriatyku w okresie zimowym (październik - maj). W miesiącach letnich dominują wiatry Maestral. Ogólnie jednak lato przynosi tylko umiarkowane wiatry. Istnieje również wiele podłużnych wysp, które rozciągają się równolegle do brzegu i są oddzielone kanałami. Tereny te są więc bardzo dobrze chronione i absolutnie bezpieczne dla rodzinnych wakacji czarterowych. Najbardziej słoneczna część kraju składa się z zewnętrznych wysp, np. Hvar i Korcula. Hvar i Korcula. Odnotowuje się tu 2700 godzin słonecznych w roku.

Krótkie podsumowanie pogody żeglarskiej w Chorwacji na przykładzie Splitu:

 • Średnie prędkości wiatru: 2-4 Beaufort
 • Główny sezon: maj - październik
 • Miesiąc z najwyższą średnią temperaturą: sierpień, 29,8°
 • Miesiąc z najniższą średnią temperaturą: styczeń, 15,4°
 • Miesiąc z największą średnią opadową: grudzień, 113 mm
 • Miesiąc z najniższymi średnimi opadami: lipiec, 28 mm
 • Miesiące, w których jest najwięcej słonecznych godzin: lipiec, 13 sierpnia na dzień
 • Miesiące o najmniejszej liczbie godzin słonecznych: Grudzień, 5 stycznia na dzień

 

Ile kosztuje czarter jachtu w Chorwacji?

Właściwie to ceny wynajmu jachtu w Chorwacji są najniższe w regionie Morza Śródziemnego. Poza sezonem możesz znaleźć małą żaglówkę z 2 kabinami dla 4 osób od 800 Euro za tydzień. Oczywiście nie będzie to nowa łódź. Średnia tygodniowa cena czarteru łodzi 3 kabinowej wynosi około 2,000 €.  Za nowy 40 metrowy katamaran trzeba zapłacić od 4.000 do 6.000 euro tygodniowo. Na tak przestronnej i wygodnej łodzi można pomieścić od 8 do 10 osób. Jeśli nie posiadacie Państwo licencji kapitana lub nie jesteście gotowi do samodzielnej żeglugi, należy naliczyć opłatę w wysokości 150 euro za dzień dla kapitana.

Ceny czarterów jachtów w Chorwacji różnią się o 40 % pomiędzy wysokim i niskim sezonem. Przy odrobinie szczęścia, na dwa do czterech tygodni przed planowaną datą podróży, można skorzystać z bardzo korzystnej oferty czarteru w ostatniej chwili. Wciąż najlepszą opcją jest rezerwacja z co najmniej 8-miesięcznym wyprzedzeniem. Dzięki temu będziesz mógł liczyć na przyzwoitą zniżkę na wczesną rezerwację, a jednocześnie będziesz miał duży wybór najnowszych i najlepiej wyposażonych jachtów do wyboru.

Jaki rodzaj jachtów jest do wynajęcia w Chorwacji?

Wzdłuż wybrzeża Adriatyku znajduje się największy wybór wypożyczalni jachtów na całym świecie. Różnorodne opcje obejmują czarterowanie żaglówek jednokadłubowych lub katamaranów. Możesz również wynająć jacht motorowy lub zarezerwować rejs pełnopokładowy tradycyjną gultą. Żaglówki i motorówki do 17 metrów można często wypożyczyć bez kapitana, jeśli posiadasz licencję skipera. Ta forma wynajmu łodzi nazywana jest "czarterem bareboat".

Ponadto istnieje możliwość czarteru jednodniowego lub wynajęcia łodzi rybackich, w większości z mniejszymi łodziami motorowymi o długości od 5 do 10 metrów. Łodzie te są zazwyczaj wynajmowane na dzień.

Jeśli jesteś początkujący w żeglarstwie i lubisz podróże grupowe, możesz zdecydować się na wakacje pod żaglówką lub na czarter kabinowy. I co nie mniej ważne, wynajem luksusowych jachtów z załogą może urzeczywistnić twoje marzenie o doskonałych wakacjach na czarter.


Jakie atrakcje kulturalne i przyrodnicze warto odwiedzić w Chorwacji?

Jeśli chcecie zwiedzić Chorwację, możecie zacząć od stolicy kraju - Zagrzebia. Następnie, oczywiście, jest jeszcze wiele innych imponujących starych miast, które są warte odwiedzenia. Odwiedźcie historyczne centra Szybenik, Zadar i Trogir. Można też wybrać się do Dubrownika z jego słynnymi fortyfikacjami i wjechać kolejką linową na wzgórze, by podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Split jest piękny i ma o wiele więcej do zaoferowania niż tylko pałac Dioklecjana. A jeśli lubicie starożytne miejsca, amfiteatr w Puli zbudowany przez cesarza Augusta jest dla Was. Budowa rozpoczęła się w 2 roku n.e. i mieści około 23.000 osób.

