Ibiza i Formentera – wyspy z klasą i szykiem

Dawna mekka hipisów Ibiza szybko stała się punktem spotkań międzynarodowej śmietanki towarzyskiej. Dzisiaj jest uważana za wyspę dobrej zabawy. Po całonocnej imprezie w klubie, można wybrać się jachtem na Isla Espalmador, która leży na północ od Formentery. Tutaj, wśród wody błękitnej niczym na Karaibach i wśród białego piasku plaż, można wypocząć lub pogłębić nowe znajomości.

Ibiza i Formentera – wyspy z klasą i szykiem

Leżące w zachodniej części Morza Śródziemnego Baleary są bardzo atrakcyjnym miejscem dla zapalonych żeglarzy. Po wodach wokół Majorki, Minorki, Ibizy i Formentery można żeglować przez cały rok. Na klimat tego regionu wpływa antycyklon azorski, który gwarantuje dobrą pogodę i sprawia, że miejsce to jest tak lubiane przez żeglarzy. Ibiza i Formentera są przez miejscowych nazywane „dwoma pięknymi siostrami”. Leżą one w odległości 43 mil morskich od lądu stałego Hiszpanii.

Dzięki budowanym tutaj uroczym białym domom i  kościołom Ibiza jest również nazywana białą wyspą. Żegluga jachtem jest najlepszym sposobem na poznanie jej zatok. W latach sześćdziesiątych była mekką hipisów, za to już w latach siedemdziesiątych stała się miejscem spotkań ludzi pięknych i bogatych. W latach dziewięćdziesiątych Ibiza zasłynęła jako miejsce imprez, za to dzisiaj na obydwie wyspy przyjeżdża coraz więcej rodzin z dziećmi.

Mieszkańcy są bardzo nowocześni i otwarci w stosunku do obcokrajowców. Turyści, którzy decydują się na spędzenie tu wakacji na jachcie żaglowym lub motorowym mogą podziwiać wspaniałe krajobrazy, urocze małe zatoki, klify skalne o dziwnych kształtach i spektakularne urwiste wybrzeża. Dla żeglarzy pragnących odpoczynku i relaksu idealnym miejscem na żeglugę jest spokojna Formentera ze swoim nienaruszonym środowiskiem naturalnym, fantastycznymi plażami w północnej i wschodniej części wyspy i mieniącymi się złociście skałami. Nazwa Formentera pochodzi od łacińskiego słowa „frumentarium“ (spichlerz zboża), co znakomicie oddaje jej rustykalny charakter, który zachowuje do dzisiaj.

Między Ibizą i Formenterą znajdują się podwodne pola posidonii, leżące w rezerwacie przyrody Ses Salines. Są one częścią światowego dziedzictwa UNESCO i siedliskiem rzadkich gatunków zwierząt, które można spotkać tylko w basenie Morza Śródziemnego. Pola trawy morskiej biorą udział w oczyszczaniu wody i są naturalną barierą chroniącą wybrzeża. Ses Salines jest miejscem, gdzie naprawdę warto wybrać się na wycieczkę. Kto chce wypłynąć się na dłuższy rejs powinien udać się w kierunku Palmy. Szykowna stolica Majorki leży w odległości około 60 mil morskich. Na taki rejs trzeba zarezerwować jeden dzień lub jedną noc żeglugi.
  
 
 
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.