Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Brytyjskie Wyspy Dziewicze

date_range

To miejsce zapewnia wam i waszej załodze nieskończone możliwości wybierania trasy rejsów pomiędzy dziesiątkami zamieszkałych lub niezamieszkałych wysp, w liczne słoneczne dni w ciągu całego roku, a także dzięki bardzo dobrej infrastrukturze turystycznej, która jest gwarancją niezapomnianych wakacji na Karaibach.

Informacje ogólne

16 zamieszkałych i 43 niezamieszkałe wyspy Brytyjskich Wysp Dziewiczych są idealnym miejscem na żeglarskie wakacje na jachcie czarterowym, ponieważ oferują one piękne krajobrazy, piękną pogodę oraz możliwości wielu rejsów po Karaibach. Żegluga to również jedyny sposób podróżowania pomiędzy wyspami.

Brytyjskie Wyspy Dziewicze leżą na wschód od Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych oraz od Portoryko, w środkowej części Karaibów. Ten słoneczny tropikalny raj to wyspy koralowe i wulkaniczne, które cieszą się doskonałą pogodą przez cały rok, którą kształtują wiejące od wschodu pasaty, co daje niewielkie różnice temperatur nawet w porze huraganów. Ponieważ gospodarka kraju opiera się w dużym stopniu na turystyce (45% dochodów kraju), możecie spodziewać się doskonałych usług w zakresie czarteru jachtów.

Największą i najczęściej odwiedzaną wyspą kraju jest Tortola, której stolica Road Town jest obowiązkowym przystankiem dla wszystkich przybywających tu jachtem żeglarzy. Większość gości przybywa na Brytyjskie Wyspy Dziewicze statkiem liniowym, istnieją jednak również połączenia lotnicze. Podróż samolotem wiąże się z koniecznością przesiadki w San Juan w Portoryko, ponieważ lotnisko Wysp Dziewiczych na Beef Island nie jest przystosowane dla dużych samolotów.

Prawo i porządek publiczny

Ponieważ jest to zamorskie terytorium brytyjskie, prawa dotyczące kontroli paszportów i wjazdu do kraju są przestrzegane bardzo rygorystycznie. Wszyscy przybywający na wyspy turyści muszą posiadać paszport ważny przez co najmniej 6 miesięcy. Wiza nie jest wymagana od obywateli Stanów Zjednoczonych, Kanady i Unii Europejskiej, jest za to wymagana od mieszkańców około 90 innych krajów, w tym państw w regionie Karaibów, i wizę taką można otrzymać w Głównym Urzędzie Imigracyjnym w Road Town.

Po wpłynięciu na obszar wód terytorialnych należy skierować się do portu granicznego w celu dokonania kontroli granicznej. Są do niej wymagane dokumenty jachtu, paszporty wszystkich członków załogi oraz dokument odprawy celnej z ostatniego portu, w którym się zatrzymywaliście, a także pełna lista członków załogi. Jachty mogą żeglować po Brytyjskich Wyspach Dziewiczych przez okres 30 dni po otrzymaniu płatnego pozwolenia, którego cena zależy od tonażu łodzi. Zasada ta dotyczy również jachtów czarterowanych.

Inne zasady prawne, które należy mieć na uwadze, to miedzy innymi zakaz przewożenia broni. Znajdująca się na pokładzie bron zostanie zarekwirowana na okres pobytu i musi pozostać w Urzędzie Imigracyjnym do czasu opuszczenia kraju. Również skutery wodne muszą zostać zgłoszone do odprawy celnej. Nie wolno używać ich na wodach terytorialnych kraju. Zabronione jest również łowienie ryb bez pozwolenia, łowienie raków i zbieranie muszli żywych ślimaków morskich.

 

Mapa dla Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.