Park Narodowy Jezior Plitwickich, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jest największym parkiem narodowym w Chorwacji. Najbardziej spektakularnym parkiem narodowym ze względu na setki wodospadów jest Krka. Obserwowanie szerokiej na 200 - 400 m ściany wody spływającej po 17 stopniach jest bez wątpienia jednym z najbardziej porywających doświadczeń w całym kraju.

Możliwości uprawiania sportów wodnych na Adriatyku są nieograniczone. Możesz wybrać kajakarstwo, narty wodne lub wakeboarding, nurkowanie, snorkeling, wiosłowanie na stojąco, wędkowanie i wiele innych.

Życie nocne na starym mieście w Hvarze jest legendarne. Wiele sławnych osobistości gromadzi się tam, aby iść na tańce i clubbing. Pag - zwłaszcza plaża Zrce - zasłużyła sobie na swoją reputację jako chorwacka Ibiza. Znajduje się tu wiele doskonałych klubów z basenami, kolejką górską i wiele innych.
 

Jakie są możliwości wynajęcia jachtu żaglowego lub łodzi motorowej w Dalmacji?

Aby móc wynająć własny jacht żaglowy w Chorwacji należy posiadać licencję skipera lub dowód, że posiadacie wystarczające doświadczenie żeglarskie. Alternatywą jest wynajęcie jachtu z kapitanem. Dodatkowo potrzebna jest licencja radiowa, którą można tam zdobyć podczas kursu kolizyjnego, jeśli nie macie żadnego.

Pomożemy wam wybrać spośród ponad 1000 jachtów czarterowych w Chorwacji, w zależności od waszych potrzeb. Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo ponad 50 firm wynajmujących jachty. Wystarczy skorzystać z YachtFinder, aby uzyskać najlepsze oferty i porównać ceny wynajmu jachtów. Aby wybrać jacht wysokiej jakości, wystarczy przejrzeć ponad 200 najnowszych opinii klientów.

Podsumowując, to właśnie dlatego żeglarstwo w Chorwacji jest tak bardzo popularne. Mamy nadzieję, że znacie teraz kilka ważnych faktów, o których należy pamiętać wybierając się na żeglarskie wakacje w tym wspaniałym kraju. Miłego rejsu!

VeryGoodChorwacja
324.64 / 5
Very Good

32 reviews dla Chorwacja
Najnowszy przez "Herbert" na 19 Sep 2020
Zalecenia
 • : - 4.87
  "From the very first enquiry email which was answered so promptly (on a Sunday night I think!), all c..."
  Czytaj więcej
 • : - 4.33
  "freundlich und HilfsbereitEine Bitte:In Biograd werden lt. Ihrer HP jeweils eine SO26 und eine SunFa..."
  Czytaj więcej

Powiązane artykuły

Chorwacja – ulubiony region żeglarski

Chorwacja – ulubiony region żeglarski

Dzięki nieprzebranej ilości wysp – jest ich ponad 1000, dzięki przepięknym, romantycznym zatokom, klifowym skałom, śródziemnomorskim krajobrazom i pozostałościom starożytnej kultury, Chorwacja jest rajem nie tylko dla żeglarzy jachtów czarterowych. Duże znaczenie ma tez znaczna ilość nowoczesnych portów jachtowych. Kto raz przyjeżdża do Chorwacji, zazwyczaj tutaj wraca

Południowy Adriatyk – żegluga wzdłuż wybrzeży Dalmacji – Nienaruszone środowisko naturalne i słynne średniowieczne miasta

Południowy Adriatyk – żegluga wzdłuż wybrzeży Dalmacji – Nienaruszone środowisko naturalne i słynne średniowieczne miasta

Cieszcie się żeglugą wzdłuż wybrzeży Dalmacji, po najlepszych wodach północnej części Morza Śródziemnego, z jej idealną pogodą i skarbami kultury takimi jak miasto Dubrownik i „perła Adriatyku” Riwiera Makarska.

Archipelag Kornaty – Żegluga po spokojnych wodach

Archipelag Kornaty – Żegluga po spokojnych wodach

Archipelag Kornaty jest rajem na ziemi składającym się ze 147 wysp różnych rozmiarów i kształtów. Niekończące się zatoki, kryształowa woda i miejsca do postoju jachtów pozwalają mile spędzić czas w nieskazitelnie czystym otoczeniu. Jest to jeden z piękniejszych regionów Adriatyku.

Split – Siedziba cesarza Dioklecjana

Split – Siedziba cesarza Dioklecjana

Wspaniały pałac w zabytkowej części miasta Split jest jednym z najbardziej imponujących zabytków kultury w całej Chorwacji. Jeżeli poświecicie im trochę czasu, kręte uliczki kompleksu pałacowego mogą wyjawić wam wiele sekretów jego historii.

Mapa dla Chorwacja

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.