Belgia

Belgia

date_range

Odkryj 2 porty - wypożyczenie łodzi Belgia

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Belgia BE BE
Nieuwpoort
Nieuwpoort
10 jachty
€ 1460
Zeebrugge
Zeebrugge
2 jachty
€ 1800

Mimo że nazywa się Królestwem Belgii, w rzeczywistości jest państwem federacyjnym położonym w zachodniej części Europy, charakteryzuje się prężną gospodarką i jest częścią żeglarskiego świata dzięki wybrzeżu Morza Północnego, które zapewnia miejsce do żeglugi na otwartych wodach.

Informacje ogólne
 
Zazwyczaj kiedy żeglarze mówią o odwiedzanych przez nich miejscach, Belgia nie należy do najczęściej wspominanych, jest jednak świetnym miejscem do żeglugi, gdzie można znaleźć wspaniałe mariny i porty, aby poznawać zachodnie wybrzeże Europy. 
 
Zegluga w Belgii nie jest rozrywką dla początkujących skiperów, ponieważ tutejsze brzegi są krótkie i nieregularne i nie brakuje przy nich niebezpieczeństw, dlatego też z tego regionu, jak i z Sąsiedniej Holandii, pochodzą żeglarze którzy należą do światowej czołówki. 
 
Wzdłuż belgijskiego wybrzeża nie ma zbyt wiele portów naturalnych, jednak najważniejsze porty znajdują się wewnątrz lądu, należą do nich Antwerpia, Blakenberge,  Bruxela, Niuewpoort, Ostenda i Zeebrugge. Żegluga przybrzeżna w tym regionie jest dosyć trudna, ponieważ wzdłuż wybrzeża znajdują się liczne równoległe do linii brzegowej mielizny.
 
Z reguły belgijskie porty i mariny stanowią miejsce postoju dla załóg jachtów, które planują przepłyniecie Kanału La Manche, oraz dla jachtów brytyjskich, które żeglugę przez kanał mają już za sobą. Jedne z najlepszych miejsc postoju dla jachtów znajdują się w Ostenda, Zeebrugge i Niuewpoort, posiadające nie tylko instalacje dla zatrzymujących się jachtów, ale również duże miejscowe kluby żeglarskie, doki jachtowe, sklepy żeglarskie, stacje benzynowe  i miejsca gdzie można uzupełnić pokładowe zapasy. 
 
Klimat Belgii jest łagodny, wilgotny i deszczowy, typowy dla stref klimatycznych umiarkowanych i oceanicznych. Zimy są zwykle łagodne i deszczowe z przeważającymi wiatrami z zachodu i południowego zachodu, które często tworzą sztormy. Miesiące letnie są cieplejsze i pogoda w tym czasie poprawia się, dlatego warto wybrać się tutaj właśnie w tym czasie.
 
Prawo i porządek publiczny
 
Ponieważ kraj ten jest w gronie założycieli Unii Europejskiej, obywatele większości krajów członkowskich mogą bez problemu i bez większych formalności przekraczać jego granicę. Ponieważ Belgia należy również do strefy Schengen, obywatele większości państw układu Schengen mogą przekraczać granice bez konieczności odprawy paszportowej. 
 
Po przekroczeniu granicy wód terytorialnych wszystkie jachty muszą zgłosić się do belgijskiej Straży Przybrzeżnej w porcie do którego przybijają i wypełnić specjalny formularz, który można otrzymać wcześniej lub bezpośrednio od kapitana portu. Znane są przypadki kontroli przeprowadzanych przez Straż Przybrzeżną, podczas których na jachty nie stosujące się do tej zasady nakładana była kara. 
 
Jedyne ograniczenia dotyczą często odwiedzanych portów, gdzie skiperzy muszą bezwzględnie stosować się do sygnałów, a także kanałów żeglugi śródlądowej, gdzie istnieją ograniczenia prędkości, a w niektórych przypadkach konieczne jest zachowanie podczas żeglugi odpowiedniej odległości od brzegu.
 

Mapa dla Belgia

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.