Polishkeyboard_arrow_down

Południowy Adriatyk – żegluga wzdłuż wybrzeży Dalmacji – Nienaruszone środowisko naturalne i słynne średniowieczne miasta

Cieszcie się żeglugą wzdłuż wybrzeży Dalmacji, po najlepszych wodach północnej części Morza Śródziemnego, z jej idealną pogodą i skarbami kultury takimi jak miasto Dubrownik i „perła Adriatyku” Riwiera Makarska.

Południowy Adriatyk – żegluga wzdłuż wybrzeży Dalmacji – Nienaruszone środowisko naturalne i słynne średniowieczne miasta

Należąca do Chorwacji część Morza Adriatyckiego ze swoimi mniejszymi i większymi zatokami, plażami i portami jachtowymi jest rajem dla każdego żeglarza. Jej centralne położenie geograficzne, dobre połączenia ze wszystkimi europejskimi miastami, przyjemny śródziemnomorski klimat oraz nienaruszone piękno tworzą wyjątkową atmosferę Chorwacji.

Chorwackie wybrzeża to również Eldorado dla żeglarzy jachtów sportowych. Wyrzeźbione przez działanie erozji brzegi oraz liczne prastare wyspy budzą pasję odkrywczą każdego ambitnego skipera. Kryształowo czysta woda i turkusowe zatoki są tym, o czy marzą ludzie, których dzień wypełnia praca za biurkiem. Chorwackie wybrzeże Adriatyku odznacza się najlepszą jakością wody w północnej części Morza Śródziemnego. Prawie wszędzie można tutaj znaleźć bezpieczne i ciekawe miejsca na zarzucenie kotwicy oraz dobrze utrzymane mariny.

Po okresie gospodarki planowanej w czasach socjalistycznych rządów Tito i po okresie niepokoju w czasie wojny w latach dziewięćdziesiątych, Chorwacja stała się nowoczesnym państwem kierującym się prawami gospodarki wolnorynkowej i w ciągu ostatnich kilku lat ugruntowała swoją pozycję w sektorze turystycznym. Turyści spotkają się tu z gościnnością i w większości przypadków mogą oczekiwać dobrej i bardzo dobrej jakości usług.

Środkowa część wybrzeża Dalmacji to obszar rozpoczynający się w zabytkowym mieście Trogir i ciągnący się poprzez Split do Riwiery Makarskiej. Region ten obejmuje również wyspy Solta, Brac, Hvar oraz Vis i charakteryzuje się wspaniałą pogodą i wybujałą roślinnością.

Atrakcją południowej Dalmacji jest Dubrownik, ze swoim zabytkowym średniowiecznym centrum, otoczony sprawiającymi ogromne wrażenie murami fortecznymi. Dubrownik został przez UNESCO ogłoszony światowym dziedzictwem kultury. Tutejsza Riwiera przyciąga swoimi licznymi nadmorskimi miastami i skarbami Dubrownika. Ulice, place, kościoły i domy tego miasta były świadkami długiej i niezwykle ciekawej historii.

  
 
 
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.